• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 25
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Ако е за смяна сложи керамична Японска, ама дали ще попаднеш на майстор .
dsn77 - помощник
Ами то в Бургас не познавам много,да ти кажа честно.....надявам се да свършат работа.....
dsn77 - помощник
filmatoplo написа:
Ако е за смяна сложи керамична Японска, ама дали ще попаднеш на майстор .
http://motor-barbeque.com/102/103/120.html

тази дали ще стане за sunp7?
filmatoplo - майстор
да това е, и тръбичка трябва.
dsn77 - помощник
[quote="filmatoplo"]да това е, и тръбичка трябва.[/quot

благодаря ти....
Vik1963 - помощник
Здравейте. Току що се регистрирах във форума. Естествено понеже имам проблем с горелка Фероли Р7 и се надявам с ваша помощ да го разреш, защото многото "майстори" не свършиха нищо. Проблемът ми накратко е следния: От тази година (от преди 10 дена) горелката почна да гасне в общи линии когато си иска. Гасне при първоначалното пълнене и палене (така наречените дълги пелети), но не винаги. Не знам дали е случайно но това става два пъти дневно: около 8ч вечерта и около 3ч през ноща. Правихме доста промени в настройките но за сега нищо. Горелката я ползвам трета година. До сега не съм имал проблеми. Тази година съм с други пелети (букови от Скравена), които съм ползвал и предишни години, но в по-малки количества. Тогава основно използвах "австрийските". Много ще съм благодарен, ако помогнете, зимата едва сега започва.
filmatoplo - майстор
Този пост май съм го чел ,ти сам си даваш отговори ,но както и да е .вдигаш параметър Те 4 със 1 .за три години трябва да си и свикнал .
Svezar - специалист
Освен времето за първоначално зареждане /колко ти е Т4 в момента?/може да се наложи да се вдигнат и дозите на степените,пелетите са различни и шнека не вкарва достатъчно или самите дози са много различни ! При мен има някой почти празни завъртания които се компенсират от следващото,но ако дозите са малки може да не дочака "голямата порция" и да почне да се гаси !
Svezar - специалист
dsn77 написа:
filmatoplo написа:
боя се че трябват 100-150 лв с монтажа на нова запалка.
благодаря,ти
и аз клоня към твоето мнение.Мисля си ако бяха калпави пелети щеше поне да запали и после да спре,а тя тръгва,пуска пелети,вентилатора тръгва да духа.....така 1-2 мин и спира,отварям пелетите са в решетката без дори леко да са нагрети,запалката спокойно я пипам с ръка(студена),та затова си мисля или запалка или електроника някаква.....
Ееее,ако си слага стандартната за модела в OLX-a има за 60лв ,а смяната може да я направи всеки който различава гаечен ключ от отверка :wink:
filmatoplo - майстор
Номера беше уж да смени с керамична запалка . въпрос на избор де ,и един ден и управление на Натурела .остане ли в стереотипа няма да направи крачка напред :) .Само си представи Феролито да има реални 3 степени с модулация ,а не 1,3,1 . Още като чух Бургас ,то има ли някой да разбира на Фероли .
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 25

Тема "Проблем с горелка Фероли." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: