• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 51
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
batspetar - напреднал
към-mbz . Да при мен е така,като достигне зададената температура и горелката спира, в момента съм задал температура 65 гр. като я стигне и изключва и като падне на 52-53 и пак включва.Горе долу водата истива за около 15-20 мин.Но аз съм малко нов в тая област,за първа година се топля с пелети,а и майстора дет я настройва каза че така трябвало да бъде.А когато включи разликата от 12 -13 гр.за да достигне отново 65 е около 10 мин.Демек 10 мин.работи и 15-20 мин.почива.Но като гледам какво сте писали,май ще пробвам твоя вариант да я намаля на степен 3 по малко да се гаси,да видим какъв ще е резултата.
radiocontrol - специалист
Блаодаря mbz мойте настройки са приблизително същите.орелката ми работи денонощно на модулация понеже имам бебе вкъщи на 2 месеца и няма друг начин.Каква марка са пелетите който използващ защото найстина цената ме фрапира.Аз проверявам постоянно и цените в момента летят наогоре.Общо взето са около 380 -480лв аз горя в момента пелети от Баумакс .Пробвал съм да изключвам горелката но водата изстива прекалено бързо и няма смисъл според мен ,пък може и д греша .Живот и здраве до 2 седмици трябва да имам външна изолация и ще мога да видя какъв е ефекта върху разхода
mbz
Пелетите ги взимам директно от производител - малък цех в с. Пролеша, но на тая цена и качеството не е високо. Преди около месец от там бях взел 30 чувала много лоша партида и за да горят, доста си поиграх с настрйките на горелката. Досега не съм пробвал други пелети за да преценя кое е по-добре ниска цена и лошо качество или по-скъпи пелети и по-добро качество. Скоро минах през Баумакс но цената ме отказа, мисля 4е беше 490лв/тон при закупуване на 66 чув., а на дребно беше по-скъпо. Мисля че тази цена е безумна, не знам как са я определили ?

За да заработи горелката на модулация параметъра U03 на каква стойност е, и друго нещо променя ли се по настройките?

Още един въпрос когато горелката рабои в режим на модулация (поддържа си зададената темп.), седмичната програма(работата по часови пояси) остава ли ? или се пренебрегва и горелката работи непрекъснато като поддържа зададента температура.
става въпрос за Ferroli sun p7
radiocontrol - специалист
Мдаа външната изолация си каза думата .Вече е готова на 90% остана още малко и ш понеделник ще е готова но усещам разлика ш работата на горелката междушремнно намалоих и температурата на котела от 6о на 57 градуса та от шъпросните 3 чувала и полошина шеюе съм на 2.Сега ако успеч и да падна на 1 ще е супер :yawinkle: а след това ще пробва сигурно горелкара сама да си праши пелети ;)
filmatoplo - майстор
Личи си че , си развълнуван :wink: .
LazarGanev - "Велик майстор"
filma, как позна?
radiocontrol - специалист
хаха просто писах от друго ПС и фонетиката е малко различа затова "фъфля" като млад грък в МЕИ
gizdo - специалист
Аз съм със същата горелка. За 24 часа отопляване на 300м2 отиват 30кг пелети, като горелката е нагласена да поддържа 45 градуса на котела. Изолацията е 5см ХСП и при такава температура на котела ми поддържа 22 грауса вътре в стаите. Впредвид, че системата ми е стара и тръбите, и радиаторите не се знае колко кубика вода съдържат съм доволен от разхода. С тези пелети се греем 3 домакинства и горелката работи нон стоп. След 2 месеца наблюдение съм сигурен, че разхода зависи и от качеството на пелетите. В момента горя пелети от два производителя, като мешам по 1 чувал и от двата вида. Едните са по- едри и отвреме навреме ми запушват шнека. Затова слагам 1 чувал едри 8мм (20кг) и 1 чувал 6мм (15кг), незнам дали има закономерност, но така горелката харчи и по- малко пелети. Правих си и опити да нагласям горелката да гасне при постигане на желана температура, но водата в котела изстива много бързо. Според мене е по- икономично да работи нон стоп на 10% мощност, отколкото водата да изстине и после да навакса 1 час на 100% мощност.
Колега по мои наблюдения такава горелка не е удачна за помещение с малка квадратура. Дали отопляваш 100,200 или 300м2 разликата ще е много малка откъм разход.
radiocontrol - специалист
gizdo написа:
Аз съм със същата горелка. За 24 часа отопляване на 300м2 отиват 30кг пелети, като горелката е нагласена да поддържа 45 градуса на котела. Изолацията е 5см ХСП и при такава температура на котела ми поддържа 22 грауса вътре в стаите. Впредвид, че системата ми е стара и тръбите, и радиаторите не се знае колко кубика вода съдържат съм доволен от разхода. С тези пелети се греем 3 домакинства и горелката работи нон стоп. След 2 месеца наблюдение съм сигурен, че разхода зависи и от качеството на пелетите. В момента горя пелети от два производителя, като мешам по 1 чувал и от двата вида. Едните са по- едри и отвреме навреме ми запушват шнека. Затова слагам 1 чувал едри 8мм (20кг) и 1 чувал 6мм (15кг), незнам дали има закономерност, но така горелката харчи и по- малко пелети. Правих си и опити да нагласям горелката да гасне при постигане на желана температура, но водата в котела изстива много бързо. Според мене е по- икономично да работи нон стоп на 10% мощност, отколкото водата да изстине и после да навакса 1 час на 100% мощност.
Колега по мои наблюдения такава горелка не е удачна за помещение с малка квадратура. Дали отопляваш 100,200 или 300м2 разликата ще е много малка откъм разход.
Колег gizdo явно ние сме от малкото с такива горелки ,аз също започнах да амалявам температурата на работа а котела започнах от 60 а сега съм на 56 но ти направо ме изуми с тези 45 градуса на мен на толкова ми се включва помпата.Напиши ми ако е ти е проблем всички останали твой настройки като пелети минимум ,пелети максимум ,пелети пауза,хистерзис,време на почистване.Ако успея да постига разход като твоя аз също ще отоплявам цялата къща коятото е 160 квадрата .Сега отоплявам реално 90 където температурата е 23-25 градуса а в остаалите помещеия радиаторите са на 1 и температурата варира от 18 до 20 градуса.
batspetar - напреднал
Колеги как ги правите тея горелки да работят постояно,моята е Feroli Sun P7 в момента съм я включил на мощност 2 и пак след 20 мин работа,достига зададената температура (задал съм 64 градуса)и се гаси и след 15 - 20 мин като падне температурата се пали отново.Котела е Бош Солид 2000 - 32 kw. Къщата е 2 етажа по 100 квадрата + 2 бойлера по 150 литра.Изолация на цялата къща 5 см.Сменена дограма 5 камерна.Разход около 35 кг на 24 часа.Настройките ми са следните - мощност 2

t04 - 7
t07 - 28
t10 - 70
t11 - 45

Ако някой знае какво да променя да я накарам да работи постояно,ще съм благодарен да каже.Казаха ми че не било хубаво да я намалям на мощност 1 и за това не съм я пробвал.И още нещо откакто я пуснах на мощност 2 ми прави впечатление че има издухани пелети в пепелника без да са изгорели не са много но все пак има.На мощност 3 го нямах това.Нямам разлика в разхода на пелети като промених мощноста от 3 на 2

Настройки на мощност 3

t04 - 7
t07 - 21
t12 - 125
t13 - 45
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 51

Тема "Настройка на пелетна горелка ,параметри." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: