• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 17
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Т6 е време за което горелката сменя степените например от 1 към 2 ,намаляне го на 100 най често ,а параметър Т19 не го пипай .
Благодаря , Филм !
т19 съм го намалил на 99,защото виждам , че и вие сте го сложили така.Но сега забелязвам, че преди 3 години заводските настройки са били 99, а сега са 200...Странно ! Ще вдигна това време на 150 :)

Основният ми въпрос е защо имам толкова много пепел в котела?Отварям го на всеки 4 дни и едвам смогвам да го изчистя !!!
Сега ще пусна моите настройки , но първо да ви кажа набързо ситуацията.
Отоплявам втори етаж от къща,която не е изолирана от никъде.Котела е отгоре(на тавана).Отдолу-също не се отоплява.
Имам 2 радиатора от по 20 глидера, един на 15 глидера и един на 10 глидера(марка Хелиос 500).Имам и една лира (малка-90/44).
На всички радиатори съм с термоглави - OVENTROP-"vindo TH"
Така...сега настройките:
u1 Водата е на 70 градуса
u2 Мощността е на втора степен
u3 000
t1- 0
t2- 1
t3- 51
t4- 8
t5- 5
t6- 100
t7- 17
t8- 45
t9- 28
t10- 65
t11- 38
t12- 90
t13- 46
t14- 125
t15- 53
t16- 150
t17- 56
t18- 1
t19- 150
t20- 50

Пелетите,които ползвам в момента са на ТОРИЯ-08 ООД(Велинград) , клас А2
Надявам се да съм бил изчерпателен.
Филм,погледни ги внимателно и ми кажи къде греша,че имам толкова прах в котела !!!
filmatoplo - майстор
Изглеждат нормални настройки ,оня ден направих почти същите ,пелетите Трон .Купи си 5 чувала др пелети и виж има ли разлика .
Привет,отново!
Прибирам се от работа, котелът спрял!
Грешката е А01.
Отварям пепелника -шлака.Застанала на пепелника и пречи на новите пелети да влязат...
Така вече втори ден!
След първия ден промених по-горните настройки :
т4 - 7
т7 - 19
На следващия ден имаше отново шлака...
Дайте съвет как да се преборя с този проблем...Въздуха какво да го правя - да го увеличавам или да го намалявам ?
Когато сложих т7 на 20 , след известно време горелката загуби пламъка и на около 60 градуса на водата,започна отново да пали....Върнах т7 на 19.....Но какво друго да променя, за да спре тази шлака ???
filmatoplo - майстор
Боя се че трябва да смениш пелетите .
Добре....Това ще го направя,но докато изхарча този половин тон , какво може да се направи?
Не ми е ясно какво точно означава тази шлака?
Затова не знам как да подходя към създалата се ситуация...
Означава ли , че пелетите са влажни , или нямат правилно изгаряне,или какво ?
filmatoplo - майстор
:) Имат кора вътре ,от нея се образува шлака .Почти не се оправя с настройки .
emilvelkov73 - специалист
kkaallaa написа:
Привет,отново!
Прибирам се от работа, котелът спрял!
Грешката е А01.
Отварям пепелника -шлака.Застанала на пепелника и пречи на новите пелети да влязат...
Така вече втори ден!
След първия ден промених по-горните настройки :
т4 - 7
т7 - 19
На следващия ден имаше отново шлака...
Дайте съвет как да се преборя с този проблем...Въздуха какво да го правя - да го увеличавам или да го намалявам ?
Когато сложих т7 на 20 , след известно време горелката загуби пламъка и на около 60 градуса на водата,започна отново да пали....Върнах т7 на 19.....Но какво друго да променя, за да спре тази шлака ???
Ако преди си имал по малко шлака със същите пелети,пробвай да увеличиш малко въздуха.
Пробвах да увелича въздуха като т8 го направих 47 , а т10 - 70 . Нищо не се промени(шлаката си остана) , освен че се увеличи разхода на пелети... :?
В момента съм със следните настройки: :rolleyes:
т4 - 7
т7 - 19
т8 - 41
т9 - 28
т10 - 64
т11 - 38
Другите не съм ги пипал , защото работя на Модулация1 до втора степен !
Явно ще изчакам да свършат тези пелети и ще пробвам със други.Вече съм ги взел , от Кресна са !
**************
Имам и още един въпрос.Някой запознат ли е как работи Феролито на Модулация 2(от скоро го има като опция) ? :supz:
naskov - майстор
kkaallaa написа:
Вече съм ги взел , от Кресна са !
Ако са букови ще чистиш горелката един път на седмица :wink:
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 17

Тема "Параметри/настройки/ за пелетна горелка FERROLI SUN P7" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: