• 1
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 51
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
Силният вентилатор също понижава мощността, защото излишния за горенето въздух заминава загрят през комина. Определено количество гориво се нуждае от определено количество кислород, другият е излишен, той само се нагрява и заминава заедно с изгорелите газове през комина, отнасяйки неусвоена топлина
yakimovauto - напреднал
LazarGanev написа:
Силният вентилатор също понижава мощността, защото излишния за горенето въздух заминава загрят през комина. Определено количество гориво се нуждае от определено количество кислород, другият е излишен, той само се нагрява и заминава заедно с изгорелите газове през комина, отнасяйки неусвоена топлина
Колеги, за момента не мога да кажа дали вече имаме прогрес с понижаването на разхода. Това, което ми прави впечетление е обаче, че шнека пуска една хубава доза пелети, след това следва една много малка доза и губим пламака.
Защо не пуска равномерно ми въпроса?
plastkomfort - специалист
Пускай или смъквай шнека и замервай колко ти пуска за 6 минути.
Където ти даде най-висока стойност там го остави.
Това ще помогне малко.
yakimovauto - напреднал
plastkomfort написа:
Пускай или смъквай шнека и замервай колко ти пуска за 6 минути.
Където ти даде най-висока стойност там го остави.
Това ще помогне малко.
Колеги,
резултатите от всички опити за сваляне на разхода не са обнадеждаващи. В момента е макс 5 с., фан макс 80% и гори по 3,3кг на час, като не вдига повече от 47 градуса на котела при зададени 57. Работи сутрин от 6 до 21 часа
plastkomfort - специалист
Симъкни малко вентилатора
Micho@85 - специалист
Едно леко въпросче понеже и аз от скоро съм с горелка бисолид 25кв монтирана на котел симе солида 35кв и стаен термостат. Нагласена температура 23гр в стаята. След достигането на тази температура горелката се вкл след много време и водата в системата изтива и след това всичко наново. Та въпроса ми е как може да се подобрят нещата ако може разбира се.
Отоплявам 3 етажна къща 2бойлера по 80л не съм променял нищо по настроиките t set max 65 помпата вкл на 50гр.
За пеимер тази вечер е изкл кам 8 часа и в момента температурата в стаята е 22 ( след 23часа е нагласен на 21.5гр)а темп на водата в системата е вече 20гр. и при следващото палене се бави доста докато згрее.През времето в което работи почти винаги е на 100 процента.
Благодаря предварително
LazarGanev - "Велик майстор"
Аз не виждам никакъв проблем в това. Няма зауби на топлина - всичката си е в къщата.н За сметка на изстиването на водата пък се получават дълги паузи между паленията, така че в крайна сметка всеки плаща точно толкова, колкото са топлозагубите на къщата му
filmatoplo - майстор
Така работи горелката със стаен термостат , след като се подаде сигнал от термостата за старт на горелката -тя пали и работи на оптимална мощност да достигне температурата на водата която е зададена в случая 65 градуса , работейки така помещенията се затоплят и стайния термостат изключва горелката -без да го интересува горелката на коя степен се намира и водата в инсталацията на колко градуса е станала , за стайния термостат е важно са следи стайната температура .Понеже температурата в стаите ти спада бавно -минава доста време и температурата в котела вече доста е спаднала .
jabata - специалист
yakimovauto написа:
plastkomfort написа:
Пускай или смъквай шнека и замервай колко ти пуска за 6 минути.
Където ти даде най-висока стойност там го остави.
Това ще помогне малко.
Колеги,
резултатите от всички опити за сваляне на разхода не са обнадеждаващи. В момента е макс 5 с., фан макс 80% и гори по 3,3кг на час, като не вдига повече от 47 градуса на котела при зададени 57. Работи сутрин от 6 до 21 часа
Незнам но нещо тотално не е наред според мене за да има такъв огромен разход. Или настройките на горелката, или самия котел не успява да улови топлината.
5 сек. зареждане си е за максимална мощност, а колко му е изчакването. Да не се окаже че докато чака пелетите са изгоряли, или да не са прекалено влажни и да се палят трудно. Другото е, също съм го виждал като проблем, и също е много показателно температурата на димните газове. Тя показва повече или по-малко ефективноста на котела. Защото ако са прекалено високи димните газове, това говори за лоша комбинация котел + горелка.
Но Бисолид-а като цяло вентилатора е доста мощен, и много често издухва недоизгоряли пелети, което намалява разхода.
  • 1
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 51

Тема "Настройка на пелетна горелка ,параметри." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: