• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Това са принципни схеми , на тях 100% не може да се вярва , пък и ти подбирай информацията , защо тогава го монтираш 3 пътния вентил и задвижката -обясни си работата им за теб самия поне ,аз го знам -и 10 пъти съм ти го казвал .Не съм оптимист за предстоящия монтаж , до сега никой не се е справил :wink: .Защо аз вчера като бях на монтаж на още 1 щранг и 2 радиатора към 1 съществуваща инсталация , работата ми беше да източа малко вода от инсталацията , без да гася котела и да спирам помпи , да запоя 6 метра тръба мед фи-28 до 1 разпределителна кутия с която да захраня радиаторите .След това само пущат пълначката да допълни системата и всичко да сработи с топленето ,при разговор с клиента чух само -много съм доволен , нищо не сме пипали освен слагане на дърва в котела Атмос 50 ,топли и 3 бойлера по 500 литра :wink: , има термовентил и отделно смесителен вентил с задвижка и контролер .Ако взема да правя аз инсталациите по 2-3-4 пъти къде ще му излезе края. :wink: Дано се справите и вия де :) .
kalin72 - майстор
Ами ти си го написал в подписа си, ако имаш брашно, дай го на мастор ;)
И аз ужким на "мастор" го давам, ама...
Кажи ми, за един ден можеш ли да направиш системата? Тази без буфера? Предварително ще купя каквото трябва като материали.
filmatoplo - майстор
За 1 ден -избързакана работа :wink: , не че не може ,но няма време за тестове и всяко нещо да се барне и нагласи :yawinkle: .Моя съвет е , да не се прави без буфер , защото котела ти не е точно регулируема температура и може да започне да прегрява без буфера ,и ще се окажа прав ,поне 500 литров не може ли да сложиш .
kalin72 - майстор
За 500 литра може и да сложа, въпроса е, че се опитват да ме натоварят с ненужни неща.
Освен буфер, една помпа Алфа2 за радиаторите и бойлера, управление с датчиците, кранове и тръби, нижно ли е друго нещо за системата?
Лошото е, че ще се наложи преработка на досегашната, или поне удължаване на тръбния път, защото сега е подредена така -
Котел - Ладомат - бойлер - колектори за радиаторите.
Няма място за буфера в помещението, и ще се наложи да го изнеса в ляво от котела, следователно да се промени тръбния път, за да не се налага преместването на Ладомата. Тръбите ще правят 2 завоя след Ладомата, за да идат до буфера, и после от буфера до сегашните колектори и бойлера.
Някой близо до Перник (Брезник), да се навие да го направи с моя помощ, срещу нормално заплащане?
filmatoplo - майстор
ще се разкарват само 2 тръби до буфера де.Не спомена за 3 пътен смесителен вентил -без него се обезмисля всичко , също говориш за управление -какво.
idakieff - специалист
Е..си и тъпата фирма поне и кажи името
Моя съвет е засега да оставиш преработката че зимата не е време за тия работи пък на пролет варианти много.Тръбите поне стаби ли са нещо ми се виждат и малко ф
kalin72 - майстор
Отново промяна на плана, във вторник ще идват да променят връзването по тази схема:
Изображение

една помпа 25-4, Алфа2
една задвижка и контролер
трипътен вентил DN32

това е включено в монтажа, разбира се и възвратни клапани и тръби и кранове :)
Моля да погледнете дали е всичко необходимо за да стане като схемата?
Благодаря, пък буфер ще слагам по-нататък, нямам средства, нито място за него.
filmatoplo - майстор
Една помпа пишеш -само за Алфата ли става дума , значи бойлера ще го свържеш без отделна своя помпа така ли :? -ако е така грешка :) .Какъв модел -смесителен вентил , задвижка и контролера какъв :? , ще има ли регулация по външна температура -ако няма грешка :) .Без буфер -грешка :) може да вдигне котела температура над 90 и нагоре .Ще разправяш след монтажа :) покрай снимките.
kalin72 - майстор
Ами гледам схемата на Атмос, там няма регулатор по външна температура за тази схема и има сам оедна помпа. Както казах, искам да спестя буфера поне за този сезон.
filmatoplo - майстор
Съжалявам дядо Коледа няма да те зарадва :? :)
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

Тема "Помощ за връзване на бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: