Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
Темата е за споделяне на разхода, а мемоарите на Боби е добре да се отделят и четат в отделна тема, а не разхвърляни навсякъде. Той е като Маркс и Енгелс, като Учителя и всичко казано от него трябва да се сибира и попива. Нищо че бърка единиците за мощност и енергия. :)
bobi65 - специалист
Svezar, Ако не ти се ограмотява ОК.. не ни чети.. Но ако аз имах такива температури на газовете за който пишеш щях всичко да прочета отначало докрай отново.. Това са просто уникални загуби.
копирам твое мнение от друга тема.

"Понеже доста хора казват че си мерят температурата на изходящите газове "контактно" със сонда залепена за тръбата или още по-зле за гофрето реших да експериментирам. Та при показания вътре в тръбата /неръждавейка/ веднага след изхода на котела 190-200 градуса след като извадих сондата и я притиснах плътно за една минута с едно парче изолационна вата /с фолиото към тръбата/ повече от 80 градуса не показа.....така че извода за това ,колко са достоверни данните от такива замервания оставям на вас "
bobi65 - специалист
LazarGanev написа:
Темата е за споделяне на разхода, а мемоарите на Боби е добре да се отделят и четат в отделна тема, а не разхвърляни навсякъде. Той е като Маркс и Енгелс, като Учителя и всичко казано от него трябва да се сибира и попива. Нищо че бърка единиците за мощност и енергия. :)
Виж .. много на дребно почваш спора.. никъде не твърдя че киловат е единица за енергия.. казвах какво е написал производителя на чувала и го включвам в изчисленията тъй като ти подходи така и използва тази мерна единица.. ето това каза ти:
'Трябва да имаш пасивна къща, така се постига:
30кг х 4кВтч/кг = 120кВтч
120кВтч : 24ч = 5кВт
5000Вт : 400м2 = 12.5Вт/м2
5000Вт : 1000м3 = 5Вт/м3
Някой може ли да се доближи до тези ниски топлозагуби? Ако някой смята, че може - не му трябва ламбда контрол, ако смята че не може - пак не му трябва
"
Уточних че които иска може да си преизчисли..
Уточних че си велик майстор който по телефона правиш настройките вместо газанализатор и за теб шамотните плочи в камерите са за да не изгори ламарината..
LazarGanev - "Велик майстор"
bobi65 написа:
никъде не твърдя че киловат е единица за енергия.. казвах какво е написал производителя на чувала и го включвам в изчисленията тъй като ти подходи така и използва тази мерна единица.. ето това каза ти:
'Трябва да имаш пасивна къща, така се постига:
30кг х 4кВтч/кг = 120кВтч
120кВтч : 24ч = 5кВт
5000Вт : 400м2 = 12.5Вт/м2
5000Вт : 1000м3 = 5Вт/м3
Някой може ли да се доближи до тези ниски топлозагуби? Ако някой смята, че може - не му трябва ламбда контрол, ако смята че не може - пак не му трябва
"
Ама ти още не си разбрал за какво става дума :? ! Погледни какви единици ползвам аз и какви ползваш ти след мен, и го повтаряш 2 пъти:
bobi65 написа:
32 кг букови с данни 5.3 кв по спецификация са 170 киловата енергия..
вземайки в предвид КПД се получават 161 киловата за 24 ч.
"Та за същата тази нощ моят разход беше 32 кг за 400 м2.. по записките ми. букови от Скревена. ".Боби май доста подслъгваш,или представяш фактите както на теб ти се иска.Сега и да се аргументирам.Не помня с точност за въросната нощ,но моя разход беше около 23 кг при средна температура 22 градуса в 130 квадрата къща (не в Сибир а в Казанлък)и изолация(не греша) 43 см стени и 50 таван плюс троен и КАстъкло пакет,а и всичко е южно изложение.Котела ми е Burnit с горелка Pellas revo най малкия модел.Не ми обяснявай,че ми е сбъркана системата,защото просто не е,а спри да подвеждаш хората.Извинявам се ,чувал и половина ми беше разхода!!!
Последна промяна от kish на съб яну 07, 2017 5:38 pm, променено общо 2 пъти.
kalin72 - майстор
24 часа вече е минус 10-минус 15 градуса, горелката ми RB20 на котел Бош 32 квт за дърва, гори 3 торби пелети, дървесни, на Пелетисимо или BR Pellets, брезнишки. Няма никаква промяна отпреди 2-3 седмици. 62-65 градуса на котала, 53-54 градуса към радиаторите, 22-24 градуса в цялата къща 2 етажа по 66м2. Плюс бойлер 300 литра, който се топли на 150 литра сега, от котела.
Svezar - специалист
bobi65 написа:
Svezar, Ако не ти се ограмотява ОК.. не ни чети.. Но ако аз имах такива температури на газовете за който пишеш щях всичко да прочета отначало докрай отново.. Това са просто уникални загуби
Само дето ако някой иска да се ориентира как е неговия разход сравнен с други подобни ще трябва да изчете стотици постове с непонятни за него /и за 95% от останалите юзъри/ технически алабализми за да намери каквото иска :!: Ако темата е "КАК да постигнем най-нисък разход !" ок,ама тя е "Разход на пелети" :idea:
Иначе както газовете ми в момента са 170-180 на фукса /УНИКАЛНИ ЗАГУБИ/ така си топля с Феролито и Де Дитриха 140 квадрата /етаж и половина/ от изолирана с 5см стиропор къща + 40 квадрата пристройка на кота нула където и пода и плочата /неизолирана/ дърпат топло със всичка сила ,а алуминиевата и врата е с темп на външния въздух с 40кг на денонощие при температура -7 и навсякъде се поддържа 22 градуса ДЕНОНОЩНО ! Този разход ме устройва напълно и ме боли фара колко са ми уникални загубите :idea:
Последна промяна от Svezar на съб яну 07, 2017 5:33 pm, променено общо 1 път.
nandrolon - специалист
Последните 24 часа 45 кг, за 120 м2 , софийско.
джеки - специалист
Имам чувство че някои колеги или не знаят отупляемата си площ или крият реалния си разход
wankata7108 - специалист
bobi65 написа:
wankata7108 написа:
bobi65 написа:



Та за същата тази нощ моят разход беше 32 кг за 400 м2.. по записките ми. букови от Скревена. .
И твоя разход за тези 400 кв./м се дължи на ???????????????
Ами на опит да прилагам всички хитрини които влияят на горивният процес . На 3-те " Т" описани по нагоре
сага заради спорта ходих преди минутка да засека от вчера на обяд до този обяд разхода и
го споделям . 400 м2 - 73 кг при -15 градуса навън и страхотен вятър , ще ми бутне комина на моменти.
Това 32кг за колко часа беше и тия 73 са за 24 доколкото разбрах .

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: