Най - вълнуващия въпрос зимно време.
mili4uk - напреднал
Колеги, писна ми :)
Идваха в нас 3-ма майстори "инженери" от големи фирми и всички едно и също ми мънкат - не става !
За какво статва въпрос:
камина на пелети с изход ф80
НЯМА удобен КУМИН около камината !
Вързана е на мястото където е било предвидено газово котле
Инсталацията е в жилищен блок :)

Ясно е че комина е пълен "таш.к", но работи за момента горе долу :)
Искам да направя някакво по-читаво решение с вентилатори и да изведа чернилката на вън - нямам проблем с блока и съседите.
Прилагам снимки за да видите за какво става въпрос.
Въпроса ми - как и с какво да изкарам комина извън балкона - всякакви предложения и решения, до към 500-1000 лв са приемливи :)
Не вярвам че нищо повече от това не може да се направи - така ми казват "инженерите"
Гледам разни вентилатори за изкуствена тяга ама не мога да се ориентирам :(
има ли "инженери" с малко по-нестандартно мислене и идеи за решение ?
Бих си платил без проблем и с удоволствие да дойде и да ми реши проблема някой

ето малко снимки - ако има нещо питайте

Прикачен файл

IMG_0889.JPG
IMG_0889.JPG (89.14 KиБ) Видяна 4295 пъти

Прикачен файл

IMG_0890.JPG
IMG_0890.JPG (90.59 KиБ) Видяна 4295 пъти

Прикачен файл

IMG_0891.JPG
IMG_0891.JPG (107.69 KиБ) Видяна 4295 пъти

Прикачен файл

IMG_0888.JPG
IMG_0888.JPG (83.38 KиБ) Видяна 4295 пъти

Прикачен файл

IMG_0885.JPG
IMG_0885.JPG (68.87 KиБ) Видяна 4295 пъти
filmatoplo - майстор
Това на последен етаж ли е :? , виждат се скоби -там продължение или е имало на иноксовия комин , после е махнато защо :? .Комина не може ли да продължи нагоре :? , тези правоъгълни отвори покрити ли са с покрив :? .
saraneron - специалист
:shock: :?Обърни кривката надолу и пробиваш плочата ,после прекарваш кюнеца към терасата на комшията ,черпиш го едно питие и да се оправя, ако не е съгласен дупчиш кам съседната тераса и там прпбваш, ако никой не се съгласи ,макар и малко вероятно / нали казваш че нямаш проблеми със съседите/,пробваш в подпокривното пространство .......иначе ,добре изглежда докъдето си го докарал.... :partyman:
Bobivan - специалист
Повечето пелетни камини са с принудително изсмукване на димните газове и не се нуждаят от кОмин с естествена тяга!Вашата каква марка е?
Малкия - специалист
не знам дали съм видял правилно разположението на апартамента спрямо сградата, но ми се вижда, че си външен апартамент, бих предложил да пуснеш кюнеца да ти минава вътре в жилището и да го изкараш през страничната на терасата стена, като погледнеш камината, стената отляво, но тъй като не се вижда фасадата от там, трябва сам да си решиш дали става
mili4uk - напреднал
filmatoplo написа:
Това на последен етаж ли е :? , виждат се скоби -там продължение или е имало на иноксовия комин , после е махнато защо :? .Комина не може ли да продължи нагоре :? , тези правоъгълни отвори покрити ли са с покрив :? .
На предпоследен етаж съм. Над мен - дупките който виждате са "пергула" ако така се казва. Над мен им апартамент с огромни прозорзи. С една дума - не става да продължа на горе :)
Трябва ми кумин - нисък, с изкуствена тяга !
Тези скоби където ги гледаш мислех да продължа една тръба с ф80 натам и да сложа на края вентилатор за изсмукване
нещо такова
http://www.ebay.com/itm/4-inch-INLINE-D ... 2a16eed1ca

Апартамента със сателитната чиния :)

Прикачен файл

1.jpg
1.jpg (32.31 KиБ) Видяна 4156 пъти
mili4uk - напреднал
Bobivan написа:
Повечето пелетни камини са с принудително изсмукване на димните газове и не се нуждаят от кОмин с естествена тяга!Вашата каква марка е?
Прав си - всички имат но искат и кумин с определени паскали -в случая мисля че за моята беше към 12
Ако няма нужното под и над налягане - дава грешка за налгането и спира

Марката е Cola Orion - italy
Bobivan - специалист
Скопяваш датчика за налягането,дупчиш стената и изкарваш един добре укрепен хоризонтален (леко надолу) димоотвод...да е поне 1.5 метра,монолитен(от 1 парче ламарина) и здраво закрепен.
Пламен Лилов - напреднал
Колега защо не можеш да продължиш комина директно през плочата нагоре успоредно на водосточната тръба и после през стрехата над покрива?Комина двуслоен инокс със изолация ли е,ако е такъв то няма опасност от изгаряне при допир и от запалване на сачака.Остава само да се спогодиш със съседа от горе,но ако е разбран не виждам проблем дали ще върви една или две тръби по външната му стена.Като разглеждам снимката на блока комина ще мине на около метър от прозорците встрани плътно до водосточната тръба и до самата стена.

Тема "Изкуствена тяга кумин и "екстравагандно" решение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: