• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 13
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kalin72 - майстор
Ето и отговора от Бош:


Dear Mr ,

the designation of the connections are correct.
Our Boilers are connected in dc-principle.
It means the heating water has the same flow direction as the warmwater in the Boiler.




Mit freundlichen Grüßen / Best regards

Andreas Deichmann

Bosch Thermotechnik GmbH
Junkers Deutschland
(TTDJ/SCI-TH)
Postfach 13 09
73243 Wernau
GERMANY
www.junkers.com


Tel: +49 1803/ 337 330*
Fax: +49 7153/ 306 2441
filmatoplo - майстор
Какво друго да кажат :wink: само да не излезе че този бойлер са го взаимствали от Албания , както котел Бош- е взаимстван от чешкия Дакон :wink: .Ако го подкрепят с формули ,таблици,термо снимки от термокамера , сравнено с другия начин на свързване , ще го призная . :wink: То е ясно че някакви резултати и по този начин ще има , във всеки балон като вкараш 1 серпентина -и от където и да и подаваш топло най накрая ще загрее обема :wink: -разликата идва от времето за загряване и момента на ползване на водата , както и от правилното подреждане на пластовете топла вода по вертикала в балона -по време на заряд и консумация . :wink:
filmatoplo - майстор
Калине заравяме томаховката :) ,дай да видим да ти оправим нещата , как е за сега :? -мръдна ли нещо , има ли промяна.
kalin72 - майстор
Абе споко, няма томахавка тук :)
Вчера е идвал човек от фирмата дето инсталира котела и бойлера, и какво е направил...спрял е ball valve на Ладомата, така че да няма връщаща топла вода в котела, и топлото е дошло при радиаторите и при 60 градуса на водата, а и бойлера се заредил за бързо време до 60 градуса, така рече жена ми. Обаче аз като се прибрах, видях, че връщатата вода е 40 градуса, котела е над 80 градуса, и според мен, Ладомата функционира точно като една циркулационна помпа, което не му е функцията.
Пуснах ball valve на Ладомата както си е в оригинално положение, и нещата се върнаха както си бяха.
Според мен, поправи ме ако греша, наистина има нужда от циркулационна помпа на топлото.
filmatoplo - майстор
Въобще защо се е разкарвал :) , намери си 1 или 2 помпи изгодно , и монтирай .Ако някой има излишни помпи 25/4 да пише .Ако се монтира само 1 помпа обща за радиаторите и бойлера -възвратен клапан не иска , но ако се монтират 2 отделни помпи -задължително се монтират 2 възвратни клапана след всяка помпа :wink: , допълнителните помпи трябва да стартират след като Ладомата е отворил входа към радиаторите -тоест след 72 градуса (на толкова ли ти отваря термовентила в Ладомата) .На толкова се наглася термостата който ще ти пуска помпите .Този ел клапан ще отпадне -ако имаш помпа с възвратен клапан само за бойлера , на мен ми трябва клапан -ама нямам помпа да ги трампим :? :) .
Последна промяна от filmatoplo на чет ное 24, 2011 4:25 pm, променено общо 1 път.
kalin72 - майстор
filmatoplo написа:
Въобще защо се е разкарвал :) , намери си 1 или 2 помпи изгодно , и монтирай .Ако някой има излишни помпи 25/4 да пише .Ако се монтира само 1 помпа обща за радиаторите и бойлера -възвратен клапан не иска , но ако се монтират 2 отделни помпи -задължително се монтират 2 възвратни клапана след всяка помпа :wink: , допълнителните помпи трябва да стартират след като Ладомата е отворил входа към радиаторите -тоест след 72 градуса (на толкова ли ти отваря термовентила в Ладомата) .На толкова се наглася термостата който ще ти пуска помпите .
Мисля с една помпа да мина, но 25/4 не е недостатъчна? Мислех за 25/6...Ладомата отваря на 72 градуса, да, но забелязах, че той има само един термостат, на горещата вода от котела, а гледам по указанията го дават с два, термостат и на комина, да може да тръгва и спира веднага след като се запали/угасне котела...дали е фатално, че помпата на Ладомата върти почти непрекъснато?
filmatoplo - майстор
Направи помпата Ладомата да стартира на 55-60 градуса ,и по комина може , но твоя котел не е пиролизен и ще вдига 250-400 градуса зависимост от горивото , утре и въглища ще сложиш, нали се сещаш че термостата ти трябва да е 400 градусов :wink: .Относно помпата-до вчера твърдеше че не нужна -сега дори я завишаваш по параметри , ако е само 1 помпа по правилно е -32/4 с по голям дебит , напора и стига . :) , но с 2 малки ще е по гъвкава инсталацията , с 1 помпа пак оставаш с ел клапана за бойлера , него сети ли се как да регулираш .
Последна промяна от filmatoplo на чет ное 24, 2011 4:34 pm, променено общо 1 път.
kalin72 - майстор
Да, Ладомата и сега стартира на 55 градуса. Но котела ми почти никога не изстива под тази температура, че да спира помпата. И това малко ме притеснява...трябва ли?
filmatoplo - майстор
Не пречи - вдигни я тогава на 60 -65 -да не върти напразно .
kalin72 - майстор
Ами елклапана на бойлера мисля е регулиран правилно, но ме притеснява това, че е постоянно под напрежение, за да е отворен, и когато температурата в бойлера стигне 60 градуса, тогава затваря...
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 13

Тема "Помощ за връзване на бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: