• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 26
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
achmonek - специалист
Аз от тази година ще се отоплявам на пелети с котел и горелка 20- ки на Грейко. Не знам за качество на пелетите, външно не мога да ги разпознавам, но ще си купя тази седмица 1 тон слънчоглед от Полски Тръмбеш. Там цените са такива: 120 без ДДС, с ДДС стават 144. Ако ги искаш в Биг Бег - 10 лева за чувала. Иначе в ремарке ако ти ги пуснат - 144. Тази година са сменили матрицата. Фито им е 8 мм. Прах казват нямат. Не знам. Ще видим. Ще пиша естествено. Но като нямам база за сравнение какво ли ще излезе незнам.
Последна промяна от achmonek на вт сеп 22, 2015 11:22 pm, променено общо 1 път.
n.ganev - майстор
А бе ше си на топло - Споко!
mitashki911 - специалист
achmonek написа:
Аз от тази година ще се отоплявам на пелети с котел и горелка 20- ки на Грейко. Не знам за качество на пелетите, външно не мога да ги разпознавам, но ще си купя тази седмица 1 тон слънчоглед от Полски Тръмбеш. Там цените са такива: 120 без ДДС, с ДДС стават 144. Ако ги искаш в Биг Бег - 10 лева за чувала. Иначе в ремарке ако ти ги пуснат - 144. Тази година са сменили матрицата. Фито им е 8 мм. Прах казват нямат. Не знам. Ще видим. Ще пиша естествено. Но като нямам база за сравнение какво ли ще излезе незнам.
пробва ли ги как горят ?
achmonek - специалист
mitashki911 написа:
achmonek написа:
Аз от тази година ще се отоплявам на пелети с котел и горелка 20- ки на Грейко. Не знам за качество на пелетите, външно не мога да ги разпознавам, но ще си купя тази седмица 1 тон слънчоглед от Полски Тръмбеш. Там цените са такива: 120 без ДДС, с ДДС стават 144. Ако ги искаш в Биг Бег - 10 лева за чувала. Иначе в ремарке ако ти ги пуснат - 144. Тази година са сменили матрицата. Фито им е 8 мм. Прах казват нямат. Не знам. Ще видим. Ще пиша естествено. Но като нямам база за сравнение какво ли ще излезе незнам.
пробва ли ги как горят ?
Пробвах, аз и не съм и виждал кака горят други :). Горят си, как да са. То в топлото вдигат градус, за студеното - как да ти кажа? С две думи нямам база за сравнение а и то не е казано, че външно ако са добре то ще горят пак добре. Мисля, че ще вършат работа. Днес, като сработиха термоглавите (да е жив и здрав Н.Ганев) е карала 1ва и съспенд. Двата бойлера останаха само на мрежата - другото изключи. Не знам какво ще кажат специалистите, но на първа работеше и ту качваше ту смъкваше по градус, ту влизаше в съспенд със тези стойности : F - 1,1 Cikle - 20 Fan 48. Всичко по инструкция- подковата в края, като същевременно не падат неизгорели въглени. Пламъците жълти и сини. Мисля, че взех да хващам чалъма :). Ще чакаме студа....
filmatoplo - майстор
Преди бях споменал за едни пелети от Сливен , фирмата я разбрах днес -ЧИ АР . Приятел ме е подвел с друго име -Биоенергия -тоест и такава фирма има за пелети в Сливен .Та тези от чи ар са супер , днес ги тествах , дребни без много прах , горят добре без налеп по котела ,микс бук и бор ,има и микс със слънчоглед , от тях чакам 28 тона .
brat4eda_81 - специалист
а цените какви са на двата микса?
filmatoplo - майстор
Цени не мога да коментирам , всеки сам да се договаря , така е по коректно .
dobrev - специалист
Някой горил ли е пелети от село Балван, между Севлиево и Търново и ако е, доволен ли е от качеството?
n.ganev - майстор
Миналият сезон който си взе от първата партида беше добре и от към цена и от към качество. Януари ги вдигнаха над 420 и се омазаха с качество. Сега твърдят, че произвеждат букови по 350 на тон ама не им вярвам [-X .
Evgeniy - майстор
Един комшия купува от село Драгановци полски на 360. Твърди, че са добри...
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 26

Тема "Пелети - от къде?????" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: