Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kalin72 - майстор
джеки написа:
Имам чувство че някои колеги или не знаят отупляемата си площ или крият реалния си разход
Дай пример за такива колеги.
wankata7108 - специалист
Даже сега да вмъкна че не се отоплява площ а обем в едно помещение.Така че когато публикувате площи моля посочвайте височините в помещенията защото е различно дали е 2-2,5 или 3 метра и повече помещението което топлим.
bobi65 - специалист
bobi65 написа:
32 кг букови с данни 5.3 кв по спецификация са 170 киловата енергия..
вземайки в предвид КПД се получават 161 киловата за 24 ч.
[/quote]
Аз ти пък отново ти казвам че поддържаш спор за незначителните неща вместо да подкрепиш с аргументи глупостите който ти си писал и аз съм посочил.
С киловат/час се мери мощност в международната система ( SI ) в някои системи обаче за измерване на енергия се ползват както киловатчас така и килокалория.. за справка :
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0 ... 0%B8%D1%8F
И в крайна сметка все стигаме до калоричност на горивото и произведената топлина..
и един производител я дава по един начин друг по друг. Ето и моят какво е написал на чувала

Прикачен файл

peleti2.jpg
джеки - специалист
kalin72 написа:
джеки написа:
Имам чувство че някои колеги или не знаят отупляемата си площ или крият реалния си разход
Дай пример за такива колеги.
Погледни само разликата в килограмите и отопляемата площ.Според теб някои дали ще си признае :? :? :? :? :lol:
wankata7108 - специалист
bobi65 написа:
bobi65 написа:
32 кг букови с данни 5.3 кв по спецификация са 170 киловата енергия..
вземайки в предвид КПД се получават 161 киловата за 24 ч.
Аз ти пък отново ти казвам че поддържаш спор за незначителните неща вместо да подкрепиш с аргументи глупостите който ти си писал и аз съм посочил.
С киловат/час се мери мощност в международната система ( SI ) в някои системи обаче за измерване на енергия се ползват както киловатчас така и килокалория.. за справка :
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0 ... 0%B8%D1%8F
И в крайна сметка все стигаме до калоричност на горивото и произведената топлина..
и един производител я дава по един начин друг по друг. Ето и моят какво е написал на чувала[/quote]
С какъв чугунен котел си и каква горелка
bobi65 - специалист
wankata7108 написа:

Това 32кг за колко часа беше и тия 73 са за 24 доколкото разбрах .
всичко е за 24 часа ...сутрин след 10 минавам през котелното записвам си брояча и добавям по някой чувал в бункера... за утре предполагам ще намина 5 - 5.5 чувала защото днес не се дигна над -13 сега е -15 а предполагам ще измерим поне -18 през нощта и вятърът не стихва.

PS..
отговарям ти вторият въпрос .. Фероли 42 кв... горелка Команд 40 кв..
Системата е тунингована изцяло и е пусната да работи на 25 кв...в момента .. 4.8 кг. на час
Последна промяна от bobi65 на съб яну 07, 2017 6:18 pm, променено общо 1 път.
wankata7108 - специалист
bobi65 написа:
wankata7108 написа:

Това 32кг за колко часа беше и тия 73 са за 24 доколкото разбрах .
всичко е за 24 часа ...сутрин след 10 минавам през котелното записвам си брояча и добавям по някой чувал в бункера... за утре предполагам ще намина 5 - 5.5 чувала защото днес не се дигна над -13 сега е -15 а предполагам ще измерим поне -18 през нощта и вятърът не стихва.


Значи и при теб започна да гори подобаващи количества
kalin72 - майстор
Ами аз си признавам моя разход, щото не виждам смисъл да крия колко горя и харча. Детинско е.
Ами да, да видим...32 кг за 400 м2 отопляема площ....да, може, ама при 18 градуса в цялата отопляема площ и 24 часово отопление. Или някаква супер-дупер изолация...
Последна промяна от kalin72 на съб яну 07, 2017 6:17 pm, променено общо 1 път.
LazarGanev - "Велик майстор"
bobi65 написа:
С киловат/час се мери мощност в международната система ( SI )
Аз пак ти казвам да престанеш да се излагаш! :-D
wankata7108 - специалист
wankata7108 написа:
bobi65 написа:
wankata7108 написа:

Това 32кг за колко часа беше и тия 73 са за 24 доколкото разбрах .
всичко е за 24 часа ...сутрин след 10 минавам през котелното записвам си брояча и добавям по някой чувал в бункера... за утре предполагам ще намина 5 - 5.5 чувала защото днес не се дигна над -13 сега е -15 а предполагам ще измерим поне -18 през нощта и вятърът не стихва.


Значи и при теб започна да гори подобаващи количества


Брояча какво брои и на какъв принцип е

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: