• 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
vladostojanov - напреднал
Някой пробвал ли е пелетите Red Magic на Vestа ?
nokoniko - специалист
Какво ви е мнението за брезнишките пелети ......
lakosste - специалист
Ако има някой от района на Пловдив мога да препоръчам дървесни и на хубава цена.Аз ще заложа на тях тази зима.Пробвах ги и ми харесаха как горят и малко пепел имат.Тествах ги с вода и виждам че са от чиста дървесина без кора.Произвеждат ги в Чепеларе и от склад тук са ми на 300 пари.
an1id - напреднал
nokoniko написа:
Какво ви е мнението за брезнишките пелети ......
Добро е :) Тази зима пак с тях ще е.
kalin72 - майстор
Кои брезнишки по-точно, производителите са двама-Пелетисимо и едни по-малки.
nokoniko - специалист
kalin72 написа:
Кои брезнишки по-точно, производителите са двама-Пелетисимо и едни по-малки.
И за двата ако си пробвал.... :supz:
filmatoplo - майстор
Аз карам мн хубави пелети в Бургаско на юг ,камион с кран сваля пред дома ,вместимост на товара 10 тона ,цена до края на месеца 365 лв .На юг имам предвид Созопол ,Приморско, Китен .Може и в Бургас ама пусто че си нямаме вяра ще минат 5 дена в уговорки .
borkata99 - специалист
Кат нямат вяра Филме...........след месец-два ще им ги караш на 420............ :? и пак няма да можеш да угодиш :wink:
vs - напреднал
filmatoplo написа:
Да попитам ,когато си поръчате пелети някой да ви ги достави -как ги получавате .1.камиона е бордови и вие или някой ги разтоваря .2.камиона има кран или падащ борд.Интересува ме как се практикува.
Досега ми ги караха вкъщи (5-6т) на палета с камион с кран. Идва, стоваря ги за 10 мин, както са си на палетата и си тръгва. И после аз си ги вкарвам на ръка, с помощник :), в мазето за около 5 часа.
Така беше досега с тези пелети: http://www.pirinles2000.com/peleti.html (Тези ги ползвах по препоръка на колега от форума и мисля, че съотношение цена-качество са добри. В началото на лятото може да се вземат 300-330лв/т)
От тази година преминах на един пловдивски производител (до Пазарджик), който зареждаше Баухаус - София. Мога да кажа от опит, че неговите пелети са по-добри от румънските, кото се продават в съшия магазин. Неговите пелети са с по-ниска остатъчна пепел и с по-малко прах в торбите в сравнение с румънските и се продаваха в Баухаус за окло 400лв за тон, а румънските за 500лв за тон.
Отоплявам се на пелети от около 5-6 години и мисля, че тези са най-добрите за сега.
filmatoplo - майстор
Има и 300 лева, 50/50 слънчоглед и дървесина идеални пелети доста калорични, могат да се горят в почти всички горелки - GP4, Фероли,Бисолид, Грейко.
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26

Тема "Пелети - от къде?????" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: