• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 31
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
naughty - специалист
saraneron написа:
Системата под налягане е по-защитена от прегряване, което е основното и предимство пред отворената, която и при 90 градуса на водата може да заври!
и какво като заври? нека си ври колкото иска

http://www.youtube.com/watch?v=4Lr_h5QHN3o
saraneron - специалист
Тебе може да не те бърка, но има хора, които позват системата целогодишно и антифриза им е скъп не е за изхвърляне!
naughty - специалист
saraneron написа:
Тебе може да не те бърка, но има хора, които позват системата целогодишно и антифриза им е скъп не е за изхвърляне!
какъв антифриз бре, това е отворена термосифон система, водата от нея се ползва директно за душа. Бойлера се пълни с питейна вода, ако го напълня с антифриз ще утепам родата :)
kuuuuuul - майстор
naughty,Tръбите на твойта с-ма имат гумени уплътнения на които им се бърка в здравето при прегяване. :!:
naughty - специалист
kuuuuuul написа:
naughty,Tръбите на твойта с-ма имат гумени уплътнения на които им се бърка в здравето при прегяване. :!:
да, ето един реален аргумент.

все пак цената им сигурно е стотинки?
saraneron - специалист
Добре ,проточна отворена ,ама ние си говорим за други неща........Не ми се карай!Може да не сам схванал!
preslav - майстор
sigmahome написа:
Здравейте,
когато слънцето започне да залязва и топлата вода от бойлера започва да изстива без да има потребление.
Диференциалният термостат не изключва помпата и си мисля ,че топлата вода отива в колекторите.
И в най - топлите дни водата в бойлера не е повече от 40-45 градуса според термостата.
Може ли някакви насоки какво да правя?
Сиситемата е на 5 г. Всяка година майсторите си правят експерименти и ми писна от тях.
Миналото лято изобщо не я пуснах /карах си на ток/.
Имам 3 панела и 200л бойлер за 5 човека.
Бойлера е на приземния етаж , тръбите са около 15м. до колекторите ,а може и повече да са.
Избий, пардон, изгони сегашните си майстори и намери такива дето ще ти свършат работа - за 5 години и най-неграмотният майстор би следвало да се научи как да ти настрои системата. За да съм по-точен ще ти кажа, че в най-горещите дни боядисан в черно варел (220 л.) се нагрява до същата температура без никакви колектори!
Чаро - Акълия
naughty написа:

да, ето един реален аргумент.

все пак цената им сигурно е стотинки?

Има и силиконови уплътнения, сменяш веднъж и 'айде.
naughty написа:

какъв антифриз бре, това е отворена термосифон система, водата от нея се ползва директно за душа. Бойлера се пълни с питейна вода, ако го напълня с антифриз ще утепам родата :)
Я, я разкажи повече :-D
naughty - специалист
Чаро написа:
naughty написа:

да, ето един реален аргумент.

все пак цената им сигурно е стотинки?

Има и силиконови уплътнения, сменяш веднъж и 'айде.
naughty написа:

какъв антифриз бре, това е отворена термосифон система, водата от нея се ползва директно за душа. Бойлера се пълни с питейна вода, ако го напълня с антифриз ще утепам родата :)
Я, я разкажи повече :-D

фабричните са ми силиконови, имам и едно резервно в комплекта.

за тровенето чети тук :) http://www.google.bg/search?q=отравяне+с+антифриз
ArturDent - Почти Безобиден
saraneron написа:
Системата под налягане е по-защитена от прегряване, което е основното и предимство пред отворената, която и при 90 градуса на водата може да заври!
И що, аджеба, разглеждаш системата, като самостоятелна система ?
А к'во праи'м с бойлера вързан в системата?
Нека и той заври --> няма проблем?!
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 31

Тема "Защита на слънчев колектор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: