trichko.bg

НаправиСам.bg

Майстори сам с форума на НаправиСам.bg
Бигор-ИН Метални Керемиди и Улуци   Конструктори ЛЕГО на уникални цени   Сублимация.BG   LED осветление   
Дата и час: Съб Окт 25, 2014 10:21 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 130 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пет Окт 14, 2011 8:55 am 
майстор

Ето го обяснението им, в инструкциите:

Присъединете горната нагревателна серпентина в
режим на попътно течение. Тоест вход долу и изход
горе.
По този начин се постига равномерно зареждане на
бойлера в горната област на акумулирането.

А и лепенките си показват това - горе изход, долу вход.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Окт 14, 2011 9:02 am 
майстор
Аватар

Да -за някакво хоби става -малко и романтично звучи , но за професионално свързване -топлото горе. :wink:Няма как да се зарежда този бойлер на пластове -Отдолу нагоре -само си го педстави какво се случва ако започне консумация и полувината серпентина отдолу попадне в студена зона.Кажи много здраве на бош и си знай как се свързва :wink: .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Окт 14, 2011 12:19 pm 
майстор

Изображение

Незнам аз, само знам, че ако не е свързах както пише в инструкцията, няма да имам гаранция.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Окт 14, 2011 1:50 pm 
майстор
Аватар

2 неща не ми харесват -захранването от котела и местото за датчика на котела. :? Виж захранването от слънчевата е както трябва -какво имат предвид с това обратно захранване :? ти го цитира , ама това не е доказателство подкрепено от закон на термодинамиката.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 18, 2011 5:54 pm 
майстор
Аватар

Калине -какво стана :? .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 18, 2011 6:23 pm 
майстор

Стана...промениха връзването според инструкциите, но сега се оказва, че хептен нямам бойлер, освен на ток.
Интересното е, че сега пък не мога да вдигна повече от 80 градуса температура, но и горя някви отпадъци ситни....
Клапана, който е на входа на серпентината, е да спира загряването при определена температура. В момента, при 80 градуса на котела, преди клапана е гореща тръбата, след клапана е ледена, бойлера е на 15 градуса, децата реват ,жената и тя, идилия :))) Обаче клапана е отворен, но не минава топло...
Абе има проблем, според мен, или пък аз не умея да управлявам тази система...ама така е, от ТЕЦ на дърва...:)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 18, 2011 7:45 pm 
майстор
Аватар

Стига бе човек -луди ли са тия майстори,нали ти казах как да го свържеш -топлото горе ,и махни този бронзов възвратен клапан -от него не може да циркулира .Възвратен клапан се монтира само ако имаш отделна зонална помпа само за бойлера.Между другото -не ме слушаш и за монтаж на втора помпа , ако беше близо щеше да ти го оправя само и само да ти докажа че съм прав.Щом не слушаш-това приятелски ти го казвам ,Ладомат сложи и не можете да я подкарате инсталацията срамота.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 18, 2011 7:51 pm 
майстор

Глей ся...Бош рекоха, че гаранция йок, ако не е вързано както пишат те - топло долу, студено горе. Това добре. Ама пак не бачка. Незнам що, дали щот нема помпа към бойлера, дали щот брозновия клапан нещо се ебава, ама не бачка...И тоя клапан спира топлото към бойлера кога стигне еди си колко градуса...поне на теория.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 18, 2011 8:04 pm 
майстор
Аватар

Бронзовия клапан трябва да се махне , втора помпа е задължителна -тогава може да си оставиш свързването така -топлото отгоре , въпреки че категорично съм против.Сега -махаш бронзовата клапа , помпа слагаш там някъде дето виси 1 синджирче , след тетката която слиза към Ладомата .Клапана със задвижката си го остави -само ако е нормално отворен , и затваря чрез термостат над 65-70 градуса.Помпата с посока към радиаторите и бойлера , да се управлява от самостоятелен термостат нагласен на температура над тази на температурата на отваряне на термостата на Ладомата -60 или 72 градуса е :? .Ако е 60 градуса -помпата да стартира поне след 65-68 градуса , ако термостата отваря на 72 градуса помпата да стартира над 75 градуса -така се гарантира циркулация без да погася котела .След като нямаш 3пътен смесителен вентил към радиаторите -колкото е температурата в котела -толкова ще ходи към радиаторите.Ама не слушате -то няма и кой да ги разбира тия работи де . :wink: За да стане прави каквото казвам .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 18, 2011 8:06 pm 
Акълия
Аватар

Баце, бацее, пример си за това, че кой от каквото бяга- това го стига.
Колко изписа по тия форуми, колко изчете и какво измисли...
Ама карай- надявам се да се нареди всичко и да се грееш без да те врънкат домашните за топла вода или топлинка вкъщи.
Ще повторя Филматопло!
вариант 1- вържи бойлера като радиатор- махни тоя възвратен клапан и размени вход-изход на серпентината.
Вариант 2 - махни тоя ветил със задвижката, сложи 2-ра помпичка и я вържи на кабела за вентила (всъщност какво управлява вентила в момента? Не ми казвай, че и контролер си накичил за тоя система)
Не разбрах къде е закичена серпентината на бойлера, но не е добре да е преди ладомата...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 18, 2011 8:14 pm 
майстор

Ами ако не се вижда от снимките...серпентината е вързана - вход като радиатор, изход преди Ладомата, наедно с изходите от колекторите от 1ви и 2ри етаж.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 18, 2011 8:20 pm 
майстор
Аватар

Калине ,какъв е проблема да го направиш още утре това , и да спиш по-спокойно.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 18, 2011 8:23 pm 
майстор

Интересно...котела си държи 80-85 градуса, обаче брозновата магнитна клапа е ОТВОРИЛА при 50 градува на бойлера...тоест, това, дето мислех, е станало. Щото нормално клапата е затворена, и отваря при градусите, настроени с термостата. Обаче кога тоз термостат затваря? При какви градуси, как се регулира това??

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 18, 2011 8:36 pm 
майстор
Аватар

Е ти ме уби -сега пък и задвижката на ел клапана обратна , в свободно положение защо не го тествахте да му видите действието -трябва с поставена задвижка без подаден ток към нея -свободно да преминава течност (или въздух ако се тества с продухване с уста ) .Сега пак мога да го накарам да работи , но е дълго за разказване и кой ще ме разбере.Ако клапана ти сега е без подаден ток -Затворен , трябва да се отвори от термостат заедно със втората помпа която ще слагаш , също така паралелно сигнал се подава на друг термостат (този който си имаш сега за ел клапата) -който вече ще спре ел клапата при достигане на регулираната температура в бойлера .Сега разбра ли - при студен котел, или още когато не е разрешено зареждането на бойлера и топлене на радиаторите -ел клапата ти ще затворена .Чак когато терморегулатора за втората помпа я включи , тогава заедно с помпата ще се отвори и ел задвижката и бойлера ще започне да се загрява , ел задвижката ще се затвори чак след като бойлера се загрее .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 18, 2011 8:45 pm 
майстор

Абе явно се отваря без да има втора помпа, само от нагласената температура на бойлера....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 18, 2011 8:49 pm 
майстор
Аватар

Аз какво му говоря :) , не може да ме убедиш че ще имаш 100% циркулация на бойлера ,и по радиатори на 2 етажа само с помпата на малкия кръг на котела .Естествено че ще има известна , но не и пълна -котела може да прегрява понякога .Аз преставам да ти давам акъл.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 18, 2011 8:58 pm 
майстор

Не, продължавай да ми даваш акъл, слушам :) Но искам да вида какво ще стане с това ,което са сътворили от фирмата :) Поне да си оправдая плащането...Засега е топло у нас, 22-24 градуса на двата етажа, при - 2 градуса навън...не е зле, мисля си.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 18, 2011 9:09 pm 
майстор
Аватар

За тоя вързоп , на кой ще плащаш :? .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Окт 21, 2011 7:53 am 
майстор

Как се връзва Ладомат? Всички схеми, които разгледах, са с буферен съд. Следователно, моята система няма да работи добре. Защото докато не стигне 72 градуса температура в котела, Ладомата не отваря, следователно нямам топло нито към бойлера, нито към радиаторите. Решението е да върна връзването на бойлера СЛЕД Ладомата, както си беше оригинално, поне БГВ да имам, и да не се губи по 45-60 минути да загрее до 72 градуса и да отвори...
Някакъв коментар?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Окт 21, 2011 9:12 am 
специалист

Ето ти ладомат без буфер http://www.atmos.cz/russia/images/zapojeni/01.gif.[/url] . http://www.atmos.cz/russia/instalace-kotlu-006-dalsi-doporuce-zapojeni

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 130 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа