Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ortho - напреднал
Има автоматична чистачка, не е особено ефективна, освен това се начупи керамичната втулка, която чисти.
Автоматичен режим, когато температурата е над 3-4 градуса я карам на 16 киловата и да кажем 45-48 градуса, което е равно на 22 градуса вкъщи.
Когато е по-студено - под 0 я задавам на 24 киловата и на 53-55 градуса (на 16 не може да ги поддържа) което пак е равно на 22-23 градуса.
През повече от 60 % от времето работи на 10% от мощността на горелката.
Svezar - специалист
Радостин написа:
Аз съм в къща и топля около 208 квадрата и сега в студовете харча някъде около 28-36 килограма зависи колко е студено навън .
ortho написа:
Отоплявам 250 квадарата, стара (60+ г.) къща, измазана, бе изолации, дограма - 40-ти набор.
разхода е около 35 кг пелети + 15 кг костилки - почти мокри на 24 часа - температура на водата - 55 гр. Това означава 23-24 градуса в по-студения етаж, 25 в по-топлия.
Божеее като чета такива неща и току се засилвам да префасонирам Де Дитриха и да се метна на някоя такава чудо горелка дето топли без пари,но после се събуждам и си спомням че реалността е далече от научните фантастики описани в книгите...и форумите :-D
Радостин написа:
Монтирах горелката на команд ,да ви кажа личи си че е направена истински ноооо ме подразни менюто прекалено е сложно не може ли да има един бутон включено и това е ...... без да искам включих някакъв друг език и иди се оправи половин час ми отне да си върна българското меню . Според мен за обикновените хора трябва да има копче включено изключено и толкоз
lz2skt - специалист
Една горелка може да те топли без да гори пелети и сега...особенно ако си теглил заем и плащаш вноските по погасяването :-D .Не е лошо да се уточняват повече данни когато се дава пример за разход...

Тема "Избор на горелка за пилети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: