Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Tat - напреднал
Здравейте,
нова съм в този форум и имам нужда от помощ.
Имам локално парно и сериозен проблем с обезвъздушаването на втория радиатор. Горната част загрява леко но всичко свършва до там. Опитах всичко за което се сетих, сложих сферични кранчета вместо обезвъздушители и пак нищо. Единственото място на което нямам обезвъздушители е в долния десен край на радиатора. Помогнете как да се справя с този проблем!
andy_forresite - майстор
Какъв е радиаторът? Панелен тип 22, алуминиев, чугунен ... приблизителна възраст?
Питам, защото може и да не е до обезвъздушаване, а до запушване.
valentinno - помощник
А може също така , и да е притворено/затворено кранчето за студената вода. Поне при мен така беше. отворихг го докрай, и воала радиатора загря.
шоп - майстор
Tat написа:
Единственото място на което нямам обезвъздушители е в долния десен край на радиатора.

:-D там не ти и трябва
Обезвъздушителсе слага само един в най-високата част.
Само два радиатора ли имате? Затворете първия, сложете помпата на макс и вижте дали има ефект.
Tat - напреднал
Много сте мили но пробвам всички варианти, имам пет радиатора и всички загряват на максимално този не иска, купих нов за да не би да е проблемен предишния но пак греда. Първа точка загрява втора е проблемни я, третия, четвъртия също загряват.
шоп - майстор
Драсни една схема как са свързани
Еднотръбна, двутръбна, колекторна, отворена или под налягане и т.н.
Иначе само гадаем.
Tat - напреднал
Има входяща и изходяща кръгова система
Tat - напреднал
шоп написа:
Драсни една схема как са свързани
Еднотръбна, двутръбна, колекторна, отворена или под налягане и т.н.
Иначе само гадаем.
Системата е отворена
Котела е мазето а радиатори те на втория етаж в началото беше само на гравитация но по късно сложих е помпа долу на подава щата тръба, радиатора е на една година, първият загрява чудесно втория е проблемния и следващите три са чудесни. Самият радиатор е алуминиев 28ребра на 60см. височина, до сега го борим пак и не и не и не като вдигнем градуси те загрява отгоре но на половината, входящата тръба загрява до радиатора и после мъка само при висока температура охлажда отгоре а изходяща та е студена.
шоп - майстор
Имаш намална циркулация през него. 28 ребра не са малко, зависи и от Ф то на тръбата
Притвори другите радиатори и балансирай.
andy_forresite - майстор
Не разбрах как са свързани радиатори едно и две. Да не би с една тръба (ф16) да захранваш първия и от изхода на първия към входа на втория? Горе вход и на срещуположната страна долу изход, нали?
В нас от една ппр тръба ф25 захранвам бойлер 80 л, 20 ал. глидера Н500 и панелен тип 22 500/2200. От тръбата ф25 имам отклонение с "бяла" тръба ф16 за бойлера и два пъти по ф20 ппр за двата радиатора.
28 глидера Н600 са сериозна работа. Около 5500W. Ф16 "бяла" тръба е умряла в кожата си за него - прекалено малка е. Вътре е 12 мм, не повече. За сравнение ППР ф20 е 16 мм отвътре. Тук има шанс да се захрани що-годе.

Тема "Проблем с локално парно на дърва и въглища при отворена система" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: