• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kalin72 - майстор
Тогава да обобщя квото съм разбрал :)
Връзването към бойлера е правилно - вход топло горе, изход студено долу. Променям връзването на изхода на серпентината преди Ладомата ( но като го гледам както е монтиран, се пада отзад, нали). Махам елвинтила.
А радиаторите работят перфектно, вчера за 2 часа вдигнаха 30 градуса на околния въздух на долния етаж на къщата, като втория етаж не съм го вързал още, но и там се усети топлината :)
nikisv - специалист
Послушай филма и няма да съжаляваш.
kalin72 - майстор
nikisv написа:
Послушай филма и няма да съжаляваш.
Добре, сега ще убедя изпълнителите да направят това, което ме съветвате :)
filmatoplo - майстор
Ел вентила нека си остане -само трябва да е -нормално отворен , и да затваря само след като се зареди бойлера .Свързването на полипропиленовата тръба идваща от долния край на серпентината я свържи заедно със идващата студена от долния край на радиаторите -като застанеш срещу Ладомата се пада -най вдясно.Сега е свързано най ляво -между котела и Ладомата , а трябва да е гледано от ляво надясно - котел ,Ладомат , и тетка на която са свързани тези тръби от радиаторите и от серпентината долните изводи :) .
kalin72 - майстор
Става интересно - според Бош входа на топлото в бойлера трябва да е отдолу, а изхода отгоре. Според вас е обратното. Монтажниците ще дойдат другата седмица да го променят. Уговорих ги и за 2ра помпа на топлата вода, както и да преместят изхода на серпентината на бойлера преди Ладомата.
filmatoplo - майстор
Пак повтарям -вход топло на серпентината- Отгоре , който каже обратно го отрепи. :wink:
kalin72 - майстор
filmatoplo написа:
Пак повтарям -вход топло на серпентината- Отгоре , който каже обратно го отрепи. :wink:
Виж какво пише в инструкциите на бойлера Бош. Страница 12, а и на всички схеми вътре.

http://www.bosch-climate.bg/files/20110 ... 640972.pdf
filmatoplo - майстор
Не ми се отваря нещо сайта , ама не смятам и да го чета -тая година ще си играем да се учим на свързване на -бойлери,вентилконвектори и радиатори.Кой както иска така да свързва-вече акъл няма да давам :) .
kalin72 - майстор
Не бе, просто показвам какво казват Бош.
filmatoplo - майстор
Последно -всички бойлери със серпентина , буфери и тем подобни -се зареждат с топло -Отгоре. :wink: А- Бош ако имат разумно обяснение -питай ги по телефона.На всички бойлери -Сънсистем и Теси и Елдом -на изводите на серпентините има залепени лепинки с обозначение вход и изход , вход топло е отгоре -това нали за който не знае .Нали на секундата видях моя в банята -щото може да съм забравил как се свързва. :lol:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13

Тема "Помощ за връзване на бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: