Най - вълнуващия въпрос зимно време.
sian - специалист
Puf-Paf написа:
Донбас- донски басейн за добив на въглища. Намира се в Украйна. То затова има ифутболен отбор "Шахтьор" от гр. Донецк. Ей, т`ва с ДоМбас винаги ме е хвърляло в кереча :-D . Иначе в "Топливо" само името такова им е останало. Оттам може да си купиш цимент, пирони и тухли, дори коминни тела, ама въглища... Всеки магазин от веригата си е ООД и просто ползва табелата- български франчайз. Въглищата се докарват според възможностите и връзките на всеки един от управителите на магазини. По правило са по- скъпи, произход- не мога да кажа нищо по въпроса :? Според мен ако някой държи да си получи въглищата качествени от Донбас, ще трябва да отиде на пристанището в Лом- там пристигат шлеповете от Украйна.
Вече без майтап- аз също съм купувал поне три пъти в годините назад донбаски въглища, дето са скапани и само пушат. Добре, че навреме се оттървах от чугунения котел! Но имам спомен, че са ми докарвали свестни въглища от складовете при гарата в Курило и от Световрачане някъде.
Скакво замени котела?
Puf-Paf - специалист
Sian,
заменката е котел за котел. Просто чугуненият го махнах и сега съм с Атмос- комби.
a.tonchev@yahoo.de - напреднал
взех дърва - уж 5м3 от ЕЛего- на Околовръстното- абсолютните мошеници- наредих ги- 3,5м3.
взех от Топливо.. малко след Елего, пак по Околовръстното към Бояна, донбаски- 800кг- цената е 385лв/тон- доволен съм от въглищата.
kuuuuuul - майстор
За три месеца 60лв поскъпване :axe:
шоп - майстор
kuuuuuul написа:
За три месеца 60лв поскъпване :axe:
Нормално, балтон се купува лятото, а слънчева шапка зимата :o

Който се услушва ще купува скоро буци лед за над 400-450 лева :snakeman:
iva6ki - специалист
За Монтана, Топливо по 318лв/тон донбас (руски внос) :?
Puf-Paf - специалист
iva6ki написа:
За Монтана, Топливо по 318лв/тон донбас (руски внос) :?
Ма нормално е това, що да не са толкова?! Нали все това ви разправям, бе хора, шлеповете идват от Украйна по Дунав и се разтоварват в пристанището на Лом. Най-вероятно мангалите там най-евтино се цанят за докери :-D И още нещо, колега, при вас няма как да продават скъпо горивата- няма кой да ги купи... За съжаление мамицата й разкатаха за 25 години на северозападна България! Платежоспособни са само хората на държавна ясла и стотина "бизнесмени", единия май даже наскоро като депутат го окошариха за рушвет :supz: Сега в София положението е по средата- еднакво близо е до Гърция (оскъпяването е задължително) и до Лом. Така че - 385 кинта лигнитни въглища!!! А сега да дойде Вапцаров и да мята с лопата кюмюра в машината!!!
П.П. Уважаеми Ивашки, ами дали все пак на тая цена се продават именно донбаски въглища или микс на такива с дробени Станянски кафяви?
iva6ki - специалист
Със сигурност са домбас ,но качеството относно размерите
е по лошо в сравнение от миналата година иначе като
калоричност ми се вижда същата.Лошото е за такива като мен
на комбинирано гориво ,че като сипя въглищата без да има жарава
и половината лопата е под скарата :-D .Аз изкарах 10год. в София
и въпреки изказванията за северозападна България живея много по-добре
и спокойно.Да не говорим че не пътувам по 11-12км до работа всяка сутрин :-D
Puf-Paf - специалист
А какво означава по-лошо качество с размера? Имаш предвид, че буците са дребни или, че има много прах? Не ми се подхваща темата за големия град и т.н. Честно казано всеки трябва да може да си избира къде да живее. Лошото е като не може да направи избор, поради някаква причина- бедност, стари родители... хубава съседка, пълно буре в мазето и др. :partyman:
Колега, ти какъв комбиниран котел използваш?
тонито68 - напреднал
Puf-Paf написа:
А какво означава по-лошо качество с размера? Имаш предвид, че буците са дребни или, че има много прах? Не ми се подхваща темата за големия град и т.н. Честно казано всеки трябва да може да си избира къде да живее. Лошото е като не може да направи избор, поради някаква причина- бедност, стари родители... хубава съседка, пълно буре в мазето и др. :partyman:
Колега, ти какъв комбиниран котел използваш?

Не съм колегата, ама да питам и тук. Атмос комби, досега каран само на дърва, ще има ли по-голям ефект с комбинация въглища?

Тема "За цените на въглищата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: