Най - вълнуващия въпрос зимно време.
wankata7108 - специалист
Нивомера на бункера ми.

Прикачен файл

IMG_20170107_185212~2.jpg
IMG_20170107_185212~2.jpg (15.2 KиБ) Видяна 1580 пъти
nandrolon - специалист
andy_forresite написа:
Още една торба ми остава и минавам на разход 0 :lol: Почти 2300 кг от началото на октомври до сега.
Имам 1 тон слънчоглед, но не става. И тези с грейко не го искат. Вече го пробваха въпреки че на един от тях щях да му дам чувалите гешенк, той си купи на 200 и нещо лева.
Колко топлиш? Като гледам как ми намалява купчинката, като нищо съм изгорил толкова за 120м2. Стартът беше 1 Ноември.
Айде и аз да се разпиша:
Котел Грейко експерт 30 + RB 30
Топля два етажа по 60 кв.м. къща във Варненско и 80л. бойлер. На единият етаж се поддържа 24.4 градуса а на другия около 20. Имам стаен термостат, гипсокартон с 7см. вата по стените и тавана и 5см. стиропор външна изолация. За последните 4 дни при минус 10-11 постоянна външна температура и гореописана вътрешна ми даде разход 30 кг. на ден. :partyman:
nandrolon - специалист
gnt69 написа:
Костажевите и те имат ламбди ама не знам настройват ли се.
Можеш да задаваш % вентилатор, но сондата си коригира до 10%+-. Няма много-много за настройване.
wankata7108 - специалист
st1nki4a написа:
Айде и аз да се разпиша:
Котел Грейко експерт 30 + RB 30
Топля два етажа по 60 кв.м. къща във Варненско и 80л. бойлер. На единият етаж се поддържа 24.4 градуса а на другия около 20. Имам стаен термостат, гипсокартон с 7см. вата по стените и тавана и 5см. стиропор външна изолация. За последните 4 дни при минус 10-11 постоянна външна температура и гореописана вътрешна ми даде разход 30 кг. на ден. :partyman:

Перфектен разход колега.С какви пелети я караш.
wankata7108 написа:
st1nki4a написа:
Айде и аз да се разпиша:
Котел Грейко експерт 30 + RB 30
Топля два етажа по 60 кв.м. къща във Варненско и 80л. бойлер. На единият етаж се поддържа 24.4 градуса а на другия около 20. Имам стаен термостат, гипсокартон с 7см. вата по стените и тавана и 5см. стиропор външна изолация. За последните 4 дни при минус 10-11 постоянна външна температура и гореописана вътрешна ми даде разход 30 кг. на ден. :partyman:

Перфектен разход колега.С какви пелети я караш.
Пелетите ми не са много хубави от една варненска фирма тука 380 лв тона уж бук и дъб ама правят повечко пепел и не са добре калибрирани - има доста дълги и задръстват шнека. Преди това изгорих един тон слънчогледови и няма разлика в разхода само малко повече пепел
шоп - майстор
Колеги, да споделя и аз. Не съм с пелети а с горелка с въглища.

Интересното бе,че преди 2 дни в София температурите бяха -13/-16 градуса. В първото денонощие изгорих 30-35 кг. донбаски. Изненадах се от ниският разход, защото топля над 200м2 и вкъщи е 25-26 грауса.

Тази сутрин бе доста по топло: -11/-9 грауса и очаквах подобен и по-нисък разход. Обаче, при замерването се оказа, че разхода за последното денонощи е около 50 кг. Изглежа масивната къща с десетките си, че и стотици тонове е идеален топлоакумулатор и процесите са доста инертни. Логично и и съм го знаел, но сега вече си подкрепих предположението със замерване.

Къщата е само с 5 см стиропорена ТИ и ПВЦ дограма с ниско качество.
bobi65 - специалист
6osi6 написа:
bobi65 написа:
Няма смисъл да лъжа както казват разни колеги..
Кои са тези колеги bobi!? Кажи, да ги набия.

bobi, кой е каталожния номер на сондата, която, както пишеш, поръчваш чрез познат, от голям автосервиз в Белгия?
Това в вече тайна приятелю.. дал съм диаграмите .. търсете и правете.. конкуренцията е хубаво нещо не го отричам. лошото е че цял месец не успявам да се уредя.. дано тази седмица да ми върже..
Ето ти и разхода ми за днес до обяд от вчера . 68.5 кг.. Вчера имаше слънчице в южните ми прозорци днес няма и е с 8 кг отгоре.
Видях че имаш желание да ми анализираш сградата и квадратури или кубатури не зная..
за мен се отоплява като геометрична фигура куб с обща външна изолация и 420 м2 опакована квадратура без 50-55 м2 под-покривно пространство
Изключвайки една стая в която температурата се подържа от дебели по 1.1/4 тръби и температура на връщащата вода.
Пускам ти скица за да я анализираш.. ще ми е интересно мнението ти..
Другото е лошо че изгаря турбото на горелката.. изтъняло е и до 2 дни ще изчезне напълно.
Почвам да мисля варианти с лентов волфрам.. имам ленти с 1.5 х 2 мм ще мисля от тях да изработя в следващите дни.. Затова онзи котел с дюзите няма турбо.. не че нямат пари а изгаря.. :yawinkle:
ето ти и скицата: може да ти се сторят някой елементи без обяснение но тази къща е достроявана на страни и две нива нагоре.. Предимство е че с тухли ,мазана и от вътре и от вън,, и всички стени са като акумулатори на енергия. никъде нямам гипс картон

Прикачен файл

размери къща.jpg
Последна промяна от bobi65 на пон яну 09, 2017 4:22 pm, променено общо 1 път.
bobi65 - специалист
шоп написа:
Колеги, да споделя и аз. Не съм с пелети а с горелка с въглища.

Интересното бе,че преди 2 дни в София температурите бяха -13/-16 градуса. В първото денонощие изгорих 30-35 кг. донбаски. Изненадах се от ниският разход, защото топля над 200м2 и вкъщи е 25-26 грауса.

Тази сутрин бе доста по топло: -11/-9 грауса и очаквах подобен и по-нисък разход. Обаче, при замерването се оказа, че разхода за последното денонощи е около 50 кг. Изглежа масивната къща с десетките си, че и стотици тонове е идеален топлоакумулатор и процесите са доста инертни. Логично и и съм го знаел, но сега вече си подкрепих предположението със замерване.

Къщата е само с 5 см стиропорена ТИ и ПВЦ дограма с ниско качество.
Здрасти шопе .. и аз бях в подобна ситуация за нова година.. застудя раздуха се.. и се прибирам на 1-ви от купон преспивам и отивам в котелното,, 32 кг.. и се усмихнах.. И това пиша в предишният пост. Масивна ,тухла, без гипс картон и е страхотен акумулатор .
Стоян Славев - специалист
Мамка му,моята е картонена :-D

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: