• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 25
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
doobref - специалист
rock dust написа:
batspetar написа:
Между другото да се похваля след 1 месец ръчкане по настрийките моети Фероли вече 4 дена не е спирало,само да не го урочасам.Ако някой му трябват настройки ще му пратя.За момента гори към 30 кг на 24 часа отоплявам 2 етажа по 110 квадрата и 2 бойлера по 150 литра незнам дали разхода е много, до сега не съм се топлил с пелети,та за това ще съм благодарен някой да сподели за разхода му.
Ако можеш изпрати ми настройките
Здравей приятел, От януари 2012г. монтирах Фероли 7, но разхода ми е 4 чувала х 15кг. ,че и повече за 24 часа, за 100кв.м. и 100л бойлер. Температурата в стаите не-повече от 20градуса, независимо от стайния ми термостат-който е на 25 градуса. Моля да ми изпратиш твоите настройки за горелката на имейл dobrev.g@abv.b
Благодаря.
filmatoplo - майстор
Котлите какви ви са :? .
emilvelkov73 - специалист
batspetar написа:
Между другото да се похваля след 1 месец ръчкане по настрийките моети Фероли вече 4 дена не е спирало,само да не го урочасам.Ако някой му трябват настройки ще му пратя.За момента гори към 30 кг на 24 часа отоплявам 2 етажа по 110 квадрата и 2 бойлера по 150 литра незнам дали разхода е много, до сега не съм се топлил с пелети,та за това ще съм благодарен някой да сподели за разхода му.

Привет,на мен ще ми трябват настроики ако не е проблем.може на email: emilvelkov73@gmail.com
Благодаря предварително
emilvelkov73 - специалист
KStv написа:
turistak написа:
Ей, ме и мен пак :-)

И мене ме гледаха учудено като споменах, че искам горелката да работи в режим модулация - нямало нужда.........

Не мога да остана равнодушен и туй то.

Поне да бях свалил някое кило от тичане до мазето в най-различни части от денонощието.

Моля да изпратиш снимки на Ferroli как са ти "настроили" горелката да ги видик к'во ще кажат :vom:

Колега от около месец ползвам горелка Ferroli, при монтажа майсторите монтираха допълнителен датчик за да може да работи в режим модулация. От пускането и в експлоатация я ползвам на този режим. В началото при първоначално запалване натрупваше пелети и се задръстваше, не смогваше да изгори първото количество подадени пелети. След промяна на настройките не ми е създавала проблеми. Промених времето за работа на шнека от 8 на 5 единици и налягането създавано от вентилатора от 50 на 52 единици /при първоначален пуск/.
Ако някой се интересува мога да опиша всички настройки, но доколкото знам за различните пелети са необходими различни настройки.
Моля да ми изпратите всички настройки за горелка Ferroli Sun P7 на email: emilvelkov73@gmail.com,че жената ще ме изгони от вкъщи накрая с тази ХУБАВА горелка Ferroli Sun P7
ползвам тези настройки от прикачения файл
При мен образува шлака и немога да я оправя
Благодаря предварително на всички които се отзоват
naskov - майстор
Шлаката изчезва само при качествени пелети. За други препоръчвам Watherland IVG с чистача :wink:
turistak - специалист
emilvelkov73 написа:
KStv написа:
turistak написа:
Ей, ме и мен пак :-)
Моля да ми изпратите всички настройки за горелка Ferroli Sun P7 на email: emilvelkov73@gmail.com,че жената ще ме изгони от вкъщи накрая с тази ХУБАВА горелка Ferroli Sun P7
ползвам тези настройки от прикачения файл
При мен образува шлака и немога да я оправя
Благодаря предварително на всички които се отзоват
Аз да попитам, тая горелка нова ли си я взел? Демек има ли гаранция?
Ако е с гаранция, да идват да си я оправят или да......

Аз си реших проблема, като я продадох. Щото сервизът какво ли не измисли, как ли не се оправда. А аз я хранех само с австрийски пелети.
БОРИ СЕ!

Иначе някой в темата беше обяснявал, че няма проблем с горелката. Нека да ти помогне [-o<
iceheart - специалист
ring написа:
Относно стойност 53- това са проценти, а не секунди. 53% от 15 сек са 8 секунди.
Всички стойности са в секунди, паскали и ON-OFF.........
Това са заводските стойности и се отнасят за горелки с горивни скари от нераждавейка..... за горелки с чугунени горивни скари има други стойности на някой от параметрите......

Прикачен файл

Untitled-1.jpg
zdaveite.ot 1 mesec polzvame gorelka feroli Sun12,kote la e feroli40kw no oo,mnogo gori 90 kg na 24h ,nqkoi moge li da komentira,polzva li nqkoi takava gorelka
LazarGanev - "Велик майстор"
iamk написа:
zdaveite.ot 1 mesec polzvame gorelka feroli Sun12,kote la e feroli40kw no oo,mnogo gori 90 kg na 24h ,nqkoi moge li da komentira,polzva li nqkoi takava gorelka
Сигурно топлиш 100м2, нали? :wink:
filmatoplo - майстор
И 150 квадрата да са пак е голяма тази горелка . :wink:
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 25

Тема "Проблем с горелка Фероли." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: