Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Привет на всички участници в форумa.
Направо по темата -
Какъв начин за отопление ( с дърва) ще е най добре конкретно за мен.
Става въпрос за вила за гости.
- сграда железобетонна конструкция
- външна изолация 5 см. EPS
- вътрешна изолация , PVC дограма с К - стъкло

Отоплението през зимните месеци не е постоянно понеже не се живее там - ползва се предимно през почивните дни .
Всяка стая е с климатик , а трапезарията която ще се ползва от гостите мисля де е с камина с водна или въздушна риза.
Идеята ми е : като се ползва камината в трапезарията да се помага по някакъв начин и за отопление в стаите.


Благодаря на всички отзовали се .

Прикачен файл

shema 2.JPG
shema 2.JPG (50.35 KиБ) Видяна 5976 пъти

Прикачен файл

shema 1.JPG
shema 1.JPG (51.42 KиБ) Видяна 5976 пъти

Прикачен файл

shema 4.JPG
shema 4.JPG (50.35 KиБ) Видяна 5976 пъти
Последна промяна от rosenrigov на чет фев 02, 2012 11:03 pm, променено общо 5 пъти.
vilhemovivi - специалист
Колега каква трябва да е тази камина 45киловата #-o
joro_vn - специалист
Като сметнах грубо двата етажа и таванските са общо към 250 квадрата.И височина 2.10, т.е. към 500 кубика общо. Какви 45 киловата ?
Освен това си пише че има климатици навсякъде, а целта е да оползотвори до максимум топлината от камината, която трябва да помага и за ударното начално затопляне.
Но поради многото помещения и отдалечеността им от камината ( камината не е централно разположена ), мисля че ще е по-удачно с водна риза и радиатори, макар че ще е по-скъпо като начална инвестиция.
Благодаря joro.
Забравих да добавя разстоянието от камината до последната стая - то е 11 метра
Според теб ако е камина с въздух какви проблеми биха се получели. :?
Transporterr - специалист
според мен vilhemovivi е имал в пред вид за основно отопление..
BARD - специалист
Transporterr написа:
според мен vilhemovivi е имал в пред вид за основно отопление..
Много интересно според теб Транспортирчо това което е показал на скиците rosenrigov може ли да стане със разводка на топъл въздух или не?
Transporterr - специалист
бих искал да видя тази камина която би отоплила това пространство като основно отопление, било то с въздушна риза или водна такава. всъщност знам какво ще видя - котле :)
всъщност, въпросът беше дали може да помага за отоплението и отговорът е ДА !
друг въпрос е в каква степен....
Последна промяна от Transporterr на нед яну 29, 2012 12:47 pm, променено общо 1 път.
lux_e_on - специалист
За да не се чудиш толкова каква камина,сложи комбинирана.
BARD - специалист
Транспортирчо ето я горивната камера кеф ти с водна риза кеф ти с въздушен топлообменник или комбиниран вариант.
Последна промяна от BARD на нед яну 29, 2012 2:37 pm, променено общо 1 път.
BARD - специалист
Твърдо казвам че със подходящата горивна камера и специалист който си разбира от работата тази къща може да се отопли със разводка на топълвъздух което е за предпочитане във жилища които не се обитават постоянно.

Ето тази извънградска къща/дача/ се отоплява със показаната от мен камера .
Последна промяна от BARD на нед яну 29, 2012 2:37 pm, променено общо 1 път.

Тема "Какво отопление да избера-камина с водна или въздушна риза." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: