• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 31
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
belovodski - специалист
Я да питам така и така е заформена темата,някой има ли впечатления от MCZ hydro?Щото аз знам само че се произвеждат от Ерато с италиянски лиценз!
belovodski - специалист
И още едно питане дали този http://lesibg.com/product.php?ProductID=62
gsm модул може да се свърже към Равели хр100?
Еееххххх да слушаш дилъри на пелети да ти разказват за разхода на печките ,все едно се намирам в ловно-рибарски форум :lol: Мой приятел си взе за 4600лв COLA TERMO ORION 12.5 kW .Като изключим мъкненето на чували в което взех дейно участие и се оказа ,че не е уцелил правилните пелети взе да ругае ,че незгодите му почнаха от рано с това отопление :lol:
Strahil - специалист
belovodski написа:
Я да питам така и така е заформена темата,някой има ли впечатления от MCZ hydro?Щото аз знам само че се произвеждат от Ерато с италиянски лиценз!
Камината е на 101% Made in Italy - това е според Сертификата за произход :) А ти винаги можеш да го изискаш и ако не му вярваш да сигнализираш до няколко комисии и държ. ведомства за проверка :)
Предполагам,че някой безхаберен търговец или новобранец те е излъгал грубо в опит да те манипулира/ здравей български манталитет както се казва/ . Ма то това е доста тъпо ...всеки може да ги види и провери в нета :) Съвсем са те подценили ако питаш мен .
А сега за цената и факти + мои догатки .От дълго време MCZ купуват котлите ДаконЕра и Пелетерм и ги продават под собствена търговска марка - Praktika
http://www.derbyrenewables.co.uk/RED-36 ... 7703-47532 . И аз се изненадах когато моят кум ми звънна от Италия да ме пита ,защото знаех че марката е Mario. Дали заради икономическата криза или балъците са на привършване ,но хората там явно взеха да си търсят и по евтини алтернативи за котли . Сега дали правят бартер с MCZ или ползват допълнителни отстъпки тъна в неведение - по назад бях писал ,че има голяма разлика и в това да продаваш по 400бр срещу 10-15бройки е печелиш поне 7-8-10% на око според мен бонусче което директно ти влияе и на крайната цена - тя става много конкурента и ниска . Та затова е тази аномалия в цената , разгледай ги с другите камини в тези и околните кВ - цените никога не лъжат и винаги разкриват защо търговеците мълчат като риби за някои неща и се чудят как да се оправдаят с подобни глупости . Сега верно че за италянския пазар тези бройки са пренебрежителни ,там бълват хиляди камини всяка фабрика ,но от опит знам какви условия предлагат за количества
Strahil - специалист
Размина ми се ходенето , та сега съм малко свободен :drinkers: . Камините с водни ризи на MCZ в БГ са Гардения Хидро и Маргарита Хидро 3,6кВ - 11,6кВ макс -цени около 4,5к лв по памет. А Примула Хидро и Орхидеа Хидро 4,4-21кВ -4,7к до 5к лв пак по памет
syncho - майстор
belovodski най-добре да се обърнеш към хората, които внасят/продават Ravelli да ги питаш за този GSM модул дали ще стане.
belovodski - специалист
Strahil написа:
Размина ми се ходенето , та сега съм малко свободен :drinkers: . Камините с водни ризи на MCZ в БГ са Гардения Хидро и Маргарита Хидро 3,6кВ - 11,6кВ макс -цени около 4,5к лв по памет. А Примула Хидро и Орхидеа Хидро 4,4-21кВ -4,7к до 5к лв пак по памет
За споменатите модели съм сигурен че се произвеждат в България знам го от вътрешен човек със сигурност за сравнение с цените виж аналог по киловати на Равели или кола или др. италиянски.За сравнение по назад в темата има информация за цени на MCZ моделите орхидея хидро и примула хидро и моделите които се произвеждат в Италия примерно MCZ серия ред.
belovodski - специалист
syncho написа:
belovodski най-добре да се обърнеш към хората, които внасят/продават Ravelli да ги питаш за този GSM модул дали ще стане.
Почти съм сигурен че ще кажат че не става,щото нали знаеш че оригиналния модул е към 1000лв :mrgreen:
belovodski - специалист
otverko написа:
Еееххххх да слушаш дилъри на пелети да ти разказват за разхода на печките ,все едно се намирам в ловно-рибарски форум :lol: Мой приятел си взе за 4600лв COLA TERMO ORION 12.5 kW .Като изключим мъкненето на чували в което взех дейно участие и се оказа ,че не е уцелил правилните пелети взе да ругае ,че незгодите му почнаха от рано с това отопление :lol:
Дилъри на пелети,а я питай дилър на котел или камина,слагаш 1 чувал и ехххе забравяш кога си слагал :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Strahil - специалист
belovodski написа:
Strahil написа:
Размина ми се ходенето , та сега съм малко свободен :drinkers: . Камините с водни ризи на MCZ в БГ са Гардения Хидро и Маргарита Хидро 3,6кВ - 11,6кВ макс -цени около 4,5к лв по памет. А Примула Хидро и Орхидеа Хидро 4,4-21кВ -4,7к до 5к лв пак по памет
За споменатите модели съм сигурен че се произвеждат в България знам го от вътрешен човек със сигурност за сравнение с цените виж аналог по киловати на Равели или кола или др. италиянски.За сравнение по назад в темата има информация за цени на MCZ моделите орхидея хидро и примула хидро и моделите които се произвеждат в Италия примерно MCZ серия ред.

Камината е на 101% Made in Italy - това е според Сертификата за произход .
Предлагам ти бас за бутилка хубав алкохол . Поискай им Сертификата за произход - като го получиш захапи го да го видиш дали е истински/нали така се пробва злато/ и ако се усъмниш - тичай да да подаваш оплакване и после разкажи какво е станало като постенш документи с входящи номера и печати естествено. Иначе като дърта махленска клюларка - на мен ми казаха, кака Станка чула, леля Мара пък така рекла ... :-D. А и ще спечелиш бутилка марков алкохол . Давай , аз съм насреща и не бих отказал 1-2-3 бутилки алкохол . :drinkers:
Последна промяна от Strahil на пет май 23, 2014 2:23 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 31

Тема "Камина на пелети с водна риза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: