• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
torbalan - Дървен философ
Прав си, за това казах че не ми звучи логично да са забранени поради тази причина...

Порових се из интернет - никъде не видях да пише, че са забранени...

Ти от къде знаеш за такава забрана? Гледам, предлагат се на Бош такива котли...
ESPACE - майстор
Нещо не се разбраха torbalan и LazarGanev .Става дума че няма да се предлагат конвенционални котли, а не кондензни както разбра torbalan. Причината LazarGanev много добре я обясни в асоциацията с лампите с нажежаема жичка и "енергоспестяващите" такива.
ESPACE написа:
a_stoev написа:
Кондензния котел не работи с радиатори в кондензен режим, така че няма смисъл в твоя случай.
:)
А тук се усмихнах не защото съм съгласен с мнението на a_stoev, точно напротив. У дома съм с конвенционален котел, прилична изолация и преоразмерени радиатори. Температури от порядъка на 55градуса са ми предостатъчни до минус 10 градуса навън. Та ми стана смешно изказването, че кондензния котел не работел с радиатори в кондензен режим.

И да не съм съвсем оф ще кажа за пусналата темата - кондензните котли са по-добри от конвенционалните във всички параметри, които вълнуват крайния потребител. С по-висока ефективност са не само в кондензен режим и са много по безшумни. Единствения недостатък е, че са по-скъпи.
torbalan - Дървен философ
Аз съм с термопомпа и обикновени радиатори... По тази причина вместо 7 или 8 глидера (колкото биха били, ако се греех на 70 градуса) сега са с 18 - 20 глидера...

В момента машинката бичи на 45 градуса :)


Наистина аз разбрах обратното, че кондензните са забранени :)
Много съм Ви, благодарна, че изчерпателно ми отговорихте за принципа на тези котлета, отговорих си също на въпроса, защо трябва да сложим повече радиатора в къщата си.До тук чудесно, но сега задавам въпроса: Отопляваме с котлето един апартамент и един тавански етаж. Този етаж не ми трябва винаги да е отоплен, защото дъщерите ми си идват за по няколко дни през зимата, та ако спра радиаторите на таванския етаж ще ми паднат ли сметките за отопление? :sad: Предварително Ви благодаря!! А котелът е ВОШ
VLADO66 - майстор
Ще паднат,но не очаквай чудеса-причината е че отдолу ще отопляваш донякъде тези стаи.
kok - специалист
"Това е така, защото кондензния котел използва и топлината отделена при кондензиране на водните пари от изгорелите газове."
гледах ей тази схемичка
Прикачен файл:
82c631b79ae90d5acf27df62f5df3a30.jpg
82c631b79ae90d5acf27df62f5df3a30.jpg (46.09 KиБ) Видяна 8884 пъти
ама нещо не вдянах как става
LazarGanev - "Велик майстор"
Това мисля че е топлообменник на кондензен котел Висман. При други котли изглеждат съвсем различно. Общото е, че изгорелите газове преди да влязат в комина се срещат с студената вода (под 55*С), която влиза в котела, водните пари кондензират и се отвеждат в канализацията. Всичко е въпрос на сметки, площи и температури :wink:
kok - специалист
сега ми светна лампата :-D ама са много скъпи топлообменниците
  • 1
  • 2

Тема "Предимства и недостатъци на кондезните газови котли" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: