• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 25
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
naskov - майстор
batspetar написа:
Благодаря на всички за отговорите.Значи ситуацията е следната,скарата на горелката е чиста няма почти никаква шлака,вчера дори слязох в мазето изчистих скарата запалих горелката тръгна нормално,достигна си 60 гр и изключи,като падна на 50 включи и спря със тази грешка А01 това за около 30 мин.работа.Натискам само бутона P да изчистя грешката без да чистя нищо(то и за едно запалване,квито и да са пелетите незнам кво и ще се събере де) и горелката си тръгва отново,не я изключвам дори от тока за да се тества отново около 5 мин,просто натискам P горелката изчиства грешката,след около 5 сек.започва да пуска пелети и си тръгва и си работи пак около 5-6 часа и пак спира.Много гаден проблем.
Съветвам те на направиш параметъра t04=8. Ako продължава да дава грешка А01 увеличи и параметъра t17 от 53 на 65. Той не е в %, а в секунди
batspetar - напреднал
Ок благодаря,първо ще вдигна параметър t04 на 8 да пробвам,ако пак има проблем ще вдигна и t017.Дано да се оправи.
ring - напреднал
naskov в таблицата с параметрите е дадено, че параметърът се изменя 0-100, т.е в проценти. Това грешка ли е?
naskov - майстор
ring написа:
naskov в таблицата с параметрите е дадено, че параметърът се изменя 0-100, т.е в проценти. Това грешка ли е?
В секунди е, сигурен съм. В този случай двете мерни единици май съвпадат. В скоби е пояснено, че 100=10сек. Виж и другите езици, мерната единица е дадена(поне на гръцки)
batspetar написа:
Между другото да се похваля след 1 месец ръчкане по настрийките моети Фероли вече 4 дена не е спирало,само да не го урочасам.Ако някой му трябват настройки ще му пратя.За момента гори към 30 кг на 24 часа отоплявам 2 етажа по 110 квадрата и 2 бойлера по 150 литра незнам дали разхода е много, до сега не съм се топлил с пелети,та за това ще съм благодарен някой да сподели за разхода му.
Ако можеш изпрати ми настройките
filmatoplo - майстор
Напиши табличката тук ,и упомени данни за пелетите :) .
buritoo - напреднал
Преди да се ровите из менютата и да променяте каквото и да било си монтирайте по един авариен термостат на това"нещо", че както си лепите датчика за температура по тръбите и както хубаво може да изпадне оттам, да не споменавам и възможността от дефект на същия, и си ставате медийни звезди
batspetar - напреднал
Настройките са за мощност 3 пелетите са велинградски на Екокалор,впечатленията ми са че са доста калорични но оставят и малко повече пепел.С тези настройки работи по 48 часа без да я чистя

t03 - 51
t04 - 7
t05 - 5
t06 -80
t07 - 18
t12 - 128
t13 - 40

На мощност 5 с помощта на колегите от форума и най вече на Naskov и KStv,сега работи добре чистя я през 24 часа,но мен устройва иначе ми спираше през 5 - 6 часа с грешка А01 сега пак спира с тази грешка,но през 24 часа,а и пелетите са си пепеливи.

t03 - 51
t04 - 8
t05 - 5
t06 -80
t07 - 15
t16 - 160
t17 - 65

Ако някой може да каже какво още мога да променя да се подобри още работата,ще съм благодарен.В мемента ми гори около 2,5 чувала пелети на 24 часа.Дано съм бил полезен
batspetar - напреднал
Здравейте отново,от прочетеното във форума разбрах,че като се сменят пелетите се сменяли и настройките на горелката.Взех си 1 тон рогошки пелети на Ахира за проба.Ако някой е използвал такива,ако може да сподели някакви настройки за горелка Ferolli Sun P7 за мощности 3 и 5 .Благодаря предварително .
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 25

Тема "Проблем с горелка Фероли." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: