Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ivankosata - помощник
Здравейте. Започнах свързване на котела Де дитрих 124 чугунен. Нямам място за буфер по голям от 150 л., като дори и този да навра ще е доста шибано тъй като е под вити стълби на къщата за 2 ет. Та въпроса е заслужава ли си мъките и парите с такъв буфер или да сложа четирипътен вентил за осигуряване на постоянна вода в котела и радиаторите. Къщата е 138 кв. РЗП по проект, чиста площ на помещенията около 115 кв.м. като отопляем е първия етаж с чиста площ около 80 кв.м. и бойлер с серпентина на вързан на колекторна кутия на 2 етаж. Мисля също топла вода към бойлера да се подава при връщаща от радиаторите над 72гр. с цел първо да затопля етажа и след това да пуска към бойлера. Моля за някакви съвети в тази насока
filmatoplo - майстор
Здравей , няма ли начин бойлера да се захранва- Не от колекторната кутия като радиатор , а директно от котела .С монтаж на 4 пътен вентил добре , как ще го управляваш :? с ел задвижка ли , без нея не е добре .Имай предвид че ако котела работи в режим 85/65 , то водата подавана към радиаторите не може да се намали под 65 градуса -защото котела ще започне да вдига над 85 градуса .Зимата добре , но рано на есен (сега) и на запролетяване ще ти е жега .
ivankosata - помощник
Бойлера в момента е единствен свързан в колектора на втория етаж проблема е че от колектора е на ф16, и тъкмо него мисля да ползвам за да не прегрява котела, но не знам доколко може да поеме. Относно задвижка към момента парите са малко кът и си мисля ръчно да карам поне до по-следващата заплата щото той котела май му трябва и кюмюр. :? Filma това с буфера 150л. да оставям разни тетки и трипътен вентил не го коментираш, да разбирам ли, че за толкова малък съд наистина не си заслужава купуване на допълнителна помпа и др. и гъзондрене под стълбите
ivankosata - помощник
Между другото сега се сетих, че по стаите имам прекаран кабел за СОТ шестжилен, който няма да се ползва поне за сега. Кабела излиза в кутия над котелното и безпроблемно мога да го вкарам в котелното. Дали на този кабел може да се върже термостат който да командва задвижката, за да не се оръсвам за дистанционен.
vlado0549 - специалист
Моля за схема на свързване на котел Bosh 16kw,бойлер,4 кръга подово,2 конвектора, къща 80 м/2,без буфер!

Тема "Съвет за свързване на котел, бойлер, локално парно" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: