Най - вълнуващия въпрос зимно време.
приятели, отскоро имам пелетна камина и искам да ви попитам дали тя работи правилно. камината е нагласена на температура на водата 60 градуса и температура на въздуха 23 градуса. радиаторите са с термоглави. забелязвам ,че когато радиаторите са на 4 камината си гори, нямалява, увеличава и т.н. всичко изглежда наред. добре , ама като е топло навън и вътре става доста топло. като намаля радиаторите на 3 и след малко те изстиват, ама направо са си студени. тогава камината почва да гасне и да се пали през не много дълги периоди от време, което не ми се вижда нормално. и се принуждавам да държа радиаторите на 4 и да е топло и камината да си работи непрекъснато, а аз да отварям прозореца като стане мнгото топло. това пък ми се вижда малко тъпо. изобщо виждате ли някъде проблем ? благодаря предварително.
Неправилно подбрана по мощност камина. Иначе си работи добре, както описваш нещата.
В студено време ще ти е перфектно, пролет и есен ще си потен. Гледай да не настинеш!
Ако може да се подвърже още нещо за топлене, барем да се оправдае харча, приятелю.
LazarGanev - "Велик майстор"
+1
Ама туй с отварянето на прозорци не е ново - аз помня още преди 30 години тъй си регулиахме централното парно :) . Човече, накарай камината да работи по стайна температура - тогава няма да включва при топло време
jabata - специалист
По описание, камината си е ОК, но комбинацията преоразмерена камина, термоглави на радиаторите и топло време е една неочаквано добра комбинация :)

Тема "Работа на пелетна камина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: