Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ikonomec - помощник
Здравейте форумци! Проблемът ми е следния: бех закупил камина от фирма Герканд.. може би преди 10-11 години. Само да кажа че за тези 10 години камината не е мръднала нито съм и сменял нещо, гореше си като змей дори с дебели дънери. Тази есен обаче решихме да бутнем една стена и да си направим свод между всекидневната и хола. Заедно с това решихме и да преустроим камината с водна риза, че да и се ползва цялото кпд.. Идваха от фирмата изчисляваха там колко радиатори и т.н., закарахме камината в Пещера където е баш завода на Герканд. Направиха я за еедна седмицаи съответно я върнаха. Навързахме радиаторите и цялата система работи добре. Проблемът е че камината не гори като преди.. не със същата сила.. покраи дебелите дърва тряя да слагам и тънки че да не я изпусна да изгасне.. Обемът на камерата както го гледам си е същият.. кажете какво може да е станало или да са променили че да повлияе на интензитета на горене? камината ми е към същия комин 10+ метра е не е от него.. ://// радиаторите са що-годе топли но при -20 като немоа да си я накарам да гори както преди постигам нещо от порядъка на 20-22 градуса :///
Transporterr - специалист
водната риза отнема от топлината, а вероятно регулирането на въздух и горенето не е подобрено. според мен е това.
вкарай външен въздух ако няма, друго не се сещам.
Последна промяна от Transporterr на вт фев 07, 2012 9:26 pm, променено общо 1 път.
LazarGanev - "Велик майстор"
Много вероятно е да си я претоварил с радиатори.
ikonomec - помощник
Ами относно външния въздух.. отзад си има клапа, която постоянно държа отворена, дори отпред отварям и тавичката за пепелта, че и оттам да влиза, но това не дава кой знае какъв ефект. чудя се дали вътре не са пипали нещо по отворите, когато са монтирали ризата :/
ikonomec - помощник
LazarGanev написа:
Много вероятно е да си я претоварил с радиатори.
не виждам логика.. все едно да спря всички радиатори и да оставя 1,2 само да работят не виждам как това ще усили пламъка
Transporterr - специалист
ikonomec написа:
.. Идваха от фирмата изчисляваха там колко радиатори и т.н.,
все пак звучи убедително :?
а да не би вече да се позапушил коминя?
LazarGanev - "Велик майстор"
ikonomec написа:
не виждам логика..
:-D :goodman: Логиката я остави за философите, ти пробвай :cool:
ikonomec - помощник
Transporterr написа:
ikonomec написа:
.. Идваха от фирмата изчисляваха там колко радиатори и т.н.,
все пак звучи убедително :?
а да не би вече да се позапушил коминя?
коминът е двоен и много трудно се запушва макар да горят 2 печки.. по принцип му трябват 4,5 години, че да вземе да тлаче и все пак вуйчо ми го прочиства всяка година профилактично. утре мисля да пробвам с пелети да видя дали е от камерата или наистина нещо друго са променяли във въздухопотока
lux_e_on - специалист
За да не гори по същия начин и щом не е комина излиза че освен ризата са променили и димовода на камината.Има вентилатори за принудително отвеждане на газове,но трябва да осигуриш и свеж въздух с определен дебит.
BARD - специалист
ikonomec Снимай вътре в горивната камера да видим какво са направили .

Тема "Проблем с камина с водна риза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: