• 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
andy_forresite - майстор
Който е на 170км как да разбере повече за камината? От производител инфо не ми трябва. Сигурно ако звънна на GF ще я нахвалят като да си купя две. Значи във форума не се дава информация защото се прави реклама, а като си вземе някой човек боклук трябва да прави ритуал за разрешаване на проблемите по източника на топлина който си е купил, понеже не е имало как да разбере какво купува и после да чака благоволението на не желаещите да «рекламират» за да му е топло. Леле!
filmatoplo - майстор
Камината на Ганев не е Голден файер, гороря за сериозно качество.
n.ganev - майстор
Филме, не се напъвай излишно. Откакто започнахме да пишем и помагаме по-вече станахме и търгаши и измамници и какви ли не. Ама като има проблем телефона ти свететва и никой не го интересува на какъв хал си ти - просто си му длъжен да изтриеш маскарлъка на някого ама иначе по форумите не се бараме.
choko - специалист
Препоръчаха ми камини на alfaplam. Имате ли впечатления, като потребител или като инсталатор и поддръжка ?
http://www.alfaplam.rs/en/products/cate ... ing+stoves
andy_forresite - майстор
Виж темата Отопление на пелети - първи стъпки. Там пишат двама притежалети на 21-киловатовата камина. С 15-ката досега никой не е писал.
Здравейте, моля компетентните за малко помощ. [-o<
Предстои ми ремонт на къща и искам да сложа пелетна камина с водна риза за вграждане. Идва един човек на оглед който с това се занимава и ми обясни, че в моя случай ще ми свърши работа 24 kw камина. Проблема ми обаче е, че в интернет не намирам за вграждане с толкова голeми kw . Има една Прити, нооо малко ме притесняват отзивите за нея. Може ли някой да ми препоръча нещо, което е в рамките на нормалното като цена и в същото време да не си оскубя косите след време. Благодаря предварително :yawinkle:
syncho - майстор
Колко е голяма къщата? Има ли изолация? Малко повече подробности да дадеш?
Къщата е грубо 160 кв. Приземен и първи. Ще има хубава изолация и дограма. В случая знам колко kw са нужни ( според изчислението на майстора ) това което не знам е къде да намеря камината за вграждане. Гледах една ако не се лъжа беше 21kw за 8500 лв но да ви кажа честно ми се струват страшно много пари. Всеки си хвали стоката и не мога да преценя кое си заслужава и кое не. Не разбирам и за това търся мнение :)
andy_forresite - майстор
С камина за вграждане е много вероятно да имаш доста проблеми. Вземи си "свободностояща", доказала се като ефективна и безпроблемна с подсигурени резервни части и сервиз.
syncho - майстор
andy не виждам обективна причина защо да е вероятно да има проблеми с камина за вграждане. Би имала точно толкова проблеми колкото и със стояща такава. За съжаление наистина цените са малко по-високи на този тип продукти в сравнение със свободно стоящите. Цената, която са ви дали е нормална за италианска камина с добро качество. Знам модели (Perseo 28 на CTPasqualicchio) с мощността, която ви трябва, но цената най-вероятно още по-малко ще ви хареса.
  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31

Тема "Камина на пелети с водна риза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: