• 1
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 127
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
val303 - специалист
Naskov Помпата си работи добре. Котела работи на 53 градуса и вдига до към 56 и пак тръгв надолу.
filmatoplo - майстор
Много станаха вече горелките ,та не си спомням тази дали си прави така фабрично -да речем 2 пъти в денонощието .Не може ли да я наблюдавате и да я хванете кога и как спира ,тоест сама ли си прекратява подаването на пелети за да огасне ,ако губи пламъка ще се вижда как луксовете намалят .Все си мисля че имаше 2 главни спирания ,освен почистването с вентилатор по време на работа .
plastkomfort - специалист
Колко ти е хистерезиса?
Choch - специалист
filmatoplo написа:
Много станаха вече горелките ,та не си спомням тази дали си прави така фабрично -да речем 2 пъти в денонощието .Не може ли да я наблюдавате и да я хванете кога и как спира ,тоест сама ли си прекратява подаването на пелети за да огасне ,ако губи пламъка ще се вижда как луксовете намалят .Все си мисля че имаше 2 главни спирания ,освен почистването с вентилатор по време на работа .
Поне на по-първите със стария софтуер няма такова спиране. За тези над 400дни работа на горелката ми се е случвало няколко пъти да я хвана в "пауза"-по-топло време,по-малък хистерзис, настройките ми бяха с разтегнато време и голяма доза и тогава докато намали процентите достигаше високата стойност и паузваше,но после си палеше..,десетки пъти ми е гаснала заради недостиг на пелети когато е в 10те% мощност и никога самоволно и безпричинно...При мен има друг проблем ,но той е свързан със седмичния таймер и по-точно с календара му.Ако съм настроил процеса да стартира в 17 часа на 15 февруари(примерно) и да спре в 7часа на следващия ден-когато стане 0 часа се гаси самичка и не тръгва.Поправимо е,даже щях да нося контролера до Ст.град,ама точно тогава си работеше безупречно таймера и се отказах..мисля че софта се омазва заради честото мигане на тока при нас,а може и батерийката на контролера да е тръгнала да си ходи
plastkomfort - специалист
Проблема е в настройката на таймера.
Като зададеш начален час днес после на същия ден отиваш на втората графа нагласяш докато ти излезе >>> и след това отиваш в следващия ден и нагласяш кога да спре.
Последна промяна от plastkomfort на пет фев 13, 2015 11:05 pm, променено общо 1 път.
val303 - специалист
plastkomfort Хистерезиса е 10.
val303 - специалист
plastkomfort Хистерезиса е 10.
plastkomfort - специалист
val303 написа:
plastkomfort Хистерезиса е 10.
Сложи го на 15
Choch - специалист
plastkomfort написа:
Проблема е в настройката на таймера.
Като зададеш начален час днес после на същия ден отиваш на втората графа нагласяш докато ти излезе >>> и след това отиваш в следващия ден и нагласяш кога да спре.
Предполагам че това мнение е написано по повод моя пост,така че ще отговоря-знам как да си настроя таймера- по голямата част от отоплителните сезони горелката работеше на режим 17ч->>>,>>>-7,30 и така всеки ден с положителни или близки до нулата температури :-D .
gim - специалист
Здравейте отново.
Първо искам да благодаря на всички , който отделиха от времето си за да ми помогнат.И да споделя че от два дни съм с горелката Waterland IVG bio-energy S40.
Разбира се вече има неща с който не мога да се справя:
1.Има включен регулатор по температура в една от стайте.С настройки за деня 21гр.С и за ноща 19гр.С ,но температурата нощеска не спада под 20гр.С .И така не мога да икономисвам нощно време.
2.Контролера не пуска помпата,при достигане на 40гр.С ./когато я включа в друг контакт си работи/
  • 1
  • 81
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 127

Тема "IVG S 40" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: