• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 13
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
mityom - специалист
колега а този преход на 30мм каква роля играе и ще стане ли ако тази тръба 100мм е извън котела или е вътре а входа на маслото и въздуха е от едната страната страна на голямата тръба а не перпендикулярно
RAPTOR - специалист
При намаляване на диаметъра от голям в по-малък се увеличава линейната скорост на газа като се запазва относителното налягане в горивната камера.При горене на маслото не гори самото масло ,а неговите пари.За да гори добре подобна горелка е нужно до се направи топлоемка горивна камера,способна да изпарява моментално постъпилото в нея масло смесено с прилично количество въздух за окисляване на горивото.Устройството на такава горелка избягва използуването на скъп компресор,който струва пари,износва се,скъп е за поддръжка и е ШУМЕН.Говоря за система БАБМИНКТОН.При използването на центробежен вентилатор от парно на лек автомобил се избягват всички по-горе посочени от мен негативи.Малката тръба по която тече маслото е перпендикулярна,за да се получи ефекта на пулверизатора.Маслото се смесва с въздуха във вид на мъгла и попадайки на стените на нагорещената горивна камера се изпарява моментално и гори.Добре е на дъното на горивната камера да се постави парче тъкан азбест,който ще служи за фитил.При нормална работа горелката,която е изработена от 3мм.стоманена тръба се нагорещява до ярко жълт цвят.

Прикачен файл

Цеко188.jpg

Прикачен файл

Цеко183.jpg
Цеко183.jpg (108.21 KиБ) Видяна 8981 пъти

Прикачен файл

Цеко264.jpg
LZ - специалист
При моите опити на подобен тип печка имах проблеми със бързото замърсяване на дъното, което пречеше на горенето. Но при мен имаше други ограничителни фактори по отношение на размера и за това размерът не беше много подходящ. При теб как стои въпросът със замърсяването и почистването? Как става първоначалното палене? Има ли някаква защита от подаване на прекалено много гориво или се разчита на кранчето? Подаването предполагам е на гравитачен принцип.

п.п. Аз в момента експериментирам с горелка на принципа на Бабингтон, защото отоплявам сервиз и така или иначе имам въздух под налягане.
RAPTOR - специалист
Ако спазиш условието да пулверизираш горивото ,пламъкът е със син цвят.Подаването на горивото е гравитачно.Регулирането е само от кранчето.До сега съм направил около 6 вида горелки.Различни горелки ,различно подаване на горивото.Последния и най-успешен до момента модел работи в момента на котелът ми.Успях да намаля разхода до около 2л. за 6 часа.Работи като ядрен реактор.От комина не излиза никакъв пушек.На 3 месеца чистя котела и по вътрешните стени на бъбреците намирам немного сажди,като от нафтова печка.В къщи всички ходим по бански.Нека да е лято!!!!!!!!!!!

Прикачен файл

Цеко006.jpg

Прикачен файл

Цеко005.jpg

Прикачен файл

Цеко222.jpg

Прикачен файл

Цеко213.jpg
mar4ika - специалист
Ако се навие малко кантал от някой стар реотан наместо азбест няма ли да е по-добре.
LZ - специалист
Тук човекът накрая е стигнал до подобна схема.

Прикачен файл

120003d1232989084-building-waste-oil-burning-stove-stove-picture.jpg
120003d1232989084-building-waste-oil-burning-stove-stove-picture.jpg (53.79 KиБ) Видяна 8965 пъти
mar4ika - специалист
Някой да е мислил за разпръскване от карбуратор.
LZ - специалист
То в основата си това е същия принцип - Вентури
RAPTOR - специалист
Направо се чудя той ли е гледал от мен или аз съм крал технология от него!

Прикачен файл

Цеко245.jpg
LZ - специалист
За много неща различни хора са стигали до еднакви изводи и решения.
Ако разгледаш темата и клиповете, в последните си варианти е направил подаването на маслото малко по-различно.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 13

Тема "Някой знае ли нещо за печка работеща с отработено масло?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: