• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 26
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
lz2skt - специалист
По нашият край почти всеки крупен земеделец си купи пелетиращи машини.Чакаме да видим какво ще стане ...Предполагам сега заради тока ще вдигнат цените на пелетите.В Полски Тръмбеш съм чувал 150лв за тон слънчогледови...
kaletoo87 - помощник
lz2skt написа:
По нашият край почти всеки крупен земеделец си купи пелетиращи машини.Чакаме да видим какво ще стане ...Предполагам сега заради тока ще вдигнат цените на пелетите.В Полски Тръмбеш съм чувал 150лв за тон слънчогледови...
ако търсиш качествени дървени пелети ми пиши на ЛС аз сам от твоя край
kaletoo87 - помощник
шоп написа:
Ами например каква е себестойността на 1 тон пелети от широколистна дървесина
Ако може разбивки по пера за 1 тон продукция.
Суровина
Транспорт
амортизация на машините
енергоносители
данъци, осигуровки ако фирмата е легална
маркетинг и реклама
опаковка
складови разходи
печалба

Все се надявам, че във форума има доста маркетолози и икономисти и можем да помогнем за оптимизация на разходите и намаляване на крайната цена на продукта.
значи колега аз не мога да ти кажа каква е себестойността защото също зависи от каква дървесина и какви разфасовки дали в биг баг или чували
щом знаеш всички тези разходи можеш и сам да си сметнеш но никои няма да ти каже колко му е себестойността защото това е фирмена тайна първо и второ зависи от автоматизацията на целия процес колкото е по автоматизирана толкова себестойността е по ниска :)
n.ganev - майстор
:? Баси, то тука станало интересно в тази тема! Току виж се заформи цена на дървесните пелети = на слънчогледовите и ще наддаваме.
filmatoplo - майстор
100 лв са разходите заедно със суровината за тон .айде и 120 да са , но това е др тема :wink: .
kaletoo87 - помощник
filmatoplo написа:
100 лв са разходите заедно със суровината за тон .айде и 120 да са , но това е др тема :wink: .
ами тогава намери ми на 200 лв на тон пелети от дърво и аз ще взема ама не от кора :)
filmatoplo - майстор
:) Как да намериш за 200 лв , като само да се крачне с тира до Гърция или Италия и се шиткат за 200 евро тона :wink: .нито произвеждам нито продавам пелети :) поговорката за лудия и баницата всеки я знае .
kaletoo87 - помощник
колеги кажете нещо за слънчогледовите пелети какви са плюсовете и минусите благодаря предварително
LazarGanev - "Велик майстор"
Най-големия плюс е цената, най-големия минус е пепелта. Можеш да мислиш за тях само ако си с подходяща горелка и котел
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 26

Тема "Пелети - от къде?????" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: