Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Svezar - специалист
wankata7108 написа:
Целта е всеки да сподели Каква горелка ,какъв котел,какво жилище и разход а от там нататък който чете да си прави съпоставки а не да влизаме във филми технологии НАСА ала бала .РАКЕТИ САМОЛЕТИ И ПРОЧИЕ
Точно затова и пуснах друга тема за разхода на пелети :
http://forum.napravisam.bg/viewtopic.php?f=10&t=56133
andy_forresite - майстор
Сетих се кои са сондите. В гаража ми има нещо подобно, много подобно.
Добре де, някой харчи кило и двеста при -15 градуса и вътре е гол. Отворил е прозорците и пак е жега. Защо е нужно това сравняване, какво постигаме :? Ако някой ще погъделичка егото си и ще му стане готино щото разхода му на пелети е малък, пък на другите голям, окей - аз харча по 20 чувала на ден. И какво от това :) Денонощно съм в мазето, една фадрома прибутва пелети на биг-бегове и аз с една лопата наривам денонощно в бункера. Е и?
bobi65 - специалист
gnt69 написа:
bobi65 написа:
За следващият сезон ще е ламбда контрол.. вече имам и поръчана бройка от човек живееш в Герман . Изчистил съм идеята и мога да ги почна в серия .. естествено на Х2 цена.
Да питам ще има ли доработка за ламбда наблюдението да стане контрол. :partyman:
Вероятно да... при известни параметри на двигателя на вентилатора.. който за всеки ще е индивидуална настройката.
Първата ще гледам до края на февруари ако ми стигне свободното време да я оживя на човека..
gnt69 - майстор
Готов съм за тест драйв. Да питам ако сложа долу клапа за комин с тетка дали ще се влияе ламбдата. На снимката се вижда как съм я сложил.

Прикачен файл

20170109_212724.jpg
bobi65 - специалист
andy_forresite написа:
Сетих се кои са сондите. В гаража ми има нещо подобно, много подобно.
Добре де, някой харчи кило и двеста при -15 градуса и вътре е гол. Отворил е прозорците и пак е жега. Защо е нужно това сравняване, какво постигаме :? Ако някой ще погъделичка егото си и ще му стане готино щото разхода му на пелети е малък, пък на другите голям, окей - аз харча по 20 чувала на ден. И какво от това :) Денонощно съм в мазето, една фадрома прибутва пелети на биг-бегове и аз с една лопата наривам денонощно в бункера. Е и?
:? И аз се чудя Анди... какво стана та така се оплеска темата.. Аз все си мисля че човек като усети че нещо не му е в ред системата и не му излиза сметката с разхода почва да търси и попада в темата " Раход на пелети" не за да види кой колко е добре с разхода а за да обмени опит къде са тънките моменти с който да си направи системата ефективна. Затова и съм споделял и теория и практика за да може да почерпи някой от опита ми. Аз също черпя от споделеният опит тук на дадени хора по различни теми.
А какво се получи... един не иска теория, друг не иска да повярва че е възможно, трети не иска да смята 17 гр. в помещения като енергиен разход при -15 навън, и таванът от над 50 м2 бил малко не се брой.. Друг иска тема само да си споделяме разхода... да ама това не води до развитие. как да сравняваш разхода на различни системи при различни условия .. Важно е да се посочат кои условия са довели до добър разход.. Изобщо българска му работа .
И се сетих за една приказка която май важи с пълна сила за случая и в частност за мен.. " Не прави Непоискано добро"
Бат Диди - специалист
bobi65 написа:
andy_forresite написа:
Сетих се кои са сондите. В гаража ми има нещо подобно, много подобно.
Добре де, някой харчи кило и двеста при -15 градуса и вътре е гол. Отворил е прозорците и пак е жега. Защо е нужно това сравняване, какво постигаме :? Ако някой ще погъделичка егото си и ще му стане готино щото разхода му на пелети е малък, пък на другите голям, окей - аз харча по 20 чувала на ден. И какво от това :) Денонощно съм в мазето, една фадрома прибутва пелети на биг-бегове и аз с една лопата наривам денонощно в бункера. Е и?
:? И аз се чудя Анди... какво стана та така се оплеска темата.. Аз все си мисля че човек като усети че нещо не му е в ред системата и не му излиза сметката с разхода почва да търси и попада в темата " Раход на пелети" не за да види кой колко е добре с разхода а за да обмени опит къде са тънките моменти с който да си направи системата ефективна. Затова и съм споделял и теория и практика за да може да почерпи някой от опита ми. Аз също черпя от споделеният опит тук на дадени хора по различни теми.
А какво се получи... един не иска теория, друг не иска да повярва че е възможно, трети не иска да смята 17 гр. в помещения като енергиен разход при -15 навън, и таванът от над 50 м2 бил малко не се брой.. Друг иска тема само да си споделяме разхода... да ама това не води до развитие. как да сравняваш разхода на различни системи при различни условия .. Важно е да се посочат кои условия са довели до добър разход.. Изобщо българска му работа .
И се сетих за една приказка която май важи с пълна сила за случая и в частност за мен.. " Не прави Непоискано добро"
Мен ме кефи това което правиш. Дерзай не се отказвай. Първите газови уредби при автомобилите бяха съвсем обикновени двустепенни редуцир вентили, мина се през ламбда контрол, после газов инжекцион а сега го ръгат даже и с течна фаза. Но това не означава, че инжекциона или поне ламбда контрола не можеше де навлезе по-рано.Просто гадна печалбарска капиталистическоизвратена икономика- първо се продава първата технология и после другите за да се изтискат възможно най-много пари. Така е и при ДВГ и в електрониката и в котлите и във всичко. Дерзай :yawinkle: .
Успех.
Стоян Славев - специалист
gnt69 написа:
Готов съм за тест драйв. Да питам ако сложа долу клапа за комин с тетка дали ще се влияе ламбдата. На снимката се вижда как съм я сложил.
Колко ти е температурата на газовете и буфера колко литра е?


П.П.
Представете си ако имаше модератор във форума.Трябваше да правим друга тема, за да можем да си пишем свободни съчинения,да мерим квадратурата на Боби,пък гаражите,не стана ясно колко коли има в гаражите.Все пак колите са затворени и не поемат от обема на отопление,или Боби ги дъфжи с свалени стъкла...Боби хванах те.. :-D :-D :-D



.
6osi6 - майстор
bobi, не можеш да купиш автомобилна сонда от Меркобел. Диаграмата която си дал, не е за автомобилна сонда.
Има начин, по който се смята отопляема кубатура. Взима се Δt с разлика от външна и вътрешна температура - примерно външна 0, вътрешна 21 и 17°C. Умножава се квадратурата на помещенията с различната за тях Δt, събира се и се дели на Δt 21.
В твоя случай, при температури 21 и 17°C , сметката ще е (151 × 17) + (254 × 21) ÷ 21 = 376 м2 :yawinkle:
6osi6 написа:
bobi, не можеш да купиш автомобилна сонда от Меркобел. Диаграмата която си дал, не е за автомобилна сонда.
Има начин, по който се смята отопляема кубатура................= 376 м2 :yawinkle:
Тука нещо са увъртя в цифри.
По лесно ще е да са придържаш към Разход на пелети
6osi6 - майстор
Трифон П.Трифонов написа:
6osi6 написа:
bobi, не можеш да купиш автомобилна сонда от Меркобел. Диаграмата която си дал, не е за автомобилна сонда.
Има начин, по който се смята отопляема кубатура................= 376 м2 :yawinkle:
Тука нещо са увъртя в цифри.
По лесно ще е да са придържаш към Разход на пелети
Няма увъртане. Зависи какво слагаш като квадратура и температури. Ако имаш два етажа по 182 км2 и таванско 40м2 - които отговарят на височина 2.6 м - общо 222 м2 отопляваш с 21°C, при външна температура нула. При тях сметката не се изменя (222 × 21) ÷ 21 = 222. Искаш да прибавяш към тах стълбище и др. примерно 40 м2, които отопляваш със 17°C. и да приравниш квадратурата към стайната температура. тогава умножаваш по 17 и делиш на 21- (40 × 17) ÷ 21 = 32 м2. Или, при определен разход на пелети, отопляваш общо 254 м2 с t21C° при външна нула. Така може да добавиш и квадратурата на котелното и др. помещения, с приравнена квадратура и температури спрямо основните площи.

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: