• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 48
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
stilian20 - специалист
След като някой си е махнал катализатора то значи е минал през филма със софтуера и спокойно може да си я махне
освен ако не е с дистанционер на сондата.
s_s1 - специалист
Прочетох, но снощи се прибрах много късно и не погледнах изобщо котела. По каталог е тази: http://kostrzewakoszalin.pl/sonda-lambd ... p-226.html
А къде точно трябва да пише каква е сондата, какво да търся?
В началото бях решил, че сондата се е скапала, замърсила и не работи, защото показваше максимална стойност. Тогава писах до kostrzewa и те ми отговориха, че не може да е сондата. Оказа се проблем с калоричността та пелетите и настройките. Въздуха се оказа прекалено много за нискокалорично гориво.
Какво означават показанията от 00 до 207 на lambda-та?
bobi65 - специалист
ivanovbg написа:
Така си е.От доста отдавна го казвам, но хората искат да си правят експерименти.
Иначе схемата беше първата от https://www.google.bg/search?q=%D0%BB%D ... 80&bih=613

Та за настройка на котел може би по удачно е да се сложи датчик на СО - въглероден окис. При наличието на този газ имаме неефективно изгаряне.
Тук си абсолютно прав... с СО датчик и таблица в ръка можеш да определиш ефективността...
Лошото е че не издържат на високите температури и на саждите...( Ппробвано е http://erelement.com/sensors/gas-sensor-mq-9)
С тестерите за ламбда сонди за който се спомена в темата пак не става... мерят коефицента лабда в диапазона 1.05....бедна ... 0. 85.. богата... ... при котлите се работи с доста по висок излишък на кислород... 1.3 средно и стига до 1.7-1.9 даже...
Ето пример за пълноценен уред ...http://shop.multiterm.org/product_info. ... cts_id=702
6osi6 - майстор
s_s1 написа:
А къде точно трябва да пише каква е сондата, какво да търся?
Върху сондата има номерация. Можеш да я запишеш или снимаш.
Прикачен файл:
1394650026_LambdasondeRB.jpg
1394650026_LambdasondeRB.jpg (83.46 KиБ) Видяна 2238 пъти
stilian20 - специалист
към боби65: Къде видя да пише че мерят само от 0,85-1,05 за моят китайски дисплей които съм показал на снимката мери малко да от 10-20 АФР(ползвай формулата малко по назад) но този който показа колегата Иванов (широколентовата сонда) той мери малко повече :) пък и го ползват за котли
bobi65 - специалист
Това че показва 20 AFR около 1.35 ламбда не е вярна стойност... просто защото Цифровия преобразувател които е отговорен вътре за пресмятането и визуализацията е за линейно изменяща се входна величина... Докато на сондите в диапазона 0,85 до 1.05 графиката е линейна след което е логаритмична с сложен коефициент... Просто разредеността на преобразувателя е десетичен и затова е така...

Прикачен файл

Untitled6.jpg
Untitled6.jpg (112.31 KиБ) Видяна 2247 пъти
bobi65 - специалист
За широколентовите сонди съм съгласен че ще мери вярно до 20 AFR... поради същите доводи..
но не зная дали могат да засекат коефициенти по големи от 1.3.

Провери в описанието за каква сонда е твоят китаец и се ориентирай...
Можеш и по напрежението да се ориентираш или по броя на кабелите на сондата ти... широколентовите са с поне 5 кабела

Прикачен файл

Untitled7.jpg
stilian20 - специалист
при тях в GOOGLE излизат много диаграми който си противоречат и не знам на коя да вярвам.

Прикачен файл

images.jpg
images.jpg (12.05 KиБ) Видяна 2243 пъти
bobi65 - специалист
Тук е въпросът.... много производители... много модели... всеки покрива някакви диаграми и ги напасва към борд компютъра.... аз затова след много проби и търсене съм си открил модела от който мога да чета инфото конструирал съм си схема да го визуализирам... и ми върши перфектно работа......
Имайки и в предвид че и всяко гориво има различен химичен състав му трябва и различно количество кислород... затова и AFR na твоят уред ако е верен за бензин няма а е верен за дизел а да не говорим за полети... затова истината е в ламбда сондата и коефициента над 1.3 до колкото позволява...защото при модулация непримерно при мощност 30 кв.. ако е нужна настройка за 1.3... при 10кв. е нужна настройка 1.7 поради по малките температури в горивната камера докато влажността на палетите е постоянна... и са взаимно зависими тези фактори

Прикачен файл

Untitled8.jpg
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 48

Тема "Ламбда контрол на котел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: