Най - вълнуващия въпрос зимно време.
stiv1961 - майстор
До колкото разбрах от чичá ми/гуглето/, това ставало по електрохимичен път.В домашни условия не знам.... :?
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Bo ... apsed&sb=9
syncho - майстор
Добре де защо трябва две еднакви теми да се пишат по едно и също време. Нека модератора да заключи едната, защото е дразнещо.
bip - специалист
Ето я другата тема: http://napravisam.bg/forum/viewtopic.ph ... 26#p412459
Там пише и как да познавате кутийките без магнит.
Методи - специалист
Здравейте,
Знам, че темата е много стара и никой вече много време не е писал, но въпреки това ще се престраша и ще помоля някой, който желае да си прави такава система и живее около София да дойде и да ме освободи от алуминиеви кутийки около 300 броя, може и повече. Искам да кажа, че ги подарявам.
Айде със здраве.
шоп - майстор
Здрасти, ако някои колега не ме е изпреварил мога да ги оползотворя за някой колектор
Ще ти изпратя лично съобщение
Поздрави
Методи - специалист
Шоп,
Имаш лично съобщение.
шоп - майстор
Методи, още веднъж сърдечни благодарности. 7 големи найлонови чувала с кутийки. Ще влезат в употреба.
georgi82 - специалист
Здравейте,изчетох и изгледах доста такива теми и клипчета за подгряване на въздух,но аз искам да си направя такъв само че да подгрява вода,не голямо количество(40-50 литра примерно)но да помага за стоплянето на басейн с 2 кубика вода,като идеята ми е помпата на басейна да работи 15 мин, и да почива 30 или 45 като върти водата през въпросния колектор в зависимост от времето,сега в момента така ми работи помпата, но в дни като днешния в който слънцето не е особено щедро, не успява да загрее за къпане.Въпросът ми е дали лепенето със силикон на кенчетата ще е достатъчно да не пропуска вода и дали самият силикон не е по някакъв начин вреден или отровен и да съсипе водата защото все пак се къпе и детето,с такъв силикон от този червения съм си лепил капака на клапаните на опелчето и знам че издържа на масло предполагам няма да пропусне и вода,бих ги и запоил кенчетата по някакъв начин ,но доколкото изчетох запояването или заваряването на алуминий е доста трудно ако някой има идеи или съвети да сподели.
LazarGanev - "Велик майстор"
Майтапиш се нали? :cool:
шоп - майстор
@georgi82, имам такъв панел. Не е голям 2м2 е
в пурите от кенчета съм монтирал черен маркуч, маслоустойчив, до 20 бара и до 110 градуса. Управление с терморегулатор е по-ефективно от времево реле.

Без тръба или маркуч няма да стане.

Успехи

Тема "Слънчев панел от бирени кутийки за топъл въздух" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: