Най - вълнуващия въпрос зимно време.
involve - помощник
Здравейте отново.Както често се случва,плана се промени.
Миналата седмица направих едно малко пътуване до българо-гръцко-турската граница :-D ,за да направя дългоочакваната покупка на нужните неща.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Има и още дреболии за купуване,но те ще се взимат в процеса на работа.
В петък се монтира котела.В следващите дни ще вложа сили и старание в направата на буфер-самоделка.
За няколко дни изпуснах един здрав резервоар за въздух (700 литров) изхвърлен за скраб.Нарязали са го с оксижена. [-X
Когато мога ще влизам във форума,за да публикувам по някоя снимка как върви проекта.
s_s1 - специалист
involve написа:
...
Когато мога ще влизам във форума,за да публикувам по някоя снимка как върви проекта.

И как върви?

И от къде купихте тези неща и на какви цени?
filmatoplo - майстор
:? Къде си бил -Харманли или Свиленград :wink: .
involve - помощник
s_s1...Върви бавно,но славно.Снимки ще има скоро(може би в понеделник).Опитвам се да съвместя ходенето на работа и работата вкъщи.
filmatoplo...В Свиленград...В Термо Проект Строй.
Предлагаха ми нещо подобно на ладомата,но италиански за 600 +++ лева,а на едно друго място шведския за 1200 лева. :axe:
Котела го доставиха от "Ерато".Помпата е сръбска.
Всичко от снимките струва 2825 лв. Много или малко...Това е.Тези дни ще се снабдя и с гофре за свързване на котела с комина и още два колектора.Бих казал,че цените са прилични.Можех да намеря повечето дреболии на по-добра цена,но не си струваше изгубеното време и обикалянето.Икономията щеше да мине през резервоара на колата.
filmatoplo - майстор
Термостата в Ладомата на колко градуса е , има ли резервен с други градуси .Ако не съм прочел -колко струва ладомата.
involve - помощник
Термостата е на 72 градуса.Присъединява се на 1 1/4 .Нямам резервен.Струва 468 лв без ДДС.
LazarGanev - "Велик майстор"
Много са тези градуси според мен, той е за пиролизен котел
s_s1 - специалист
LazarGanev написа:
Много са тези градуси според мен, той е за пиролизен котел

До колкото си спомням и пиролизния Линг 25Д входящата вода трябва да е над 60С според инструкцията, а в разговори със специалисти от фирмата ми казаха, че под 55С се образувал конденз, а оптималната работна темп. на водата според неговото табло била на 70С. Над 70С били по-големи загубите в комина. Така, че 72С ми изглежда много.
kalin72 - майстор
Ей тук има термостати за Ладомат, но и моя е със 72 градусов...за обикновен котел на дърва какъв препоръчваш, Лазаре?
http://kotly.com/index.php/cPath/8_250
Сега звънях на тези ТермоПроектСтрой, имат един брой 63 градусов термостат, цена около 38 лева. Ако някой търси...
filmatoplo - майстор
Оф -той ладомата си е хубав :? , ама инсталацията до тук оправя само нискотемпературния контур (малък кръг) , за големия кръг не е помислено .Или сега към инсталацията ще ходи вода само с висока температура , термостата е 72 градуса , тоест ще е отворил със сигурност на 75 гр , или към радиаторите винаги ще ходи вода с такива градуси не по малко от 72-75 гр.Режима на котела е 90/70 градуса , 5 градуса дали са фатални на връщане ,мисля -не.Ще работи , утре имам едно свързване на един Атмос 50 с 4пътен вентил , температурата на връщащата аз ще си я определям -така че ще видя за него на колко градуса работи в пиролиза .Твоя чугунения ще побелее при тези градуси навръщане -тоест няма да има катран , зависи от горивото де.Гледам че си приготвил радиаторни кранове с термоглави -това за котел на твърдо гориво не е желателно .

Тема "Съвет за свързване на котел, бойлер, локално парно" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: