• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 51
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
emilvelkov73 - специалист
doobref написа:
gizdo написа:
Аз съм със същата горелка. За 24 часа отопляване на 300м2 отиват 30кг пелети, като горелката е нагласена да поддържа 45 градуса на котела. Изолацията е 5см ХСП и при такава температура на котела ми поддържа 22 грауса вътре в стаите. Впредвид, че системата ми е стара и тръбите, и радиаторите не се знае колко кубика вода съдържат съм доволен от разхода. С тези пелети се греем 3 домакинства и горелката работи нон стоп. След 2 месеца наблюдение съм сигурен, че разхода зависи и от качеството на пелетите. В момента горя пелети от два производителя, като мешам по 1 чувал и от двата вида. Едните са по- едри и отвреме навреме ми запушват шнека. Затова слагам 1 чувал едри 8мм (20кг) и 1 чувал 6мм (15кг), незнам дали има закономерност, но така горелката харчи и по- малко пелети. Правих си и опити да нагласям горелката да гасне при постигане на желана температура, но водата в котела изстива много бързо. Според мене е по- икономично да работи нон стоп на 10% мощност, отколкото водата да изстине и после да навакса 1 час на 100% мощност.
Колега по мои наблюдения такава горелка не е удачна за помещение с малка квадратура. Дали отопляваш 100,200 или 300м2 разликата ще е много малка откъм разход.


Здравей , Може ли да ми изпратиш настройка за всичките ти параметри от 1 -до последното, включително и степен на мощност. Имам такава горелка , опитвах на 3 , 4 или 5 степен с различни настройки , но не ме топли добре. Отоплявам 100кв.м. и 100л. бойлер /рядко/, със стаен термостат, но не мога да се стопля. Ако стигнве стайната температура , докато не изстине стаята не включва горелката , а водата пада на около 30 гр. и след това трудно наваксва. На какъв режим да я настроя ? Казваш -работи постоянно и затова те моля а помощ. Разхода ми е над 4чувала.
Информацията моля да я изпратиш на имейл: dobrev.g@abv.bg

Привет и аз съм с горелка фероли SUN P7 и ще помоля за параметрите да ми изпрати някои на emilvelkov73@gmail.com
Блогодаря на всички които се отзоват :cry:
syncho - майстор
С тия разходи за две зими щяхте да си избиете парите за един хубав котел и нямаше да имате тези проблеми. 4 чувалчета на денонощие за 100м2 и 100л бойлер... :shock: :shock: Ама нищо другия път пак си вземете котел на пелети с горелка за 3000лв...
filmatoplo - майстор
:? Наистина голям разход .
Christo - майстор
Дали отопляваш 100,200 или 300м2 разликата ще е много малка откъм разход.
......Или, казано по друг начин, няма значение колко ти е голяма къщата, разходът ще е един и същ. :lol: Това сериозно или на майтап? Не е добре горелката да работи на 10% от номиналната си мощност. Със сигурност КПД-то и пада. Добре е да работи поне на 30% ако не и повече. Котелът също не е добре да работи на толкова ниска температура. Явно горелката и котелът са преоразмерени. Или подмяна с по-малки, или трипътен вентил, за да може котелът да работи на поне 60 градуса, а пък по радиаторите да тече по-хладка вода и буфер, който да се топли от излишната топлина и горелката да спира по-рядко. И съм напълно солидарен със Сънчо: Няма много смисъл да купуваш скъпи пелети и да ти гориш в някакви недоразумения, защото си хвърляш парите на вятъра. След няколко години ще си си "купил" хубав котел на пелети но той е изпушил през комина.
здравейте колеги
имам проблем

как се възстановяват фабричните настройки на горелката?
има ли команда или бутон за ресет?
naskov - майстор
За коя горелка става въпрос?
emilvelkov73 - специалист
emilvelkov73 написа:
doobref написа:
gizdo написа:
Аз съм със същата горелка. За 24 часа отопляване на 300м2 отиват 30кг пелети, като горелката е нагласена да поддържа 45 градуса на котела. Изолацията е 5см ХСП и при такава температура на котела ми поддържа 22 грауса вътре в стаите. Впредвид, че системата ми е стара и тръбите, и радиаторите не се знае колко кубика вода съдържат съм доволен от разхода. С тези пелети се греем 3 домакинства и горелката работи нон стоп. След 2 месеца наблюдение съм сигурен, че разхода зависи и от качеството на пелетите. В момента горя пелети от два производителя, като мешам по 1 чувал и от двата вида. Едните са по- едри и отвреме навреме ми запушват шнека. Затова слагам 1 чувал едри 8мм (20кг) и 1 чувал 6мм (15кг), незнам дали има закономерност, но така горелката харчи и по- малко пелети. Правих си и опити да нагласям горелката да гасне при постигане на желана температура, но водата в котела изстива много бързо. Според мене е по- икономично да работи нон стоп на 10% мощност, отколкото водата да изстине и после да навакса 1 час на 100% мощност.
Колега по мои наблюдения такава горелка не е удачна за помещение с малка квадратура. Дали отопляваш 100,200 или 300м2 разликата ще е много малка откъм разход.


Здравей , Може ли да ми изпратиш настройка за всичките ти параметри от 1 -до последното, включително и степен на мощност. Имам такава горелка , опитвах на 3 , 4 или 5 степен с различни настройки , но не ме топли добре. Отоплявам 100кв.м. и 100л. бойлер /рядко/, със стаен термостат, но не мога да се стопля. Ако стигнве стайната температура , докато не изстине стаята не включва горелката , а водата пада на около 30 гр. и след това трудно наваксва. На какъв режим да я настроя ? Казваш -работи постоянно и затова те моля а помощ. Разхода ми е над 4чувала.
Информацията моля да я изпратиш на имейл: dobrev.g@abv.bg

Привет и аз съм с горелка фероли SUN P7 и ще помоля за параметрите да ми изпрати някои на emilvelkov73@gmail.com
Блогодаря на всички които се отзоват :cry:
Ferroli Sun P7
ако може да ми пратите всички параметри ще съм Ви много благодарен
emilvelkov73@gmail.com
Благодаря предварително
vlado_sm - специалист
Здравейте.Ще ви помоля да възобновим малко тази тема, понеже е минала една година от началото и, и най вероятно вече сте се ориентирали какви трябва да са настройките на горелките(говоря за Ватерланд).Аз монтирах преди седмица една IVG-s40 , която по мое скромно виждане е 1:1 с Ватерланда и поради тази причина ме интересуват вашите настройки.Не знам кой вариант е по-добър-дали на ръчна или автоматична настройка.В това топло време не мога да се ориентирам въобще и само си играя да качвам и намалям температурата.Не мога да си засека и разход точно, понеже си направих сам доста голям бункер и не ми идва на ум как да направя така , че да го преценя.Това което забелязах е , че при ръчен режим по-често горелката преминава на "пауза" . последвана от разпалване наново и не знам дали този режим е по-икономичен от работа на 10 % в режима на модулацията.Освен това се колебая дали да не пусна програматора да работи в определени интервали от деня или постоянната работа на горелката е по-добрия вариант.Ще ви бъда благодарен да споделите вашия опит.
filmatoplo - майстор
Колегата Гиздо ми спомена че Автоматичен режим е по добре , направи си тестове и сам си реши. :)
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 51

Тема "Настройка на пелетна горелка ,параметри." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: