• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
fbr - майстор
Самоделка.
filmatoplo - майстор
Има го в няколко варианта хода на газовете -вертикално нагоре ,хоризонтално и отвесно на долу , най интересното е че една и съща фирма прави котли с различните видове ход на газовете -тоест не отрича един или друг начин .Въпроса е кой начин има по-голямо КПД :? :) , или да наблегнем на най лесно почисващия се :? :) .
Miro4774 - специалист
Аз мисля да си напрявя допълнителна водна риза в котел дедитрих преработен с пелетна горелка. Мисля да напря така, че самата горелка да бие в допълнителната водна риза. Само едно не ми е ясно дали няма много бързо да завира водата в допълнителната риза която ще е свързана със самият котел? Помпата сега ми циркулира на 60 градуса. Но съответно мисля, че тем. в новата риза ще загрява по бързо от котела? Ако някой има някоя идея може да я сподели :)
filmatoplo - майстор
Аз имам такава допълнителна риза внедрена в Прити с водна риза ,8 литра побира и пламъка удря първо нея ,така съм нагласил регулатора на помпата че на 55 гр да включи , естествено вътре в ризата е 60 гр .Всичко зависи къде се намира датчик който ще мери температурата.Дедириха нали е чугун от къде ще минат тръбите.
шоп - майстор
Miro4774 написа:
Аз мисля да си напрявя допълнителна водна риза в котел дедитрих преработен с пелетна горелка. Мисля да напря така, че самата горелка да бие в допълнителната водна риза. Само едно не ми е ясно дали няма много бързо да завира водата в допълнителната риза която ще е свързана със самият котел? Помпата сега ми циркулира на 60 градуса. Но съответно мисля, че тем. в новата риза ще загрява по бързо от котела? Ако някой има някоя идея може да я сподели :)
Вие премерихте ли температурата на димните газове? От миналият отоплителен сезон ги мерехте и купувахте термометър. Това е първото което трябва да направите. Когато има тези данни по обратен път има доста начини за да се реши проблема.
Miro4774 - специалист
Мисля на пробия горната вратичка от там ще минат тръбите към системата. Не мисля, че ще пропушва ще измисля някакви уплатнения около тръбите. Претеснява ме единствено да не завира водата в новата риза много по бързо и да не стане някой проблем докато включи помпата. Тем. Датчик се намира в гилзата на котела.
Miro4774 - специалист
Мислех да включа помпата да върти постоянно но не добре за котела. Със сигорност ще загрява водата в новата риза много по бързо от колкото в чугунената водна риза. Тем. датчик е в гилзата на чугунената водна риза. Някаква идея?
filmatoplo - майстор
Моята риза е на таванчето ипламъка я грее веднага при запалване ,от ризата имам тръби с които е свързана в паралел с другата риза ,имам датчик на изхода на внедрената риза и така помпата включва преди да заври .
Miro4774 - специалист
Единият вариян е с датчик но съм с две помпи едната за един кръг другата върти другия кръг от радиатори. Не знам дали ще се получат нещата ако не сложа такъв датчик. Но ако сложа на едната помпа поне да завърта ще вкара много студена вода след като завърти и втория кръг. Ако разчитам само на датчика който е на котела няма ли самата вода да се смеси с тази на водната риза на котела след като се нагрее .
egomen66 - майстор
Филме , как работи каминката.
Някъде качвал ли си снимки , за начина на изпълнение на преработката на твоята печка , че не откривам такива.
Мисля върху един проект , за увеличаване площта на водната риза на една турска печка.

:partyman:
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Водна риза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: