• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 13
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kyxap - специалист
Може и на средата да съм теоретично, но на практика - напълно ме устройва. Преди 5 години пак знаех, че трябва да имам буфер и ладомат, ама нямах пари. То няма нужда да съм голям акънлия, за да го знам, пише го в инструкцията за експлатация на котела. Не искам да убеждавам никой в правотата си, просто споделих практическия си опит на питането на Калин, какво ще стане ако има само термоглави по радиаторите и върти през бойлера. Такава е ситуацията при мен и не прегрява котела, ако другаде прегрява не мога да коментирам.
filmatoplo - майстор
:) Ти да не се сърдиш,и аз не искам да убеждавам -тя и така си работи .
kyxap - специалист
В никакъв случай не се сърдя :), споделям опит в стремеж да съм полезен, както и ти :prayer:
Christo - майстор
Едва ли ще се намери фабрична схема, в която да не е сложен Ладомат или нещо подобно. Същото се отнася и за буфер и трипътен вентил със задвижка в радиаторния кръг, който се командва или от стаен термостат или от контролер. Следи се и външната температура. Или ги даваш парите за това, или за повече дърва и хамалогия. Не спорете с Филма! Той просто ви цитира книжките на производителите на котли. Пък сега, ако някой се чуства по-умен, няма лошо, почва да прави хубави котли, слага оригиналната си схема и избива рибата :wink:
filmatoplo - майстор
Да- аз предлагам да се направи най елементарното дето казваш ,дори само с контрол по стаен термостат .Има ги готови пакети -задвижка ,кабел ,термостат -свързване за 5 минути . :wink:
kyxap - специалист
Christo написа:
Едва ли ще се намери фабрична схема, в която да не е сложен Ладомат или нещо подобно. Същото се отнася и за буфер и трипътен вентил със задвижка в радиаторния кръг, който се командва или от стаен термостат или от контролер. Следи се и външната температура. Или ги даваш парите за това, или за повече дърва и хамалогия. Не спорете с Филма! Той просто ви цитира книжките на производителите на котли. Пък сега, ако някой се чуства по-умен, няма лошо, почва да прави хубави котли, слага оригиналната си схема и избива рибата :wink:
Не дръзвам да споря, ще слушкам, обещавам :-#
filmatoplo - майстор
Проблем няма -в спора се ражда истината :) някой го беше казал .Аз например при монтаж на пиролизни котли срещам клиенти които искат да си нагласели котлето на 50-60 градуса -толкова им стигало -тоест така котела си им вършел работа .Аз му обяснявам че ,котела трябва да работи на мин 80 градуса заради пиролизата и да отвори термовентила , клиента ми вика че на 80 гр ще го набутвам с дървата -60 градуса било по добре -а сега де :wink: .Та подобно е със смесителния вентил :) и контрол по външна и вътрешна температура .Скоро пък 1 клиент не пожела да му монтирам само буфер , иначе вентили и задвижки има,-не можел да си обясни за какво служи буфера :-D странни хора .
kalin72 - майстор
Пак по моя случай имам питане :)
Какво се случава, ако клапана на входа на бойлера, който трябва да е отоворен, защото темепературата вътре в бойлера не е стигнала настроените 70 градуса, но пък няма захранване от котела? Дали помпата на Ладомата не "изсмуква" топлото от бойлера???
filmatoplo - майстор
Странен въпрос задаваш :? :) ,ако Ладомата е отворил входа от радиатори , значи имаш зареждане -подаване на топлина към радиаторите и бойлера от котела .Какво засмукване -охлаждане :? :) .По принцип практически е възможно , след като не е довършена твоята инсталация с втора помпа която трябва да отдели радиаторния поток от малкия кръг на Ладомата -може да се получи обратно връщане на топлина от бойлера :wink: .Не се сърдете -тази година никой не можа да си направи инсталацията както трябва , никой не слуша ,всеки си има свои теории .
kalin72 - майстор
Добре тогава, кое охлажда напълно загрят на 70 градуса бойлер? Няма консумация в къщи.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 13

Тема "Помощ за връзване на бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: