• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Няма как да го направя това.
joro_vn - специалист
Най-после обущаря си уши обувки. Успех, радвам се за теб. :supz:
filmatoplo - майстор
:supz: Бая си е играчка , но нали сме тук направи сам ,и аз се изумявам от вашите таланти :) , пари не дадох за нищо -поутупах гаража и готово.Отне ми 5 часа работа , 3 часа я кроих и заварях , и още 2 за монтажа и в печката.За да влезе ризата в печката се реже малко от отвора на печката ,след това си заварих двете парчета обратно -от вън не личи нищо , крие се под вратата.
LazarGanev - "Велик майстор"
Браво Филма, радвам се, че и вълка успя да нахраниш, и баницата остана цяла :) . Интересно ми е какво всъщност си направил - откъде идва тази допълнителна топлина, която си уловил, щом казваш че топли повече с по-малко дърва? Може би е намаляла топлината от излъчване за сметка на топлината, която се улавя от ризата и се разнася чрез помпата? Тоест за този модел Прити да са оставили по-малка риза, за да остане повече топлина в самата печка, за да може да се загрява успешно фурната. Това лято правих една инсталация с подобна камина с фурна, но беше по-голяма печка - към 6 или 18кВт на ризата - направи ми впечатление, че е много ефективна водната риза, но явно при твоя малък модел са намалили ризата за да не страда фурната :? .
batkotony - специалист
LazarGanev написа:
Браво Филма, радвам се, че и вълка успя да нахраниш, и баницата остана цяла :) .
Ех,тая баница,брееей... :-D
Филма,радвам се,че си постигнал желания ефект.Дай снимки на етапите да видим и ние как става ,събуди любопитството,сега ще си кусаш попарата... :-D
filmatoplo - майстор
Преди повечето топлина отиваше директно към комина ,сега се улавя повече към радиаторите .Баницата ще се изпече 1 идея по бавно , тествах фурната снощи с месо под фолио -пече се много малко по бавно -преди беше скоростно даже съм имал случаи да се изтърве и мръвките да залепнат по празната от течност тавичка , по важното е че сега се стоплих най накрая , и то със 2 не пълни баки дърва , предните дни отиваха по 4 баки и треперех :) .
LazarGanev - "Велик майстор"
Ами значи това е - заради фурната са оставили по-малка риза - за да са по-горещи изгорелите газове - нали трябва да нагреят фурната до 200-250 градуса - значи като не се ползва фурната в комина отиват към 300*С. Както всичко от типа "3в1". :wink:
filmatoplo - майстор
Още преди поне 2 години писахме тук подобни мераци за внедряване на водна риза в печка :wink: , някой беше си направил даже.Жената се притеснява че дървата ще останат :? :-D .
batkotony - специалист
filmatoplo написа:
Още преди поне 2 години писахме тук подобни мераци за внедряване на водна риза в печка :wink: , някой беше си направил даже.Жената се притеснява че дървата ще останат :? :-D .
Това да са й притесненията... :-D Кажи й,че ще ги палиш под валандъра и готово... :-D
filmatoplo - майстор
Готова е и въздушната клапа -сега е теста в момента , но още не съм пробил стената да изведа тръба от клапата навън , тегли си сега от вътрешния въздух като за теста леко открехвам балконската врата :wink: , след малко ще донеса къртача и ще пробивам -до довечера за ракийката със свеж въздух :-D .
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10

Тема "Водна риза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: