• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 25
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ring - напреднал
Имам проблем с пускането на горелка Фероли, монтирана към котел Бош.
При първоначално включване на захранването вентилатора на горелката се включва на максимални обороти и след време издава съобщение за грешка- липса на връзка с датчика за налягане. След известно време вентилаторът спира да върти и грешката изчезва. При опит за запалване, вентилаторът започва да върти с колебаещи се обороти- така неопределено време. Ако по някакъв начин го "излъжа" да стабилизира оборотите си- горелката се разпалва и после няма проблем.
Моля за съвет.
turistak - специалист
Ако ти е нова горелката и имаш гаранция, викай сервизът и ги карай да отбелязват какъв е проблемът и какво са правили.

Когато 3-пъти не успеят да се справят с един и същ проблем са длъжни да ти върнат парите. Както можеш да прочетеш из форумът, тези горелки са ми слабост.
ring - напреднал
Грешките, които показва са F00 (???) , F05, F06.
Относно гаранцията- :lol: :lol: . Имахме проблем с датчика за налягане- установихме, че е развален (имаше перманентна грешка F06 и съответно на изхода на датчика напрежението беше 0V, при минимално 0,5V). Като го свалихме, вътре даже тропаше нещо. Обадихме се на магазина, откъдето е закупена горелката. Отговорът беше, че няма начин датчика да е развален- трябва да си извикаме "човека", които настройва горелките и съответно да си заплатим такса 120 лв. Последва разговор с "човека", който каза, че той само ги настройва, а не отговаря за гаранцията (и той твърдеше, че датчика е невъзможно да е развален). Следва разговор със сервиза в София- от там същото твърдение, и че ако датчика е повреден, то това е от неправилна експлоатация (цитат: комина няма необходимата височина :shock: ). Както и да е- разбрахме, че с гаранция няма да се оправим и си поръчахме нов датчик. Сменихме го и сега положението е такова: като тръгне- работи (ама трудно тръгва).
turistak - специалист
.
Последна промяна от turistak на чет окт 27, 2011 8:53 pm, променено общо 1 път.
naskov - майстор
ring написа:
Грешките, които показва са F00 (???) , F05, F06.
Относно гаранцията- :lol: :lol: . Имахме проблем с датчика за налягане- установихме, че е развален (имаше перманентна грешка F06 и съответно на изхода на датчика напрежението беше 0V, при минимално 0,5V). Като го свалихме, вътре даже тропаше нещо. Обадихме се на магазина, откъдето е закупена горелката. Отговорът беше, че няма начин датчика да е развален- трябва да си извикаме "човека", които настройва горелките и съответно да си заплатим такса 120 лв. Последва разговор с "човека", който каза, че той само ги настройва, а не отговаря за гаранцията (и той твърдеше, че датчика е невъзможно да е развален). Следва разговор със сервиза в София- от там същото твърдение, и че ако датчика е повреден, то това е от неправилна експлоатация (цитат: комина няма необходимата височина :shock: ). Както и да е- разбрахме, че с гаранция няма да се оправим и си поръчахме нов датчик. Сменихме го и сега положението е такова: като тръгне- работи (ама трудно тръгва).
Ako можеш да ми кажеш само t03 колко ти е? Иначе е вярно, че този датчик отчита тягата на комина и при липса на такава дава грешка F05.
ring - напреднал
Благодаря за отговорите до момента.
Относно t3 (този параметър би трябвало да влияе само по време на запалване)- сменял съм го от 10 до 200 през 5 единици на интервал 5-10 секунди и нямаше ефект за стабилизиране на оборотите на вентилатора.
За мен странното е и друго- при включване на захранването вентилаторът тръгва и върти на максимални обороти, индицира се грешка F06, а в същото време от датчика излиза напрежение 5-6 V, което е и максимума.
Моето предположение е, че има нещо не наред в динамиката на регулатора на вентилатора.
batspetar - напреднал
Тия горелки са е.....ти боклуците и аз от 1 месец съм с такава горелка и котел Бош и бял ден не съм видял,обръщам и повече внимание и от любовницата.Спира когато си иска с грешка А01.Ако моиш се оттърва,връщай я и зимай неква друга марка,че ше береш ядове кат мен,майсторите викат че пелетите били калпави,кат са калпави как веднъж работи 48 часа без да спира,а друг път през 5-6 часа и грешка.Иначе лапнаха 120 лева за настройка и ся дигат рамене,взимай казват от Баумакс и нема да имаш проблеми ма тея в Баумакс цената им е 460 лева тона.Ма ше се прежаля тия дни да зема 20 чувала да пробвам и ако пак спре ще ги питам тогава кво ще лъжат.Поздрави и дано се оправиш по бързо,да не те погне и теб жената,че ще тряааа да спиш с горелката :yawinkle:
turistak - специалист
С риск да бъда намразен, искам да Ви помоля да ползвате търсачката преди да купите!

Примерни ключови думи:
Фероли
Ferroli
Feroli
sun p7

Възползвайте се от форумът - за това е той, тук всеки пише своето мнение и опит.

Целта е даможете да вземете информирано решение!

Ако не, има и институции, които следят за коректно отношение продавач <-> купувач.

http://www.kzp.bg/index.php?mode=viewd& ... ment_id=19

Според разговори с хора работещи с тази марка, синият капак води до несгоди. Явно има някаква разлика освен капакът.
Никой който продава "червени" не иска и да чуе за сините. Не успях никой "червен" да убедя дойде да настрои "синя" горелка.
ring - напреднал
Темата я отворих не за да се оплаквам или да се жалвам, а за да потърся съвет как да се справя с проблема.
Дали има някой, който може да каже, че проблемът е в настройки или инсталация, може ли да се заобиколи по някакъв начин, или просто горелката се нуждае от сервиз?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 25

Тема "Проблем с горелка Фероли." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: