Най - вълнуващия въпрос зимно време.
chavdarov6 - специалист
Здравейте,предстои ми изграждане на соларна система с вакуум тръбен колектор,двущтрангова циркулационна помпа,бойлер 200л. (3 кв.).Старая се да направя перфектната система и всичко да е както се казва от "най-доброто".Средства не се жалят.Затруднявам се в избора на диференциален термостат.Моля помогнете.Благодаря предварително.
stelaartoa - специалист
Всеки от големите марки като Данфос,Карел,Диксел,има по 10-20 модела диф.термостати,някои от тях са програмируеми дори и с други опции. Цената е от 50 до 100 лв.
Ако си от Сф,мога да те насоча към техните дилъри...Ако не си ,просто потърси инфо в нета.
perko - специалист
Колега, сигурен ли си че не си изтървал някоя нула от цената?
chavdarov6 - специалист
Благодаря за бързия отговор.От Бургас съм но ще поразпитам за тези марки.
stelaartoa - специалист
PERKO - преди няколко дни си купих подобен Данфос за 90 лв със двете сонди.Бяха с някакво намаление...

http://eshop-nasa-d.com/Elektronen-kont ... p-681.html

Чавдаров - попитай във Фригокомерс,имат разни други италианчета и китайчета,но и те ще свършат работа.
bulhomes2 - майстор
Оууу. Нов дизайн имат Интиел. Обаче не мога да ги препоръчам, защото смених 4 техни. На брат ми купих от тук - http://www.vikis01.com/, но още не е монтиран за да кажа впечатления.
filmatoplo - майстор
:) Истината ли да кажа за Интиелските диференциални термостати-ами всички са се разваляли :wink: а бройката монтирани са 100 тина.
chavdarov6 - специалист
А нещо простичко като "интиел",но да не се разваля така бързо?
filmatoplo - майстор
Най честите повреди са само датчиците , които струват по 3 лв. :wink: на 2-3 години се обаждат , ако се наблюдава постоянно системата няма да мръдне , но повредите са само по хотелите които остават по 8-9 месеца без контрол зимата , имам предвид че там спира ток , обръщат фази и други бели.

Тема "диференциален термостат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: