• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 13
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
RAPTOR - специалист
Вижте това!правя такива печки на отработено масло ,от около 2 год.

Прикачен файл

pe4ka nev 1.png
pe4ka nev 1.png (45.97 KиБ) Видяна 15823 пъти
RAPTOR - специалист
Ето още инфо.

Прикачен файл

pe4ka nev 2.png
pe4ka nev 2.png (66.88 KиБ) Видяна 15822 пъти
RAPTOR - специалист
Още.

Прикачен файл

pe4ka nev 4.png
pe4ka nev 4.png (62.69 KиБ) Видяна 15821 пъти

Прикачен файл

pe4ka nev 3.png
pe4ka nev 3.png (60.65 KиБ) Видяна 15821 пъти
RAPTOR - специалист
Имам котел на твърдо гориво "DOR-12",който преоборудвах да работи на отработено масло.Разхода е около 1,5-2,0литра масло на час.Някой ще си каже ,че това е много,но аз имам оправдание.Само ще кажа,че системата ми завира до 80 градуса за около 45 минути работа.После се намалява горивото и системата поддържа зададената температура.Или се спира горенето и след около 2часа отново се пали.Работи със всичко мазно,което не е бензин и коресилин.Пробвал съм дори с разредена в газьол оръжейна смаска-гори перфектно.За да гори добре е нужен добър вентилатор.Аз в началото ползувах центробежен вентилатор от автобус-24V.Последните модели печки и горелки за котли правя със центробежни вентилатори на променлив ток и корпус от епоксидна смола.Правя и от полиестерна,но избягвам по ред причини.Поради това ,че вкарвам въздух в горивната камера под определено налягане горивото гори със почти син пламък и без никакъв дим или пушек.Буриите за печката чистя веднъж на 3 мес.Абе просто ЧИСТА ЕКОЛОГИЯ.

Прикачен файл

gorelka 2009.png
gorelka 2009.png (32.26 KиБ) Видяна 15816 пъти

Прикачен файл

gorelka 2kkj.png
gorelka 2kkj.png (37.83 KиБ) Видяна 15816 пъти

Прикачен файл

gorelka 27775.png
gorelka 27775.png (32.74 KиБ) Видяна 15816 пъти
mar4ika - специалист
Пичове от къде да намеря дюза за горелка за отработено масло.
RAPTOR - специалист
ЗАВОДСТКА ЛИ Е?
mityom - специалист
колега, я дай повечко инфо с размери и движението на маслото, въздуха и пламъка за горелката за котела
сола 180 - специалист
РАПТОР ти 100% си или "бивш" или настоящ военен. :? :? :? :? :?

Я кажи колко масло изгаряш на месец и какъв обем отопляваш.Това "на час" не ни топли.Тая зима колко и мазнини изгори????
LZ - специалист
Напоследък правя опити с горелка на отработено масло на принципа на Бабингтон. За сега имам работещ прототип, който развива до около 30-35 KW. Но системата за подаване на маслото изобщо не е това което трябва да е. За това съмн спрял работата по проекта докато не направя свястна система за подаване и предварително подгряване на маслото. След това ще продължа по горелката. За сега прототпът е с дупка на дюзата 0.4 мм. Имам пробита дюза с отвор 0.25 мм но не съм я пробвал още.
Целта е отопление на помещение с обем около 1000 м3. Най-вероятно ще се отоплява с 3 горелки. Ще видим.
mar4ika - специалист
И аз мисля някаква да правя ама сигурно през лятото .Намерих на отпадъци една печка от камион най вероятно с помпото с дюзата електродите за запалване само запалването го няма.Чисто нова обаче е или нафтова пък може и бензинова да е щото отвора на дюзата е много малък.Ще мъча нея някяк да преправя а подгряването мисля с две три подгряващи свещи да го направя.Преди две три год. пробвах с една горивонагнетотелна ГНП от мотокар само че всичките изходи към дюзите ги бях свързал в една дюза. пробвах я на нафта и гори здраво ама много гиролтия вдига и се отказах.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 13

Тема "Някой знае ли нещо за печка работеща с отработено масло?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: