Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте имам локално парно с котел на въглища (Viadrus U22 34КW, но едва ли се използва цели я му капаците, тъй като в повечето случай се отопляват 3 стай ) който мисля да преустроя на пилети, за това молбата ми е към някой с повечко опит да ми препоръча каква горелка да си взема, или направо към кой да се обърна да дойде да ми я монтира. Къщата се намира в Златоград само като информация.
Ерато ми предложиха тяхната горелка GP25 4 поколение цена с монтаж около 2200лв , но бих желал да чуя и други мнения, тъй като съм малко резервирам към тях.


Благодаря Ви предварително.
vlado_sm - специалист
Здрасти.Аз се спрях на IVG bio-energy S 40.Коментираме я в темата за пелетни горелки-може да видиш по-подробно там.Сега има и система за автоматично почистване.До колкото знам до края на месеца е на промоция и се плаща само горелката-1850 лв + около 150 за монтаж-поне на мен ще ми вземат толкова.Аз съм от Смолян, така че ако не намериш кой да ти я монтира мога да ти дам координати на представител тук.
Благодаря ти колега дай ми някакви координати на човека от Смолян и от къде мога да я закупя евентуално.
sdeath - специалист
Мисля ,че има някаква промоция на тези горелки в момента за лятото - http://www.jterm.bg/kotli-na-peleti/gor ... -na-peleti
Разгледай и тази
http://www.komand-bg.com/pb40.htm

Работи и с евтини пелети!
filmatoplo - майстор
Ще се ошашавиш от модели горелки на пазара :-D Я разгледай и пелетна горелка Грейко =D> гори всякакви пелети -което визира и по-евтини. :wink: В сайта им на Грейко има клип с работа на горелката монтирана точно на котел Виадрус модел У22 :wink: .
filmatoplo - майстор
Относно Грейко -колко и е минималната мощност :? .
LazarGanev - "Велик майстор"
Грейко имат 3 размера - 5-15, 8-25 и 11-33кВт. Различават се само по горивната камера. Днес точно сменях камерата на една горелка и от 33кВт стана 15кВт. Голяма къща, но ползват само 3 радиатора
filmatoplo - майстор
С какви котли има успех горелката , тоест по лесен монтаж без намеса на флекс и електрожен .
LazarGanev - "Велик майстор"
От ел.жен няма нужда, ама без флекс не става. С горелката върви и фланец, който се монтира на вратата с 4 болта, като предварително се изрязва вратичката. Фланецът може да се избира според марката на котела. Доколкото знам скоро ще може да се поръчва вратичка с готов отвор - поне за Бош знам, че ще има.

Тема "Избор на горелка за пилети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: