Най - вълнуващия въпрос зимно време.
diss - специалист
Добре де какво ще е необходимо? Дай линк ако можеш да видим и цените.
fbr - майстор
Какво повече да дам. В четвъртия пост са дали линк. А за останалото трябва да видиш присъединителни размери на бойлера, на това което ще купиш и така нататъка.
stanetzz - специалист
За варианта с вентил и термозадвижка- ето фактурката от БгТерм с цените на вентила и задвижката. ( наложи се впоследствие да ми сменят термо задвижката с нормално затворена, която е на цената на NO от фактурата) .
Цената на термостата беше 15-18лв.
Значи общо към 80лв.

Прикачен файл

P1020331 [800x600] (2).JPG
P1020331 [800x600] (2).JPG (56.04 KиБ) Видяна 5959 пъти
filmatoplo - майстор
Професионално това се практикува-вентил с ел задвижка , или със зонална помпа . :wink:
mityom - специалист
а не е ли много консумацията на задвижката на моята пише <0.70А като го сметна и става около 170W около 6лв/м което според мен си е много и икономията ми отива в EVN или се бъркам
даите отзиви каква консумация имат вашите и дали съмсе минал с покупката или всички са толкова мощни
dyaneff - майстор
Объркал си някоя нула. Консумацията е 3.5 Вата.
mityom - специалист
не съм объркал, нулите са така, но тази консумация била моментна, инче си прав около 3w излиза. Абе и аз се зачудих в началото, ама викам за да са го писали значи е така,направих справка с хониуел и там така ама след това пада на 0.014А иначе моята задвижка е industrie technik SE1C230 като продавача ми я предложи за много добра мисля около 42лв
hakama - специалист
Привет,

Имам въпрос - какъв термоклапан мога да сложа като застраховка, ако случайно спре помпата (или се забрави да се включи, имаше два случая) или се появи въздушен джоб?
Понеже системата е отворена - клапан за налягане няма да свърши работа.

Къде трябва да се монтира? На мястото на "автоматичния" обезвъздушител (до него)?
Сега предстои заваряване на водната риза (пукнатина) и може да се направи този ъпгрейд (днес, утре).
На едно място ми казаха цена 120лв :shock:

Прикачен файл

DSC03235.JPG

Прикачен файл

DSC03236.JPG
crez - майстор
Ето това реле аз използам http://www.google.bg/imgres?imgurl=http ... CCoQ9QEwBA върши ми перфектна работа, управлява помпата. Настроено е на около 40-45 гр. включва я при достигане на тази температура на изходната (горещата) тръба от ризата и я изключва при падане под тази температура. Така запазвам водата в бойлера. Евтино е, монтажа е прост, прекъсваш "0" на помпата и включваш Н.О контакт на релето във веригата, това е. Дъното на релето е метално и провежда температурата до термоконтакта, монтира се върху тръбата с пружината която му е в комплекта.
andy_forresite - майстор
filmatoplo написа:
Има и вентили които се командват от термоглава с изнесен капилярен сензор , Херц имат такива.
Имам термостатична глава Herz (1 7421 00) с изнесен сензор. Регулира се от 40 до 70°. Разполагам и с трипътен термостатичен вентил Herz.
Главата се завива отгоре. Синя капачка на вентила. Означавам този изход на вентила с № 1.
Постоянно отворена е хоризонталната част, като пътят на водата е отляво надясно - по стрелката. Означавам с 2 и 3.
Когато достигне градусите, затваря изхода надясно и отваря изхода надолу - стрелката надолу. Този изход идва под № 4.

Системата ми е двутръбна - топлата вода върви по горната тръба, а охладената по долната. Двете тръби минават под бойлера. Чета за някакъв байпас и не мога да разбера дали може без него в моя случай.
Досега не съм имал работа с ОВК проблематика както и с термост. вентили. Ако някой ми даде тези джиджавки в ръцете и каже "сложи ми ги нищо че не знаеш как", ще се почеша където не ме сърби и ще го направя така:

Изхода 4 надолу от вентила го завивам на изхода на бойлера (главата застава хоризонтално и удобно да се връцка).
Изход № 2 свързвам с връщащата тръба.
Изход № 3 го затапвам :-D и накрая на № 1 завивам главата.
Даже ако го сложа на входа на серпентината вместо на изхода, тъкмо ще мога да сложа автоматичен обезвъздушител :partyman: на мястото на тапата.
:? Кажете как да го монтирам Бойлерът ми е в банята, така че всякакви ел. задвижки отпаднаха. На кутията на главата са дали една тръба, която прилича на ППР, на нея е завързана с две свински опашки алуминиевата шина от комплекта, в която се полага сензора. Дали наистина върху ППР тръба ще отчита :?

Тема "Термовентил (клапан) преди (след) бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: