• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 13
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kalin72 - майстор
Чудесно, в такъв случай е нормално да се изчака да отвори Ладомата, и тогава да има топло??
nikisv - специалист
Точно така. Aко вързваш бойлера преди ладомата защо ти е този ладомат тогава ,той няма да върши никаква работа докато загрее бойлера значи е излишен продавай го :-D .
kalin72 - майстор
Започва да ми се изяснява, като че ли :) Не, няма да го продавам, върши добра работа, засега, щото връщатата вода към котела е винаги 65 градуса...
Малко ме притеснява факта, че котела не може да достигне температури над 80 градуса, но го оттдавам на топлото време тия дни...или може да има и друга причина?
filmatoplo - майстор
Не може да вдигне 80 ли , само да ми падне в ръцете -може би сега не гориш калорично гориво.Между другото мощността на котела стига ли за площа която топлиш , като стане вън минус- 10 градуса температурата на котела да не падне на 60 градуса , тоест да не му достига мощност :? .
kalin72 - майстор
Миналата седмица, преди преработката на връзването на бойлера, котела достигаше до 90-100 градуса, но си и беше по-студено. Сега, при минус 5-6 навън, стига до 75 примерно...но и не го ръчкам много, горя отпадъците от дограмата...
kalin72 - майстор
Да използвам темата си, и да попитам, ако сложа термоглави на всички радиатори, и ги настроя на определени градуси, и при положение, че нямам буфер, как ще реагира системата? Останалата топлина ще бъде отдавана на бойлера ли?
filmatoplo - майстор
Ще отдаде колкото е необходимо на бойлера и ще прегрее котела -тоест ще започне да вдига над 90-100 , при положение че всички термоглави затворят :wink: , за буфера малко сгреши,ако не е късно слагай , тия неща не са само за днес -те са и за други години-може ли постоянно да се страхуваш дали ще се случи нещо.Всеки си мисли че искам да прецакам някой с тези съвети ,остават си на своя глава и след година мъки правят преустройството -и някой ми благодарят :wink: .
kalin72 - майстор
Нямам никакво място за буфера, за жалост, и това е причината да не взема.
Ами ще пазя котела от прегряване, няма как. Но понякога у нас става 25-28 градуса, а бойлера си е студен...заради скапания винтил, а ако ти кажа колко пари ми искат от фирмата, дето направиха инсталацията, и то само в котелното...просто ми се реве, но нямах друг избор.
filmatoplo - майстор
Добре де рекламирай им го , да си оправят нещата :? -какъвто и да е клапана има оправяне нали ти обясних как става.Спри им пари и ги дай на някой който ще я оправи системата.Вчера монтирах такъв клапан -Caleffi -човека си го беше купил не знам от къде -нормално затворен .За буфера иска пространство 80/80 .
kalin72 - майстор
Добре, и моя е нормално затворен. И би следвало да отваря, когато температурата в бойлера падне на еди си колко градуса, определени с термостата. Обаче или термостата не мери вярно, или клапана е бъгав, или и аз незнам какво. От фирмата казват, че би трябвало да работи, но явно не работи както трябва.
Платил съм им 800 лева за труд, и сега ми искат още 1300 лева за материали!!! Егати и цената на инсталацията, като имаш в предвид, че колекторите и радиаторите съм ги вързал сам, тяхната работа е до колекторите...
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 13

Тема "Помощ за връзване на бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: