• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
curkosi - напреднал
Привет Майстори,
Искам да помоля капацитетите да дадат своето мнение за приложеният във файла трипътен вентил.Мога ли да го използвам само него за да осигуря добра температура на връщата вода или ще се налага комбинирането с други харабийки.Преди 2 години го купих за да спира потока на топлата вода към серпентината на бойлера при 70 градуса,обаче нещо или аз не го вързах или не ми върши работа за конкретният случай с бойлера.Сега използвам контактен термостат за стартиране на помпата Грундфос UP25-4 Basic. Ще слагам котел Виадрус U22C 23.3 Kw,
до момента ползвам Прити 10Kw.Отоплявам 82 кв. или по мои сметки около 210 кубика (всяка стая е с различна височина,стара къща правена 1927).Има ПВЦ дограма и частична "рокля" на къщето(термин изпозван от жената за изолация).В момента ползвам 5 радиатора+бойлер 80л.,ще добавям още 3бр. радиатори.Ще правя и котелно със сандвич панели и просто искам да преместя целият възел с помпата и тръбите там.Та разчитам на Вас пичове за съвет.
Поздрави и Наздраве!

Прикачен файл

Изображение084.jpg
Изображение084.jpg (87.9 KиБ) Видяна 11011 пъти
filmatoplo - майстор
Може и да става , изглежда ми че през него няма да минава толкова голям дебит колкото е нужен за котела :? :) .Друго , не се знае действието му , дали на изхода ще излиза вода с температура -под или над нагласената :? :) .
curkosi - напреднал
Привет на Филма,
Вентилът е Herz и е 1 цол, според теб достатъчно ли е,според продавачът в магазина е нормално отворен,ама незнам.
LazarGanev - "Велик майстор"
Мисля, че няма да стане както си го намислил. Мисля, че действието на този вентил е следното - той се монтира на горещия щранг , като посоката на движение е от дясно наляво, а надолу имаш отклонение. Нормално отворен означава, че това отклонение е отворено до достигане на зададената температура от термоглавата. След достигане на зададената температура, това отклонение се затваря и водата тече само по главния щранг отдясно на ляво.
curkosi - напреднал
Привет и на теб Лазаре,
Какво да го правя този трипътник,може би да го съчетая с нещо друго или в кофата.
Като незнае човек и не пита до го яде........направо ми иде да се изям.
curkosi - напреднал
Сега се сетих обяснението на продавачът,потока е дясно наляво,при достигане на зададената Т-ра,затваря и почва да байпасира надолу към студената вода.Мисля че беше така.В саита на Herz,нещо не ми стана ясно.
LazarGanev - "Велик майстор"
Не съм много сигурен - гадая. Ако искаш пробвай като духаш от дясно на ляво - когато термоглавата е на 5 трябва да пропуска и надолу, а когато термоглавата е на 0, трябва да пропуска само наляво, а надолу да е затворено
curkosi - напреднал
Ще накарам жената да духа :-D . Но ще го пробвам ако е така както казваш,значи не става така да разбирам.А ако е обратно ще стане ли?
LazarGanev - "Велик майстор"
Ако е нормално затворен може и да стане, ама зависи дали ще е достатъчен дебита, както каза Филма
bulhomes2 - майстор
И на мен ми е интересен този кран за какво е. Дали няма да можеш след опита с духането да го настроиш на най-ниската температура, да го оставиш за 5 минути във вряла вода (може да махнеш врътката преди това) и тогава да провериш пак с духане къде е отворило и къде е затворило.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 15

Тема "Относно термостатичен трипътен вентил" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: