Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Така и така говорим тук за разход засягаме и устройства които го намалят ,някой ползва ли електронни термоглави от тези - Херц на цена 36 лв ,дали се завиват на повечето кранове :? .
димитар кисиов - специалист
Може ли да разберем дали настройките сани оптимални без газанализатор или дебит на димните газове тоест ако имам кола и сложа газова уредба но нямам работещ километраж как да знам че ми е икономична по миризмата от гарнето ли ...
filmatoplo - майстор
Без газанализатор не може ,но каквато и комбинация котел с горелка да изследваме с него ,то предварително някой в лаборатория трябва да е тествал тази комбинация и да предостави данни по които да се водим .Ако ще мерим нафтов или газов котел то стойностите след време може да не се променят мн ,но ако се има предвид пелетен котел то стойностите ще се менят като кръвно налягане .
bai_bradyra - специалист
filmatoplo написа:
Така и така говорим тук за разход засягаме и устройства които го намалят ,някой ползва ли електронни термоглави от тези - Херц на цена 36 лв ,дали се завиват на повечето кранове :? .
Херца са с присъединителен размер 28х1.5 имат и адаптор за 30х1.5 т.е завиват се :wink:
filmatoplo - майстор
Абе гледам аз приготвили още 6 лева по случая за адаптор.
achmonek - специалист
Такааааааааааааааа, как сте Бацета сега? Запалихте ли вече? Как я карате и с колко? Аз от 01.10. подгоних системата, но не както миналата година на 24 часов режим а по таймер. Работи от 18.00 до 24.00 часа. Та за това време от 01.10 до тази вечер имам изгорени около 140 кг., което е около 10 кг. на ден! Напълно съм доволен. Пелетите са слънчоглед. По една друга проста сметка - 10кг. по 15 стотинки прави 1лв. и 50 стотинки. Да сложим и 50 стотинки ток (няма толкова) и става 2.00 лв. на ден. Това за 130 кв.м. с радиатори 26 киловата и един бойлер 150 литра. Много, ама много съм доволен. Като се застуди още ще подкарам системата по температура на 24 часов режим. Дотогава така! Споделяйте при вас как е!
andy_forresite - майстор
След това описание смее ли някой ...
Micho@85 - специалист
От 01.10 до днес 11 торби 250 кв. и два бойлера по 80л. Оставил съм всичко в ръцете на стайния термостат. Поздрави
andy_forresite - майстор
Кой иска да направи един опит, резултатът от който много ме интересува?
Да си пуснете горелките на 10 кв и да оставите присъединени 10 кв радиатори без термоглави. Бойлера спирате.
Включвате горелките и ги оставяте на 10 кв да не мърдат с 10 кв радиатори и 60 градуса на водата. Кажете резултата. Експериментът трябва да е по-продължителен. За час-два няма да стане много.

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: