• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 51
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
digitalpr - специалист
Правя го редовно, перфектно чист е.
Christo - майстор
Как да изгасне горелката по време на работа? Подава се въздух, подават се пелети, трябва да гори с едни ярки жълти пламъци! Или нещо да се затлачи огнището, но ти тогава, като разровиш неизгорелите пелети , ще разбереш има ли такова нещо. Критичният момент е когато горелката прави т. нар. "студен старт". Горелката пуска вентилатора и продухва котела от евентуално неизгорели газове, за да няма детонации при запалването. Това допълнително охлажда огнището, което не е добре за запалването. После се подават пелети и се включва подаване на горещ въздух, който трябва да подпали пелетите. В моя случай, запалването става някъде около 150 градуса в огнището. Ако не се запалят за определено време(в моя случай 180 сек.), при мен излиза почти същата аларма, като при теб. Моята горелка обаче не е като твоята. В зависимост от конкретната горелка, някои правят по 2 или 3 опита и чак тогава излиза тази аларма. Ако и при трите опита се подават пелети и не се запалят, от това идва и препълването.
digitalpr - специалист
Горелката прави 2 опита за запалване. Не знам обаче дали ги е правил изобщо защотопелетите бяха просто изсипани, без следи от опит за запалване, шлака и т.н. Просто 5 шепи пресни пелети изсипани в горелката.
vlado_sm - специалист
Вчера ме посъветваха да направя нещо по настройките на горелката , което щяло да даде икономия на пелети-става въпрос да се настроят градусите на помпите с 2-3 над градусите на котела.Примерно ако котела е на 50 градуса помпите да са на 52.Не ми е ясно много как ще работи в този случай горелката и от къде ще дойде икономията, затова искам да попитам и вас-някой правил ли е нещо подобно и има ли ефект?
syncho - майстор
Абсолютни глупости. Някой е решил да те гъбарка. Кажи му да си посипе главата със сол :)
LazarGanev - "Велик майстор"
syncho написа:
Абсолютни глупости. Някой е решил да те гъбарка. Кажи му да си посипе главата със сол :)
+1 :)
filmatoplo - майстор
И аз не можах да си го обясня :? :wink: .
LazarGanev - "Велик майстор"
Е как ще стане - тя горелката ще включва и изключва без да тръгне помпата :wink:
syncho - майстор
и един мармот завива шоколада със станьол... :lol:
vlado_sm - специалист
Е каква по-голяма икономия от това да се топли само котела-едва ли ще кача повече от 10 килограма на денонощие :)Едно момче проверява тази теория и тея дни ще ви кажа до какъв извод е стигнал.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 51

Тема "Настройка на пелетна горелка ,параметри." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: