• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
pechkata - специалист
чет дек 10, 2020 7:12 pmzz_stefanov написа:
чет дек 10, 2020 6:28 pmralev написа:
Тази тема е от 2012г. Излиза, че никой от този форум не ги е пробвал тези радиатори за тези 8години.
Знаещите и разбиращите материята никога няма да си ги купят, че да ги 'пробват'.
Тези които са се подлъгали по такива чудеса (то бяха Галани, и т.п......) никога не си признават.
Та ти си мисли като си се запалил по тия фантасмагории.
Как ве признавам си че купих един - мислех да се топля със него на ток ама ми мина котка път... :-D

Я си представи че беше истина със 700/800 вата да стоплиш 15/16 квадрата стая на 23/24 градуса...
Веднага щях да инсталирам и в др. стаи по един - и пей сърце... :partyman:
ralev - специалист
[/quote]
Знаещите и разбиращите материята никога няма да си ги купят, че да ги 'пробват'.
Тези които са се подлъгали по такива чудеса (то бяха Галани, и т.п......) никога не си признават.
Та ти си мисли като си се запалил по тия фантасмагории.
[/quote]

Аз руски електролизен котел съм пробвал и съм се топлил с такова чудо и заявявам че е супер. Имам и познати който ползват галани и те са предоволни. Топлата вода е открита отдавна но има и ефективни начини да се затопли
LazarGanev - "Велик майстор"
пет дек 11, 2020 12:28 pmralev написа:
Аз руски електролизен котел съм пробвал и съм се топлил с такова чудо и заявявам че е супер. Имам и познати който ползват галани и те са предоволни. Топлата вода е открита отдавна но има и ефективни начини да се затопли
Кое е супер? Че топли? Обикновен електрически котел, ама по-капризен, заради електролита. Ами те и 3 маслени радиатора топлят по същия начин, само дето не ти трябват тръби.
zz_stefanov - майстор
пет дек 11, 2020 12:28 pmralev написа:
Знаещите и разбиращите материята никога няма да си ги купят, че да ги 'пробват'.
Тези които са се подлъгали по такива чудеса (то бяха Галани, и т.п......) никога не си признават.
Та ти си мисли като си се запалил по тия фантасмагории.


Аз руски електролизен котел съм пробвал и съм се топлил с такова чудо и заявявам че е супер. Имам и познати който ползват галани и те са предоволни. Топлата вода е открита отдавна но има и ефективни начини да се затопли
Така си е. Неграмотността и глупоста е открита отдавна от тъгашите и те са си супер. :lol:
morfei1 - специалист
чет дек 10, 2020 8:33 pmpechkata написа:
Я си представи че беше истина със 700/800 вата да стоплиш 15/16 квадрата стая на 23/24 градуса...
Веднага щях да инсталирам и в др. стаи по един - и пей сърце... :partyman:
Нъпълно възможно е да се стоплиш и поддържаш, еля ако си топло изолиран по последните модни тенденции. Проблема идва не в затоплянето и поддръжнането на температура, а в плащането на сметката накрая. Когато хванеш елката и почнеш да смяташ 800w x 24 часа..... по 30дни по 0,20ст. и разбираш, че ти трябват 115кинта за да стоплиш тия 15кв.м.... при 0C, ами останалите 50кв.м :roll: ?
ralev - специалист
пет дек 11, 2020 1:03 pmzz_stefanov написа:

Така си е. Неграмотността и глупоста е открита отдавна от тъгашите и те са си супер. :lol:
Така е не можем всичко да сме професори на теория, но никога да не сме го виждали на практика. И все пак да твърдим че сме прави :-)
pechkata - специалист
пет дек 11, 2020 2:29 pmmorfei1 написа:
чет дек 10, 2020 8:33 pmpechkata написа:
Я си представи че беше истина със 700/800 вата да стоплиш 15/16 квадрата стая на 23/24 градуса...
Веднага щях да инсталирам и в др. стаи по един - и пей сърце... :partyman:
Нъпълно възможно е да се стоплиш и поддържаш, еля ако си топло изолиран по последните модни тенденции. Проблема идва не в затоплянето и поддръжнането на температура, а в плащането на сметката накрая. Когато хванеш елката и почнеш да смяташ 800w x 24 часа..... по 30дни по 0,20ст. и разбираш, че ти трябват 115кинта за да стоплиш тия 15кв.м.... при 0C, ами останалите 50кв.м :roll: ?
5х115 са грубо 600 лв. - сега със пелетите 400 лв. без да купуваш котел и горелка и чистене и мъкнене...
И като се топло изолирам ще си купя едно ел.котленце Бош 9 kW пак са 600 лв. на месец за 12 часа работа...
Което не ми се вярва да ги харчи след като темперира къщата - като видя зор на минус 10 паля пелетарката...
zz_stefanov - майстор
пет дек 11, 2020 4:58 pmralev написа:
пет дек 11, 2020 1:03 pmzz_stefanov написа:

Така си е. Неграмотността и глупоста е открита отдавна от тъгашите и те са си супер. :lol:
Така е не можем всичко да сме професори на теория, но никога да не сме го виждали на практика. И все пак да твърдим че сме прави :-)
Тоя спор съм го водил преди няколко години с такъв като теб ако не и с теб.
Твърдението, че като не съм направил глупостта да съм го купил, не разбира тази ваша лъжа, няма да мине.
Това е физика за 7'ми клас. Очевидно претендираш, че ти липсва?

Топленето с ел котел под каквато и да е форма, е безсмислено. Ел. радиатор/конвектор е по ефективно.
Разлика в ефективността между електролизния и другите ел. котли няма.
ralev - специалист
Никога не бих паднал толкова ниско и да споря с някой, който основният му теоритичен довод се базира на физика за 7клас, и нулево практическо познание
radius - майстор
Ти май не знаеш, че нищо не знаеш!
Чувал ли си за мазето, там е много интересно.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Вакумни радиатори/Вентилконвектори/Глидери кое?!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: