• 1
  • 87
  • 88
  • 89
  • 90
  • 91
  • 127
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
gim - специалист
val303 Сега се сетих че съм чел някъде във форума за същия проблем ,причинен от "нестабилно " напрежение в мрежата на ел.доставчика.
шоп - майстор
gim, поразгледай и в нашият форум. Има много писано за кутии под виадруси и симета. Има и много снимки.
gim - специалист
ШОП,смисъла на кутията го схванах,но за шмиргеловия диск не.Пелетните горелки работели средно около 450°С, ако е така как диска ще се нагрее до 1000°С.Би ли обяснил по-подробно на какви принципи работи катализатора. Защото обичам когато правя нящо да го осмисмям,поне повърхносно.Разбирасе ако кажеш че върши работа,ще го направя и без да съм разбрал логиката на действие.

п.п Благодаря ти за вниманието предварително
шоп - майстор
450 е много ниска температура. Но дори и толкова да е все ще има ефект минимален. От една страна защото пламъка няма да се вдига веднага нагоре, от втора страна, диска ще връща част от топлината и трето все ще има недоизгорели газове, които да доизгорят около този отражател. Руснаците го слагат и над пелетни горелки.

Аз съм с чугунена полска горелка на донбаски въглища и няколко пъти горелката я ползвах за ковачко огнище. Арматурен профил 22 става бял:-)))
6osi6 - майстор
gim написа:
Пелетните горелки работели средно около 450°С,
При средна мощност на универсална горелка, слънчогледови пелени и допълнителен дефлектор, в зоната на изгаряне, температурата е в рамките на 800-830 гр. по долната таблица.

Прикачен файл

DSCF3066.JPG

Прикачен файл

DSCF3063.JPG

Прикачен файл

Снимка на екрана на 2015-11-24 в 17.25.32.png
Снимка на екрана на 2015-11-24 в 17.25.32.png (32.13 KиБ) Видяна 1691 пъти
Mira84 - напреднал
Здравейте. Преди време бях писала във форума, не можех да се справя с горелката като за първа година. Вече се справих с нея след много четене във форума. Искам да благодаря на всички ,които бяха писали по моя въпрос. Искам да споделя и моя разход.
За 29 часа в това време -външни температури 3-8гр. изхарчи 23кг. пелети. /не можах да засека за 24часа ,т.к. в неделя напълнихме бункера в 12.30ч., а на другия ден бяхме на работа и засякохме в 18ч./
Горелката е с най-новия софтуер 12.8. Вътрешни температури в стаите 22-23гр., термоглавите са на 3.
Горелката работи 80-90% от времето в модулация. Температурата на водата е настроена на 45гр.
Къщата е около 110кв
gim - специалист
Според цвета на пламъка се оказва че темп. на горелката е между 800 и 1000 °С,което е добре. Не знам откъде точно съм останал с впечатление за 450°С.
Карборундовия диск може да е с различна зърненост.Кое ще е по - добре, с голями или малки шупли?
шоп - майстор
Коментирано е из руските форуми, че едрозърнестата структора е по-ефективна. В атмусите съществува подобно нещо. Там факела преминава през отвор обрамчен с огнеупорни тухли
gim - специалист
Задължително ли е пламъка да обгръща диска,както е на снимките в тема "Поставяне на пелетна горелка на чугунен котел Sime" ?Според специалист с който говорих ,не било добре на пътя на пламъка да има препятствия. Затова всяка горелка си има минимални изисквания за размера на горивната камера.Намислил съм да монтирам диска на предполагаемото място където свършва пламъка.
шоп - майстор
gim, експериментирай и ще откриеш оптималните параметри. Имам минимални отстояния, но те се отнасят за водна риза, която се явява едно студено ядро и влияе негативно на горивният процес.

На всички, които имат малко свободно време и разбират руски им препоръчвам да прочетат как се организира горенето и каква изобщо е теорията на руските печки така наречените "печи Кузнецова"

Нета е пълен с информация около това толкова просто и ефективно горене. Спирам, че отдавна не е по темата.
  • 1
  • 87
  • 88
  • 89
  • 90
  • 91
  • 127

Тема "IVG S 40" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: