• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 13
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kalin72 - майстор
Сега входа на бойлера е вързан преди Ладомата, а радиаторите са след. Дали това има значение? Изхода му е както и изходите на радиаторите - след Ладомата.
Мисля за помпа след Ладомата, на топлото. Както и да преправя входа на бойлера да бъде като радиатор. Което ме и посъветвахте де...
filmatoplo - майстор
Гледам ти монтажа , и докато не стане като схема номер 1 , в Атмос.чз- няма оправия .Най лошия случай само с добавяне на още 1 помпа с възвратен клапан -общо за радиаторите и бойлера , най добре за всяко нещо по отделно де.Има помпи за по 70 лв , доста хора ги получиха в бонус със слънчеви панели (купуваш панел -дават ти помпа ),ако някой е купил 5 панела -значи у тях има 5 помпи - може някой да ти предложи на добра цена . Помпата ма Ладомата ти охлажда бойлера , понеже е захранен обратно , и тегли загрята вода от изхода и я прекарва през термостата на Ладомата -така той получава информация да седи още отворен , нали линията на черпане в бойлера е от долу нагоре - циркулацията ще продължи до крайното изчерпване на бойлера :wink: .Проследи ги тези неща , но като цяло иска преправяне .Забележи в схема 1 -как бойлера се контролира от 2 броя термостати , както ти казах . :)
kalin72 - майстор
Абе бойлера е захранен както пише в инструкциите, от Бош се обаждаха да ми кажат, че точно както го пишат, така да се свърже. Но ще спазвам схема 1 на Атмос..
filmatoplo - майстор
Много здраве прати на Бош :) 2 месеца береш ядове.
kalin72 - майстор
Ами да им нося, ама то неработенето не е от начина на свързване, ами от липса на датчици/клапани и може би помпа...
filmatoplo - майстор
От свързването е , иначе щеше да работи. :)
kalin72 - майстор
Чакай сега, преди свързването беше както казваш, топлото влиза отгоре, излиза отдолу, и бойлера не работеше. Сега свързването е както Бош кава - топлото отдолу - студеното отгоре, и бойлера работи. Проблема е в това, че като че ли изстива по-бързо, и подозирам липсата на клапан...
Или аз не мога да разбера принципите на термодинамиката?
filmatoplo - майстор
Първия път когато поиска помощ , свързването въобще беше грешно -понеже връщащата тръба от бойлера беше заустена между котела и ладомата , също възвратната клапа пречеше,после и ел клапата не отваряше когато трябва .След това , до сега -нищо не е оправено . :wink: За свързването на топлото -Отгоре -продължавам да го твърдя за правилно в случая , и докато не се оправи това , нищо няма да стане , или няма да е задоволителни резултати :wink: .Идеи ти дадох много -ти не схващаш, или не щеш да инвестираш още някой лев.
kalin72 - майстор
Аз схващам, и се опитвам да разбера кое как работи.
И не че не е направено нищо, защото връщащата тръба вече е след Ладомата.
Чакам официален отговор от Бош защо входа им не е както на останалите бойлери и дали това пречи на движението и топлоотдаването.
filmatoplo - майстор
За Бош не мога да коментирам , имат си нещо на предвид и ще си държат на тяхното :wink: , в твоя случай аз ти казах какво трябва да се направи , отдавна щеше да си забравил за проблеми и Бош :wink: .
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 13

Тема "Помощ за връзване на бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: